Předvánoční jihočeské derby o druhé místo

Ve střudu vpodvečer čeká hokejisty IHC Písek poslední domácí zápas před Vánocemi a Novým rokem. A zrovna v tomto zápase by se jim bodová nadílka více než hodila. Na písecký led totiž přijede jeden z největších konkurentů o přední místa, který v tabulce zaujímá třetí příčku, tedy jen o jednu nižší než mužstvo domácích. Navíc po minulém kole, kdy muži v modrožlutých barvách vybojovali dva cenné body v Děčíně, dělí tyto dvě pozice v tabulce pouze jediný bod!
Podaří se domácímu celku, na jehož lavičce velí nová trenérská dvojice Vladimír Caldr – Jan Rybáček, počtvrté v řadě zvítězit a dát tak svým příznivcům ten nejlepší vánoční dáreček?
Kohouti z Tábora vypadají v letošní sezoně hodně ambiciózně. Svědčí o tom i fakt, že se do mužstva trenéra Jaroslava Pařízka stále zapracovávají noví hráči, poslední takovou posilou je mladý obránce z Budějovic Lukáš Vomela nebo slovenský útočník Dušan Hindoš. Táborští tak sílu mužstva ještě zvyšují, už tak kvalitní kádr to letos může dotáhnout hodně daleko.

O to více může písecký tým těšit vybojovaná výhra 3:2 v Táboře ze třetího kola, kterou trefil ve druhé minutě prodloužení David Míka. V minulém kole těsně porazili řisutské buldoky 1:0, ale v kole předcházejícím se nechali porazit na ledě papírově slabšího Trutnova 4:3. Písečtí naopak své dva poslední soupeře překonali. Nejprve přehráli v Litoměřicích domácí 1:6 a následovala již zmíněná výhra v prodloužení nad Děčínem.

V táborské brance se střídá kvalitní dvojice gólmanů Kučera – Pipek, také díky ní je Tábor týmem, který zatím nejméněkrát inkasoval. V útoku je zatím nejproduktivnější Martin Mařík, následují ho zkušení útočníci David Květoň, David Kupec a Jaroslav Kocar spolu s mladým Jakubem Matušíkem.

Kohouty druhým rokem vede bývalý trenér Budějovic a Vajgar u Jaroslav Pařízek, který v Písku vyhrávat umí. Na ledě soupeřů se však Táborským letos tolik nedaří, doma získali celkem o 15 bodů víc než venku.

Předpokládaná sestava hostí: Kučera - Kanov, Klimeš, Škulina, Heršálek, Zíb, Procházka, Suchánek, Trieb, Voříšek, Mařík, Kocar, Ficek, Kupec, Hraňo, Matušík, Květoň, Mrkvička, Pechánek, Žižka, Novák.