O další prvoligové body svede Písek bitvu na severu Čech

Zahnali radost, otupili nebezpečné ostří přehnané euforie… a už ve sobotu rukují do další prvoligové bitvy! Po středečním senzačním triumfu proti lídrovi z Ústí nad Labem zamíří písečtí hokejisté na led posledního týmu tabulky do Mostu.

HC Most

Jestliže se současné postavení Jihočechů dá nadále považovat za ošemetné, pak v táboře mosteckého nováčka svítí bezpočet varovně blikajících vykřičníků. Severočeši ztrácejí po úvodním dějství třetí čtvrtiny soutěže na svého nejbližšího souseda hrozivých čtrnáct bodů.

O předčasné kapitulaci směřující do nebezpečných barážových vírů přesto nechtějí v Mostě ani slyšet. K nepoznání se proměnil také kádr mosteckého celku. V kabině mají výraznou převahu hráči patřící na soupisku karlovarské Energie. Nechybí mezi nimi ani písecký odchovanec Martin Parýzek, který ještě v loňské části první ligy bojoval ve žlutomodrém dresu svého domovského jihočeského klubu.

Podobným směrem se v této sezoně ubíral také zkušený útočník Jindřich Kotrla. Když pak fanoušci Jihočechů odhalí na soupeřově hráčském seznamu další pomocníky z nejvyšší soutěže Heinische a Havelku (oba Litvínov) či enklávu kvalitních lotyšských hokejistů, musí jim být jasné, že tým od Otavy nečeká lehký protivník.

Proti Mostu se Píseckým letos daří. Ze třech vzájemných duleů Jihočeši získali hned osm bodů a v podobných šlépějích by Písečtí jistě rádi kráčeli také v sobotu na ledě soupeře.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy