Drama s Chebem rozlousklo až prodloužení

Souboj týmů, kterým již o nic nejde nabídl vyrovnanou podívanou. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1 a v prodloužení se štěstí usmálo na hostující mančaft. Utkání bylo zbytečně kouskované hlavně kvůli trestům a hromadě Icingům. Za domácí se prosadil obránce Radoš. Skvělé zákroky v brance předváděl junior Císař.
2. liga - Západní konference 23/24, 11. kolo, st 28.2.2024
IHC Králové Písek
HC Stadion Cheb
1:2p
0:0, 1:0, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 34. Radoš (Matiášek, Volf) – 43. M. Švec (V. Skuhravý, Klíma), 64. V. Skuhravý (V. Stejskal, Krutina). Rozhodčí: Battěk – Kučera, Figer. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2pp.
IHC Králové Písek: Císař (I. Svoboda) – Radoš (A), Čunát, Pavlát, J. Turek, Velíšek, Tolar, Vajner – Matiášek, Volf (C), Marcilis – Koupal, Pouzar, F. Petrásek – Vá. Brož, Hollar, F. Kolář – A. Dubský.
HC Stadion Cheb: Kašpar (K. Kolář) – Kořán, Innanmaa, V. Stejskal, Karpov (C), Jonák, Vápeník – Davídek, Tóth, Čejka – M. Švec, Rozhon, V. Skuhravý – Krutina, A. Vlach (A), Vašíček – M. Skuhravý, Klíma.

Úvodních dvacet minut nám nenabídlo žádný gól, ale oba celky měly pár zajímavých příležitostí. Na domácí straně nejčastěji hrozila první útočná formace, ale brankář Chebu dokázal každou střelu vytěsnit. Stadion měl největší šanci v přesilové hře, když před Klímou byla odkrytá branka, ale útočník hostů se rozhodl ještě přihrávat. V závěru třetiny se vydali do přečíslení Stejskal s Rozhonem, avšak druhý jmenovaný přestřelil píseckou klec, kterou střežil mladík Metoděj Císař.

Druhá třetina by se dala popsat jako festival nevyužitých přesilových her. Králové nedokázali využít ani jednu ze čtyř přesilových her a celkově se Písek těžko dostával v útočném pásmu ke kombinaci. Jediná branka v prostředním dějství padla po vyhraném buly v útočném pásmu, když se ke kotouči dostal Jan Radoš, jehož přízemní střela skončila v sítí. V poslední minutě se chopil Alois Dubský trestného střílení, ale na Kašpara recept nenašel.

V závěrečné části kromě hromady trestů padla i vyrovnávací branka, o kterou se v přesilové hře postaral Marek Švec. Pak už nikdo nedokázal využít početní převahy a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení.

V nastaveném čase se udála pozoruhodná situace, když Králové hráli přesilovku pět na tři. Tato dvojnásobná přesilovka se ale domácím nepodařila a rozhodla brejková situace Chebu, kterou zakončoval matador Václav Skuhravý, jenž rozhodl o vítězství.