Písečtí míří na Hanou, obstojí na ledě silné Olomouce?

Už ve středu si to písečtí hokejisté rozdají na Hané s dalším favoritem z Olomouce. Podaří se Jihočechům navázat na předchozí povedená vystoupení? Zápas startuje v 18 hodin a sledovat jej můžete pomocí tradičního online přenosu.

HC Olomouc

Moravský celek se právem řadí k nejvýraznějším účastníkům soutěže. Disponuje mimořádně kvalitním a odolným kádrem. Začíná u výtečné brankářské dvojice Libor Kašík – Štefan Žigárdy, pokračuje perfektně namíchaným defenzivním koktejlem zkušenosti a mládí, a vrcholí skvělou ofenzivní vazbou, ve které se hned pět hráčů přehouplo přes hranici dvaceti kanadských bodů.

Suverénně nejlépe jsou na tom v tomto směru Petr Haluza (21+17) a Radim Kucharczyk (15+18). Velmi úspěšným hráčem je stále ještě také, navzdory absencím, nejzářivější klenot týmu, hvězdný matador Jiří Dopita (8+11), proti Písku ale pravděpodobně pro zranění do hry nezasáhne. Fanoušci z jihu Čech si budou dobře pamatovat na dalšího forvarda z olomoucké hokejové družiny Michala Pšurného, který v minulé sezoně střídavě oblékal dres Písku a českobudějovického Moutfieldu.

V tabulce jsou Hanáci třetí v závěsu za ambiciózními Piráty z Chomutova a Ústím, avšak velmi luxusním náskokem před čtvrtou Jihlavou. V posledních třech zápasech Mora získala pouze dva body. Po prohře v Kadani (3:7) Olomouc porazila na vlastním ledě celek Litoměřic 3:2 na nájezdy, v posledním kole ale Kohouti nestačili na Třebíč, a to i přesto, že ještě po první třetině vedli o tři branky. Nakonec se museli smířit s porážkou 3:5.

Pozoruhodná je dosavadní vzájemná bilance Olomouce a Písku. Zatímco ve dvou domácích vystoupeních dokázal jihočeský celek vybojovat nad silnými Hanáky pět bodů (výhry 3:2 v prodloužení a 5:2), v jejich hájemství dostal zatím nejtěžší ligový úder a vracel se domů s debaklem 0:8. Jak obstojí ve čtvrté sezonní konfrontaci?

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy