Jihočeši slaví druhou výhru v řadě, Vlci odjíždějí bez bodu

V sobotním boji o další body přijel na písecký led soupeř z Jablonce nad Nisou. Oba celky se před dnešním klání pohybovaly v druhé polovině tabulky. Úvodní část přinesla rychlý hokej, ale branky se diváci nedočkali. V další periodě šli Králové do dvou-brankového vedení. Na to dokázali Vlci zareagovat snížením v 31. minutě. Pak už padaly puky jen do branky hostujícího celku a tak si žluto-modří došli zaslouženě pro výhru za plný počet bodů.
2. liga - Západní konference 22/23, 14. kolo, so 5.11.2022, Písek, Zimní stadion
Jablonec nad Nisou
5:1
0:0, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 21. Prášek, 29. Matiášek (Prášek), 41. Prášek (Matiášek), 51. Matiášek (Prášek, Novák), 59. Volf (Matiášek) – 31. Bouřil (Folda). Rozhodčí:Jílek – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 320. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1.
Písek: D. Novák (Kříž) – F. Novák, Dudáček, Kurfürst, Dvořák, Radoš "A", Hanus "A", Turek – Hollar, Macháček, Hrakholski, Prášek, Brož, Koupal, Andrle, Volf "C", Matiášek, Bednařík, Novotný, Pouzar. Trenér: Tomáš Matušík
Jablonec nad Nisou: Horák (Leško) – Bitman, Koutecký, Kollert, Had, Pavlů "A", Starý – Špaček, Jursa, Maďar, Kačírek, Foerster, Plíhal "C", Kapička, Dušek "A", Strnad, Folda, Brokeš, Bouřil. Trenér: Jan Šuráň

První část nabídla rychlý a vyrovnaný hokej na obou stranách. Tři minuty před jejím koncem se blýskl přesným zákrokem David Novák, který soupeře vychytal. Po úvodní dvaceti-minutovce diváci na zimním stadionu branku neviděli.

V čase 20:57 domácí otevřeli skóre, kdy se k odraženému puku dostal Prášek, projel sám na Horáka a blafákem do horní části ho překonal. O osm minut později to bylo 2:0. Prášek vybojoval hru ve vlastním oslabení, našel Matiáška, který kotouč propasíroval k tyči za čáru. Jablonci se podařilo najít odpověď o necelé dvě minutky později a snížili tak na 2:1 zásluhou Bouřila. Ještě v průběhu druhé třetiny byly k vidění tři nebezpečné situace. Tu první nevyužil Brokeš, když ho vyčapal skvělým zákrokem David Novák. Další dvě šance měli Králové, ale na Horáka nevyzráli.

V poslední třetině přidali Jihočeši další tři góly. Hned v úvodu první minuty propálil tvrdou ranou Prášek hostujícího brankáře. Devět minut před koncem navýšil na 4:1 druhým bodem Matiášek a využil tak přesilovou hru. Pátou trefu do svatyně Vlků přidal domácí kapitán Volf nekompromisní střelou.