Králové protáhli vítěznou šňůru na osm zápasů, i když bod ztratili

Písku zápas ve Slaném, domovském stánku Buldoků z Řisut, příliš nesedl. Vynikající výkon gólmana Nováka a dvě přesilovkové trefy beků Radoše a Hanuse ale vynesly Králům dva body. A díky ztrátě 11. Děčína Písek navýšil náskok na pozicích zaručující předkolo play-off. Desáté Benátky v Děčíně vyhrály a stáhly na vedoucí Písek jeden bod.
2. liga - Západní konference 22/23, 6. kolo, st 1.2.2023, Zimní stadion Písek
Řisuty
Písek
1:2
0:0, 1:1, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 30. Patyk (Bílek, Janeček) – 22. Radoš (Volf, Hanus), 61. Hanus. Rozhodčí: Hacaperka – Sýkora, Thuma. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.
Řisuty: Šubrt (Pánek) – Potěchin, Janda, Zich, Malovický, Pokorný – Pejchal, Výrut, Patyk, Sýkora, Okegawa, Řepka, Chamrád, Janeček, Rendla, Bílek
Písek: Novák (Polhorodnik) – Turek, Dvořák, Novák, Pavlát, Radoš, Brož, Hanus – Andrle, Matiášek, Chocholoušek, Macháček, Březina, Koupal, Volf, Cháb, Hollar, Hracholski, Pouzar

Písecká série výher se ve Slaném otřásala v základech, ale Králové ji alespoň za dva body uhájili. Pomohly k tomu dva góly obránců a skvělý výkon gólmana Davida Nováka, který se v utkání šestého kola nadstavby rozhodně nenudil. Po první bezgólové třetině se střelci ozvali až v prostředním dějství

Jako první se prosadili Králové ve 22. minutě. Lukáš Volf v přesilovce napálil puk na branku, ale brankář Šubrt ho vyrazil jen před číhajícího Jana RADOŠE. Ten už si s kotoučem věděl rady a pověsil ho do poloprázdné branky - 0:1. Jenže vedení vydrželo Písku jen do poloviny zápasu. Když obrana Jihočechů na dva pokusy nedostala puk z pásma, zakončil rychlou kombinaci kolem branky domácí Patyk - 1:1.

Vyrovnaný stav vydržel na stadionu v královském městě Slaný až do koncem základní hrací doby. Činili se hlavně brankáři. Písek byl v utkání poměrně nedisciplinovaný, hrál dokonce šestkrát v oslabení. Králové je všechny přestáli a na konci zápasu se jim naskytla možnost početní výhody. Do sirény ji sice nevyužili, ale rozřešení přišlo hned po 20 sekundách nastaveného času - na modré čáře se do puku opřel obránce Vladimír HANUS a poslal svou dělovku až za Šubrtova záda - 1:2.

Králové zapisují osmou výhru v řadě a drží se na čele nadstavby B. Na záda mu dýchají Benátky, které vyhrály v Děčíně. Ztrácejí pět bodů. Ale právě prohra Děčína znamená pro Písek další navýšení náskoku na pozicích zaručující předkolo play-off už na 11 bodů!

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy