Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     21.11.2011       Tomáš Němec

O vítezi rozhodla první třetina

Havlíčkobrodským hokejistům k výhře stačila první třetina, ve které dokázali vstřelit tři branky. Písečtí sice v dalším průběhu utkání snížili na rozdíl jediné branky. Tři vteřiny před koncem domácí inkasovali čtvrtou branku do prázdné klece. Rebelové si tak z Písku odvážejí tři body, za výhru 4:2.
25.kolo, pondělí 21.11.2011, 18:00
(0:3, 1:0, 1:1)

Komentář

Úvod utkání začal v opatrném tempu a žádný z týmů se nechtěl dopustit chyby, která by poslala soupeře do vedení, i přes to se diváci dočkali poměrně brzké branky. V čase 3:49 Milan Kostourek sjel s kotoučem od mantinelu a jeho pokus zapadnul přesně k levé tyči Sedláčkovy brány – 0:1. Jihočeši se pokoušeli o rychlou odpověď. Vytvořili si i několik dobrých šancí, Laitinen však v těžkých chvílích svůj tým podržel. V čase 12:51 Rebelové přidali druhou branku. Domácí hráči signalizovali postavení mimo hru, rozhodčí byl ale jiného verdiktu a nechal hru pokračovat. Vojtěch Němec si najel s kotoučem do kruhu a naprosto přesnou střelou vymetl pavouky v pravé šibenici písecké brány – 2:0. V sedmnácté minutě se Havlíčkobrodští radovali ze třetí branky, gól ale neplatil pro útočícího hráče v brankovišti. V čase 17:22 se hosté dočkali třetí branky. Ve skrumáži před píseckou brankou prokázal největší důraz Ondřej Švaňhal a překonal ležícího Sedláčka – 0:3.

Domácí vstoupili do druhé části aktivně a v čase 21:52 Ferebauer, po rychlé akci chytře přihrál na Zdeňka Špergera, který zakončoval do odkryté klece – 1:3. O dvě minuty později mohlo být pro domácí ještě veseleji, ale zakončení Kudrny a Polodny dokázal Laitinen pokrýt. Ve dvacáté sedmé minutě Stromko mohl potrestat zaváhání písecké defenzívy, naštěstí pro domácí vše nakonec dobře dopadlo. V další vážnější příležitosti se ocitnul Slavík, jeho pokus dokázal finský gólman zlikvidovat lapačkou.

Na začátku třetí periody zívala na Stanislava Polodnu prázdná brána, ale v poslední chvíli mu ve skórování zabránil Ostrčil. Ve čtyřicáté šesté minutě Kostourek střílel do protipohybu píseckého brankáře, ten předvedl výborný zákrok lapačkou. V čase 49:02 Písečtí snížili na rozdíl jediné branky. Luňák křížnou přihrávkou vybídnul ke skórování Michala Slavíka a ten střelou z první nedal Laitinenovi šanci – 2:3. S přibývajícími minutami se domácí dostávali do tlaku a gól byl doslova na spadnutí. V padesáté osmé minutě Semorád mohl potrestat zaváhání domácí obrany, jeho zakončení však minulo pravou tyč. V závěru třetí třetiny Písečtí zkusili hru bez brankáře. V čase 59:57 se podruhé prosadil kanonýr Rebelů Vojtěch Němec vybojoval kotouč ve středním pásmu, poté se prokličkoval až do ideální střelecké pozice a následné zakončení do prázdné brány rozhodlo o vítězství Havlíčkova Brodu 4:2.

Ohlasy trenérů

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Rozhodující byla první třetina, kdy jsme dostali velmi laciné tři branky po hrubých chybách. Celou první část jsme odehráli hodně špatně. Pak už nešlo nic ztratit. Dali jsme dva góly a zápas byl opět otevřený, znovu nás ale trápila koncovka. Hráči makali, hráli s nasazením, výsledek je ale takový jaký je.

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): Skvěle se nám vydařil začátek utkání, kdy jsme se třikrát prosadili. Možná jsme mohli odskočit ještě výrazněji. To nás později také mrzelo, protože jsme se nechávali zbytečně vylučovat a soupeř se rozehrál. Proto byl nakonec závěr zápasu takhle vypjatý, naštěstí jsme vítězství ubojovali.

Vojtěch Němec, útočník HC Rebel: Dnešní utkání se nám bude hodnotit dobře, dalo by se říci, že jsme splnili povinnost. Dnešní výhrou jsme odčinili nepovedený zápas s Třebíčí. Podařila se nám úvodní část, jsem rád, že jsem gólově přispěl k celkovému výsledku. První branku jsem dal poté, co Meidl parádně na modré čáře zachytil rozehrávku a mě už zbývalo počkat, až bude mít domácí brankář zakrytý výhled. Zaplaťpánbůh jsem to trefil přesně tam, kam jsem chtěl. Druhý gól byl do prázdné brány, pojistka vítězství.