Máme bodovou šňůru a chceme ji udržet co nejdéle, přeje si kapitán Nouza

O l o m o u c - Největší překvapení právě odehraného třiačtyřicátého kola první ligy mají na svědomí hokejisté Písku. Na půdě třetího celku nečekaně zvítězili těsným výsledkem 3:2, a z Hané si tak odvezli cenné tři body. Velkou měrou se na konečném skóre podepsal kapitán Komtermu Tomáš Nouza, jenž přispěl dvěma přesnými zásahy. „Byli bychom rádi za každý bod, tři jsou bonus,“ prozradil po utkání.

Olomoučtí v posledních zápasech neprožívají zrovna veselé období. V posledních třech duelech získali pouhé dva body. Naopak Písečtí se momentálně nacházejí v úplně opačném rozpoložení. Ze stejného množství zápasů získali maximální počet bodů.

Přesto na Hané začalo utkání velmi vlažně. V první třetině diváky mohl rozehřát snad jen horký čaj s rumem, neboť hokej příliš bavit nemohl. „První třetina byla z naší strany bez pohybu. Byli jsme asi utahaní ještě z autobusu. Ale udrželi jsme čisté konto, což jsme chtěli,“ shrnul první dvacetiminutovku Tomáš Nouza.

V prostředním dějství však přišlo oživení. Slova se jako první ujali hosté, kteří svého soupeře zaskočili a během chvíle získali dvoubrankové vedení. „Ve druhé části jsme vstřelili dvě šťastné branky a byli jsme na koni,“ věděl Nouza, který se o oba přesné pokusy sám postaral.

„Hrálo se čtyři na čtyři. Tonda Melka prohrál buly, ale byl u puku jako první. Všichni domácí hráči se na něj vrhli. On mě naštěstí slyšel, jak jsem si zařval a dal mi to před bránu, odkud jsem zakončil pod víko,“ připomněl situaci ze třicáté minuty, kdy se poprvé v utkání měnilo skóre.

Hostující mužstvo po vstřelené brance neusnulo na vavřínech a za necelé dvě minuty se radovalo podruhé. A opět u toho byl devětadvacetiletý kapitán Komtermu. „Při druhé brance, to bylo snad stejné střídání ještě, jsme vyhodili kotouč. Obránce Olomouce si jej vzal, ovšem zakopl, čímž mi to usnadnil. Navíc i gólman dost vyjel, takže mi to také usnadnil. Docela laciná branka.“

S Hanáky to v tu chvíli vypadalo velmi bledě. Přesto se mužstvo pod vedením trenérů Petra Fialy a Jana Tomajka ještě do konce druhé části vzchopilo a po dvou zásazích vyrovnalo. „Bohužel jsme to neudrželi, což byla velká chyba. Soupeř se dostal zpátky do hry,“ mrzelo hráče s pětapadesátkou na zádech.

„První branku jsme obdrželi, když měl soupeř přesilovou hru. Dostali jsme čtyři minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Dlouho jsme se sice drželi, ale asi dvacet vteřin před jejím skončením jsme si špatně rozebrali hráče,“ vzpomínal na první obdrženou branku. „Druhá branka vyplynula z toho, že jsme dlouho nevystřídali a byli jsme dlouho na ledě,“ pokračoval.

Do třetí třetiny tak mužstva vcházela za nerozhodného stavu. V pětačtyřicáté minutě ovšem přišla pátá a zároveň rozhodující trefa večera. Na svědomí ji měl Zdeněk Šperger, jenž tak zajistil export tří bodů na jih Čech. „Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Minule jsme tu utrpěli porážku 0:8. Jeli jsme sem s cílem, že chceme bodovat. V poslední době se nám daří, věříme si,“ byl šťastný kapitán vítězného mužstva.

Povedenými výsledky se tak výběr trenéra Josefa Řeháčka dostal až do první osmičky, která zajišťuje účast ve vyřazovací části. „Stále si jdeme za naším cílem, kterým je postup do play-off. O Vánocích jsme dobře trénovali a teď se to začíná projevovat. Nyní je důležitá část sezóny. Máme bodovou šňůru a chceme ji udržet co nejdéle,“ přeje si odchovanec píseckého hokeje, pro něhož by play-off v dresu v Komtermu znamenalo splnění velkého hokejového snu.

Do play-off však zbývá hodně času a před Tomášem Nouzou a jeho mužstvem ještě leží dlouhá cesta do vysněného postupu mezi osmičku nejlepších. Přesto kapitán Komtermu již nyní ví, s kým by se utkat nechtěl. „Olomouc bych si já osobně ani nepřál. Netuším jak je na tom Jirka Dopita, ale vím, že mají momentálně hodně zraněných. Olomouc má skvělý mančaft. Navíc i ta cesta je pro nás dlouhá. A pokud by hrál Jirka Dopita, tak bych si opravdu přál někoho jiného,“ uzavřel interview s úsměvem na tváři a odešel slavit se spoluhráči důležité tři body.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy