Klukům to povzbuzování diváků hrozně pomáhá

Odlišné pocity prožívali trenéři sobotních soupeřů. Zatímco kouč Žďáru nešetřil směrem ke svým svěřencům káravými slovy a podle svých slov vyčinil hlavně brankáři Jedličkovi, trenér Písku Jan Rybáček mohl být s výkonem svých “oveček“ spokojenější. Přesto nějaké chybky na jejich výkonu přece našel, hlavně ze druhé třetiny. „Řekli jsme si potom, že takhle hrát nemůžeme, že se musíme vrátit k poctivé práci.“ Ta nakonec přivedla Písek k přesvědčivému vítězství 6:1.
Zdeněk Kašpar (trenér Žďáru):

První třetina byla špatná. Přišly tři branky a bylo po zápase. Tým jsem o třetině seřval, hlavně brankáře Jedličku. Dostal co proto. Góly, které dostal, byly velmi laciné, jeden si kopnul do branky sám, druhý gól byl z velkého úhlu, chytal špatně.

Bojovat o play-off budeme dál. I když nyní dáváme hlavně šanci juniorům, protože příští rok bychom rádi některé z nich zařadili na soupisku Áčka. Ale po pravdě v zápase proti Písku jsme stejně doufali maximálně v plichtu, ale ani v tu jsme moc nevěřili.

Vím, že jsme tu minule vyhráli, ale to byl rozhodně Písek v jiné formě. A i my jsme v té době hráli lépe, dařilo se nám střelecky, ale teď nejsme schopní dát ani ten gól.

Jan Rybáček (trenér Písku):

Když jsme hráli se Žďárem venku, tak soupeř hrál docela slušný hokej. Dneska se nám ale dařilo je dostat čas od času pod tlak a přehrávat je. Snažili jsme se, aby naše příprava k zápasu byla výborná, nechci říkat aby nedošlo k podcenění, ale spíš aby soustředěnost do zápasu byla dobrá a myslím si, že jsme to začali hrát celkem slušně. Měli jsme šance a myslím si, že rozhodovalo to, že se nám podařilo vstřelit první gól a přidat brzy druhý uklidňující. První třetinu jsme odskočili na 5:0 a utkání bylo téměř rozhodnuté.

Mentalita českého hráče je ale taková, že mu za takového stavu opadne zodpovědnost, soustředěnost a pak nehraje na plný plyn. Ve druhé třetině organizace šla pryč, zodpovědnost šla pryč a tak dále. Kdyby hrál Kanaďan, tak ten se bude rvát do šedesáté minuty naplno a rozřeže led. Čech nikdy tak hrát nebude, ten když vede 5:0, tak mu skončil zápas. Všichni chtějí dát gól, všichni puk tahají sami, všichni uděláme padesát kliček a ono to najednou nejde. Ne že by to zase dneska úplně nešlo, udrželi jsme to v té druhé třetině na nula nula.

O přestávce jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme, že se musíme vrátit k poctivé práci a zodpovědnosti, tak jak to má být. Pak jsme měli nějaké šance a dali jsme zase gól. Takže jsme rádi, že jsme vyhráli, bylo to i velkým rozdílem. Škoda toho gólu na konci, mohl mít Michal Pinkas nulu. Ten gól jsme dostali, možná je to dobře, abychom potom nebyli v oblacích.

Každému hráči určitě pomůže, když mu někdo přeje, když slyší potlesk nebo fandění. Pro jeho psychiku je to super záležitost. Když bude hrát třetinu, kdy nikdo nezatleská, tak je to o ničem. Když bude stadion bouřit a tleskat a křičet jeho jméno, tak vylítne a bude hrát jako blázen. To je jasné, že jim přízeň diváků a jejich fandění hrozně pomáhá. Jsme moc rádi, že nám fandili a že se nějaký buben ozval. Všichni jim děkujeme.

Dnes opět po čase naskočil Martin Müller. Protože nebyl v poslední době tak vytížený, tak se objevily nějaké dohady, jestli by odešel hrát jinam nebo ne. Pak jsem mu nabídnul určitou věc, na níž jsme se domluvili, a on ji přijal. Znovu se zapojil do tréninku a vrátil se jakoby zpět do mužstva, už nepřemýšlí, zda odejít nebo ne. Ondřej Pošmourný bude chybět ještě tak týden až čtrnáct dní.