Drama s Hronovem rozsekly až nájezdy, uspěli hosté

Sobotní přestřelka u Otavy přinesla dělbu bodů a samostatné nájezdy. V nich se trefil jediný střelec a bonusový bodík putuje na východ Čech. Svěřenci trenéra Milana Mazance drželi hubené vedení takřka celý zápas, ale tým Hronova zvládl v závěru vyrovnat. V prodloužení branka nepadla a tak dramatickou zápletku rozsekly až nájezdy.
2. liga - Západní konference 23/24, 16. kolo, so 18.11.2023, Zimní stadion Písek
IHC Králové Písek
HC Wikov Hronov
4:5sn
2:1, 1:1, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 3. Rousek (L. Volf, Matiášek), 9. Zayml (Ženíšek, L. Pavlát), 31. Koupal (J. Pouzar ml.), 54. Gracholskij (Hanus, R. Kříž) – 13. Jass (Vrtek), 32. Popitič (Kirillov, Táborský), 56. Hájek (Vrtek, Murtazin), 57. Murtazin (Hájek), rozh. nájezd Murtazin. Rozhodčí: Rozhodčí: Jílek – F. Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300.
IHC Králové Písek: Kříž (Korytar) – Radoš (A), Hanus, J. Turek, Vajner, Šilhán, Pavlát, Velíšek – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Pouzar, Koupal, Hrakholski – Zayml, Ženíšek, Hollar – Vá. Brož, Šindelář.
HC Wikov Hronov: Malychin – Táborský (A), Jass (C), Babrusev, Voňka (A), Kopecký, Cestr, Hrbek – Vrtek, M. Hájek I, Murtazin – Lederer, Veselý, Hynek – Popitič, Vaňkovský, Kirillov.

Králové si během úvodních deseti minut dokázali vypracovat dvoubrankové vedení. Nejprve se prosadil nejlepší střelec Tomáš Rousek, který stál na konci pohledné kombinace celé útočné lajny. Posléze poslal Ženíšek střílenou přihrávku do brankoviště, kde byl s hokejkou připravený Patrik Zayml. Hronov ale dokázal v první periodě ještě odpovědět. Vrtek vezl kotouč po pravém křídle a poslal přihrávku mezi kruhy, kam si najížděl zkušený bek Maris Jass, který už jen usměrnil puk za brankovou čáru. Hronov po vstřelené brance ožil a byl aktivnějším týmem. Další branka už ale v první dvacetiminutovce nepadla.

Ve druhé části opět jako první udeřil tým Písku. Během přesilové hry se kotouč nacházel v brankovišti Hronova a mezi těly našel volný puk Martin Koupal, kterému se povedlo protlačit touš do sítě. Opětovné dvoubrankové vedení nemělo dlouhého trvání, neboť po minutě hry snížil přesnou a tvrdou ránou Arťom Popitič. Ve zbytku druhého dějství měly oba týmy ještě nějaké šance, ale skóre se v prostřední části už neměnilo.

Napjatě se hrálo až do závěrečné desetiminutovky. Pak se totiž trefil Jahor Hracholski, jehož přesná rána vymetla pavučinu v horním růžku. Hronov ale do toho šlápl a dvěma rychlými góly rozcupoval písecké vedení. Prvně se puk od betonu brankáře Kříže odrazil příhodně na hokejku Matěje Hájka a po minutě vyprodukoval nechytatelnou střelu Marat Murtazin.

V nastaveném čase rozhodující branka nepadla a rozhodnout musely nájezdy. V nich uspěl pouze jediný střelec, a to hronovský Marat Murtazin, který tak podtrhl skvělý individuální výkon.