Drama u Otavy rozsekly až nájezdy. Písek vítězí popáté v řadě!

Pátá výhra v řadě a šestý zápas za sebou s body na kontě! S lídrem nadstavby B Králévé svedli skvělý souboj, oba týmy se vystřídaly ve vedení a zápas nakoenc dospěl až do nájezdů. V nich soupeře šokoval překvapivý střelec - gólmana z Chance ligy nachytal na štvestkách junior Honza Zátopek. V utkáních se dvakrát trefil kapitán Lukáš Voolf a jednou Yahor Hrakholski.
2. liga - Západní konference 23/24, 2. kolo, so 20.1.2024, Zimní stadion Písek
IHC Králové Písek
HC Kobra Praha
4:3sn
1:2, 0:0, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 3. Hrakholski (Rousek, Pouzar), 43. Volf (Matiášek), 49. Volf (Matiášek, Petrásek), rozh. nájezd Zátopek – 2. Míšek (Kvasnička), 17. Vlček (Urban, Matuška), 54. Šteiner (Šťastný). Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Kubíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320.
IHC Králové Písek: Dvořák – Radoš, Vajner, Turek, Pavlát, Čunát, Velíšek, Tolar – Petrásek, Volf, Matiášek, Hrakholski, Pouzar, Rousek, Hollar, Zátopek, Koupal, Brož, Hohenberger
HC Kobra Praha: 2. Míšek (M. Kvasnička, S. Tichý), 17. F. Vlček (T. Urban I, Matuška), 54. Šteiner (Bříška, Šťastný)

Sobotní večer na píseckém zimním stadionu sliboval další třaskavou podívanou. V nadstavbové skupině B se spolu střetli její lídr z pražské Kobry s rozjetým mladým týmem píseckých Králů, kteří bojují jak o jistotu záchrany, tak o poslední dvě místa v předkole play-off.

Pražané se dostali do vedení po minutě a dvaceti vteřinách, když po vyhraném vhazování a střele nejrychleji našel dorážku na brankovišti Robin Míšek. Odpověď Králů na sebe nenechala dlouho čekat. Za 41 sekund vyťukala obranu hostů trojice Jaroslav Pouzar, Tomáš Rousek a Yahor Hrakholski. Poslední jmenovaný uklízel puk prakticky do prázdné branky.

Do přestávky zvládla Kobra znovu odskočit. V 17. minutě po lehkém závaru v píseckém brankovišti zůstala obrana dezorientovaná, a když už se zdálo, že je nebezpečí zažehnáno, přišla dorážka od píseckého odchovance Filipa Vlčka – 1:2. Po vyhecované první třetině se hra v prostředním dějství uklidnila. Herně navrch v ní měli Králové, ale své šance nevyužili. Stejně jako hráči Kobry – ti pohrdli i trestním střílením. Kanonýra Kamila Bříšku vyčapal gólman Tadeáš Dvořák.

Ohromná bitva pokračovala i ve třetí třetině. Králové se nadechli k obratu a dirigovala jej dvojice Volf – Matiášek. Nejprve ve 43. minutě nechali Pražané kapitána Lukáše Volfa trestuhodně volného na brankovišti, odkud po pasu zpoza branky překonal gólmana Romana Málka z kádru prvoligové Slavie. Na začátku 49. minuty vybuchla písecká hala radostí znovu. Brejkovou situaci zakončil ukázková pas Jana Matiáška na kapitána Volfa, který bez přípravy zavěsil na 3:2.

Šest a půl minuty před koncem však přišlo vyrovnání Kobry a nutno říci, že spravedlivé. Králové v obranném pásmu sice několikrát narušili tlak hostů, ale ti nakonec vysekli nádhernou kombinaci až do kuchyně – Dominik Šteiner srovnali na 3:3. Do konce základní hrací doby už další gól nepadl. Ani v prodloužení, kde Písek nevyužil přesilovou hru.

Šlo se tak do nájezdů, kde králové vytasili překvapivého žolíka. Hned v první sérii překonal Málka hráč písecké juniorky Jan Zátopek. Nikdo z dalších píseckých exekutorů už se neprosadil, jenže v bráně teď mají Králové Tadeáše Dvořáka. Ten za svá záda nepustil ani jeden kotouč, pomohla mu i branková konstrukce. Králové berou pátou výhru v řadě!