Menu Další Zavřít Zavřít
Ohlasy k zápasu
     23.11.2006       František Suchan

Velký vliv na vývoj měla brzká branka, shodují se trenéři

Pospíšilův zásah ze druhé minuty byl tím nejpodstatnějším momentem středečního utkání mezi Pískem a Chrudimí. Na tom se shodují trenéři obou mužstev. „Dolů nás dostal ten brzký gól, soupeř pak zkušeně odehrál celý zápas,“ míní velitel domácí střídačky Karel Slabý. Jeho slova potvrzuje i hokejista s nejvíce odehranými zápasy v extralize Ladislav Lubina, koučující druhý celek tabulky: „Zápas se pro nás vyvíjel od začátku celkem dobře, protože jsme se brzy dostali do vedení, což nás uklidnilo a mohli jsme hrát svoji hru.“ A to hosté činili i bez svého hrajícího trenéra na ledě. Proč Lubina nenastoupil, když byl zapsán na soupisce? „Oni mě tam pořád ještě píšou, vždycky mě zapomenou škrtnout,“ prohodí jen s úsměvem…
„Jsme zklamaní z výsledku, ani ne tak z předvedené hry,“ vrací se k průběhu střetnutí Karel Slabý a pokračuje: „Po utkání v Kolíně, kde jsme podali opravdu dobrý výkon, jsme věřili, že jsme schopní porazit i Chrudim.“ Jenže – tým vybudovaný kolem bývalých špičkových hráčů české nejvyšší soutěže má své nezpochybnitelné přednosti, kterých si je vědom i trenér Písku. „Kvalitně brání, mají rychlý přechod do útoku, dokáží si poradit v situacích jeden na jednoho i v koncovce. V tom jsou daleko lepší než my,“ uznává.

Domácí ale i přesto dokázali vzdorovat. „Vytvořili jsme si dost střeleckých příležitostí, měli jsme spoustu šancí, jenže taková zbrklost a možná i neumění některých hráčů to všechno shodí dolů. Pak se trápíme, lidé začnou pískat, což někteří naši mladí hráči neustojí a je to pak špatné,“ kroutí hlavou Slabý. „Kašpar nebo Kica jsou daleko schopnější hrát venku než doma. Tady si tolik nedovolí, odhazují puky, z čehož plynou chyby a rychlé protiútoky. Pak hra nefunguje tak, jak je třeba,“ dodává.

„Já jsem především rád, že se nám zase po delší době podařilo vyhrát a že jsme splnili to, s čím jsme sem přijeli,“ konstatoval spokojený Lubina. „Pro závěrečný výsledek bylo důležité, že jsme přečkali řadu oslabení a i ve čtyřech jsme hráli dobře, “ vyzdvihl výkon svých svěřenců v početních nevýhodách, kde jim někdy pomohla i trocha pověstného štěstí. „Měli jsme dost šancí v přesilovkách, které jsme podle mého názoru hráli dobře. Jenže nepřišly z toho branky,“ zmiňuje Slabý nejpodstatnější problém IHC v zápase.

Jeho tým sice nakonec stihl stáhnout na rozdíl jediné branky, Pošmourného trefa ale přišla až v čase 59:51… „Těch devět vteřin bylo pozdě. Udělali jsme pak takový pokus a byl by to možná malý zázrak, kdyby se nám to povedlo vyrovnat,“ je jasné píseckému kouči.


×
Dnes v 15:45 | Jun.
HK Kralupy nad Vltavou
IHC Písek