Králové sahali po vyrovnání, ale Kohouti udrželi jednobrankový náskok

Nezvykle gólově chudé bylo první jihočeské derby letošní sezóny. O to více ale bylo utkání napjaté a vyrovnané až do posledních vteřin. Písek proti favoritovi bojoval alespoň o srovnání stavu, ale zkušený tým vedený koučem Matušíkem úspěšně uhlídal těsné vedení. Jedinou branku Písku vstřelil Matěj Novotný.
2. liga - Západní konference 23/24, 8. kolo, st 18.10.2023
IHC Králové Písek
HC Tábor
1:2
0:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 8. M. Novotný (Šilhán, Matiášek) – 18. Dančišin (Suchánek, Šulek), 31. Zíb (Bárta, Jáchym). Rozhodčí: Baťtěk – Pěkný, Brtník. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 460. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
IHC Králové Písek: Kříž (Korytar) – T. Březina, Hanus, Radoš (A), Vajner, Šilhán, J. Turek, Kurfürst, Pavlát – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Pouzar, Koupal, Hracholski – M. Novotný, Hollar, Ženíšek – Vá. Brož, Zátopek, A. Dubský
HC Tábor: Gába (T. Dvořák) – Plášil, Hubata, Jáchym, Hajič, K. Černý, Suchánek (A) – Severa, Krliš, L. Prášek – Seidl (C), Matušík (A), Zeman – Dančišin, Zayml, Šulek – Bárta, Zíb, Zadražil – Nevšímal

První perioda by se z pohledu Písku nedala označit za povedenou. Mužstvo od Jordánu bylo všude dřív a bylo to vidět i na ledě. Mnoho šancí a střel, avšak brankář Písku držel své spoluhráče nad vodou. Za jeho záda prošla pouze jedna střela, a to když Suchánkovo nahození jemně tečoval Milan Dančišin.

Písečtí hráli ve druhé části lépe a mnohem aktivněji, což přineslo i několik zajímavých šancí. Byl to ale Tábor, který podruhé udeřil. Tentokrát z hokejky Petra Zíba, jenž elegantně pláchnul po pravém křídle a následně excelentně zavěsil do horního růžku. Reprezentantům Písku se ale podařilo ve druhé třetině snížit zásluhou Matěje Novotného, který pálil z mezikruží.

Ve třetí třetině se bojovalo. U mantinelu, před brankou a v podstatě na každém centimetru hrací plochy. Zajímavou šanci měl písecký Koupal, když pláchnul všem a měl před sebou pouze a jen brankáře Gábu. Zkušený brankář ale střelce přečetl. O pár okamžiků později se příznivci táborského hokeje radovali z gólu, ale ten následně nebyl uznán z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Čas začal postupně hrát proti domácím, kteří se hnali do zakončení. Defenzivní val Kohoutů byl ale natolik pevný, že žádná střela už neprošla za záda táborského brankáře

Králové sehráli se svým úhlavním sokem velmi vyrovnanou partii plnou bojovnosti a nasazení. Po dvou domácích nezdarech přicházejí na řadu venkovní utkání. To první odehrají svěřenci kouče Trummera v sobotu ve Vrchlabí.

Ohlasy trenérů

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy