Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     20.11.2011       Tomáš Němec

Náročný program pokračuje domácím zápasem s Rebely

Těžké domácí utkání čeká naše hokejisty v pondělí, kdy přijede Havlíčkův Brod. Ofenzivně laděné mužstvo se aktuálně pohybuje těsně nad hranicí play-off. Útok Rebelů je třetí nejlepší z celé první ligy, Jihočechy tak čeká nelehká prověrka. Úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.

HC Rebel Havlíčkův Brod

U tohoto hokejového klubu se ještě před nedávnem pět let držel oblíbený trenér Petr Novák. V pátek 4. listopadu však došlo ke změně na trenérských postech. Novými lodivody jsou Karel Dvořák a Milan Chalupa. Oba patří ke zkušeným trenérům, kteří v minulosti stáli i na střídačce extraligových klubů. Vedení Havlíčkova Brodu se k situaci vyjádřilo slovy: „Zřejmě nastal čas na změnu, která může prospět oběma stranám.“

A jak si nové trenérské duo vede? Vyjádřeno procenty 50 na 50. Křest ohněm zvládli dobře a zisk dvou bodů, po výhře 3:2 po samostatných nájezdech, na ledě Jihlavy byl výborný start. V dalším kole ovšem přišla porážka. Na domácím kluzišti podlehli Kadani 4:2. O čtyři dny později si ovšem Rebelové spravili chuť, po zisku tří bodů z Litoměřic, za vítězství 4:2. V posledním kole na svém kluzišti přivítali Horáckou Slavii. Havlíčkobrodští sice bodovali, důvod k radosti to ale nebyl. Rebelům se nepodařilo navázat na předchozí úspěch a podlehli Třebíčským 4:3 po samostatných nájezdech.

Produktivitě Rebelů vládne Vojtěch němec, který sice nastoupil k sedmnácti zápasům, ve kterých však dokázal zaznamenat úctyhodných sedm vstřelených branek a sedmnáct asistencí! Nejlepším střelcem je Milan Kostourek. S devíti brankami a třinácti přihrávkami mu zároveň patří druhé místo v tabulce kanadského bodování. Dalšími hráči, na které si naše defenzíva bude muset dát pozor jsou: Petr Polodna (8+11), Jan Semorád (8+9), Ladislav Rytnauer (7+5) či obránce Marian Morava (1+10).

Od patnáctého kola je v havlíčkobrodské svatyni jedničkou Jarno Laitinen a jeho procentuální úspěšnost je 91,56. Záda mu kryjí zkušení kolegové Jaroslav Suchan a Stanislav Neruda.

1. vzájemný zápas – 12. kolo

Havlíčkobrodští potvrdili, že jejich útok patří k jednomu z nejlepších z celé ligy a šest přesných zásahů do písecké brány byly důvodem porážky Písku. V barvách Jihočechů byl nejvíce vidět Vojtěch Mrkvička, který byl u obou branek hostů, připsal si jeden gól a jednu asistenci. Na druhé straně Ladislav Rytnauer zaznamenal hattrick. Za povšimnutí také stála statistika využitých přesilovek rebelů. Domácí se prosadili hned třikrát v početní výhodě.

Sestavu mužstva provází před startem zápasu několik otazníků, a to nejen vinou předchozích zdravotních absencí útočníků Vaniše a Suji. Na jednu jistotu by se však svěřenci trenérů Josefa Řeháčka a Radka Bělohlava rádi spolehli; předchozí domácí duel proti Šumperku provázela navzdory slabší návštěvě parádní divácká kulisa. Bude se opakovat i v pondělním střetnutí?

Sestavy z minulého kola

Písek: Sedláček - Němeček, Všetečka, Žovinec, Kanov, Lukačovič, Havran, Pavlíček, Lukáč - Nouza, Bělohlav, Hluchý, Antončík, Luňák, Ferebauer, Polodna, Šperger, Kudrna, Slavík, Nedorost, V. Mrkvička.

Havlíčkův Brod: Laitinen (Neruda) - Šenkeřík, Morava (C), Sova, Protivný, A. Jelínek, Pavlík (A), Novotný, Koma - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Semorád, Fiedler, Voj. Němec (A), Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, P. Musil, Kostourek.

Ostatní zápasy 25. kola

Benátky nad Jizerou - Šumperk 17:30

Třebíč - Piráti Chomutov 17:30

Jihlava - Hradec Králové 17:30

Litoměřice - Ústí nad Labem 18:00

Kadaň - Most 18:00

Beroun - Olomouc 18:00