Jihočeské derby skončilo pro Krále fiaskem

Na tento duel nebudou svěřenci trenéra Filipiho rádi vzpomínat. Lídr tabulky z Tábora si v Písku otevřel střelnici a cifra vstřelených branek se zastavila až na třináctce. Kohouti jasně potvrdili roli favorita a domácí hokejisté byli jen smutnými přihlížeči. Branku útěchy vstřelil Jakub Čížek.
2. liga - skupina Jih, 34. kolo, st 26.1.2022, Písek, Zimní stadion
Tábor
1:13
0:2, 0:3, 1:8
Branky a nahrávky: 55. Čížek (Novák, Šuhaj) – 1. Havelka (Černý, Šulek), 11. Kříž (Dančišin, Hasman), 22. Šulek (Bárta, Seidl), 30. Chocholoušek (Šulek, Zíb), 40. Dančišin (Černý, Šulek), 43. Hasman (Hajič, Dančišin), 47. Dančišin (Kříž, Hasman), 47. Prášek (Radoš, Zíb), 49. Kříž (Hajič, Hasman), 52. Hasman (Hajič, Havelka), 54. Endál (Dančišin, Hasman), 56. Endál (Dančišin, Chocholoušek), 59. Dančišin (Hasman, Hajič). Rozhodčí: Battěk – Gregar, Hradil. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 444. Průběh utkání: 0:11, 1:11, 1:13.
Písek: Ludvík (49. Kadlec) – Dosek, Dudáček, Tampier, Novák, Kouba, Kurfürst, Turek – Čížek, Pouzar, Bednařík, Volf J., Januška, Sýbek (C), Šuhaj, Novotný, Janoch, Matějček
Tábor: Kolář (Dvořák) – Kříž, Hajič, Černý (A), Havelka, Pařízek, Radoš, Hubata – Hasman, Dančišin, Endál (A) – Seidl (C), Bárta, Šulek – Zíb, Zayml, Prášek – Chocholoušek

Tábor začal zostra a již po dvaceti odehraných vteřinách bylo uděleno trestné střílení, kterého se ujal Dančišin. Brankář Ludvík ale svého soka přečetl a pokračovalo se za nerozhodného stavu. Ale o čtyři vteřiny později se mohli hosté radovat, když se po vyhraném vhazování opřel do kotouče Dominik Havelka. Táborští hokejisté pokračovali v náporu a brankář Kolář si připisoval pouze marginální zákroky. V polovině první třetiny přišel další úder táborských, když Dančišin našel volného Lukáše Kříže, který pohotovou ranou zakončil.

Prostřední dějství rovněž začalo pro Kohouty skvěle, když Ludvík chyboval a namazal kotouč na hůl Bárty, který následně puk poslal na lépe postaveného Ondřeje Šulka. Táborské představení pokračovalo a po gólu Pavla Chocholouška to již bylo 4:0 pro hosty. V závěru druhé periody se stihl ještě prosadit Milan Dančišin.

Třetí třetina přinesla celkem devět branek, z nichž osm vstřelil Tábor. První úder přišel již po dvou minutách, když Josef Hasman zakončoval přečíslení dva na jednoho. Ve čtyřicáté sedmé minutě se Tábor prosadil rovnou dvakrát. Nejprve Milan Dančišin tečoval střelu Kříže a poté se prosadil Lukáš Prášek. Po chvilce si další gól do statistik přidal Lukáš Kříž a následně i Josef Hasman. Exhibice pokračovala, prosadil se i Lukáš Endál. Na tuto branku písecké mužstvo zareagovalo, když brankáře táborské svatyně překonal kanonýr Jakub Čížek. Tábor ale rázně odpověděl dalším gólem, o který se postaral Lukáš Endál. Finální, třináctou branku vstřelil dvě minuty před koncem Milan Dančišin, který byl po zásluze jmenován nejlepším hráčem utkání.