Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     20.11.2011       Tomáš Němec

Písečtí úspěšně kráčejí vstříc návratu fanouškovské přízně

Na písecký zimní stadion tentokrát zavítá atmosféra prvoligového hokeje v nejméně obvyklém pondělním termínu. Domácí mužstvo hostí od 18 hodin Rebely z Havlíčkova Brodu.
Soutěž se v těchto dnech zvolna láme do své druhé poloviny a písecký celek bojuje ve vyrovnané spodní polovině tabulky. Na svědomí to mají především nepřesvědčivé výkony provázející ospalý vstup do prvoligové sezony. Ruku v ruce s touto skutečností se v jejím průběhu vyprázdnilo poměrně dost míst v ochozech zimního stadionu. Zřejmě i právem…

Posledních několik vystoupení píseckého souboru na domácím ledě ovšem zavonělo divácky lákavou nadějí. Jihočeši vyhráli čtyři domácí zápasy v řadě za sebou, navíc po velmi odhodlaných i kvalitních výkonech, byť s pihami na kráse. Jasně ale deklarovali, že se v Písku znovu může chodit na dobrý prvoligový hokej.

Po totálně zpackané předešlé sezoně i několika pokažených vystoupeních v té letošní jakoby najednou začalo u Otavy vycházet nové zářivé slunce. Potvrdí to drtivá většina ze sedmi stovek diváků, kteří byli svědky zatím posledního domácího duelu IHC Komterm proti Šumperku. Přes šokující zápletku z úvodu třetí části hry (hosté smazali domácí vedení 3:0) rozdávala písecká družina skutečnou hokejovou radost a odměnou se jí staly nejen tři body, ale také dlouho nevídané projevy přízně fanoušků. A právě výtečná atmosféra v hledišti byla možná ještě příjemnějším překvapením, než samotný výsledek střetnutí.

Potvrdila, že Písek byl a je hokejovým městem. Tým, který se nyní semkl kolem nového kouče Josefa Řeháčka, má před sebou mimořádně trnitou cestu k vyšším sférám. Ukazuje však, že se na ní hodlá stůj co stůj udržet. Adresoval tak tu nejlepší zprávu všem těm příznivcům, kteří v předchozích týdnech na stadionu chyběli. Teď jsou do ochozů zváni znovu; ne plakáty či články, ne propagací klubových činovníků, ale samotným přístupem týmu, jeho úsilím a pracovitostí. Přijdou?