Králové v Benátkách nepropadli, ale body nemají

Střelecká převaha a zahozené šance. Tak by se dal v kostce zhodnotit sobotní zápas Písku v Benátkách nad Jizerou. Vyrovnaný duel rozhodla produktivita domácích, ve které měli nad Jihočechy navrch. Za IHC se trefili Yahor Hrakholski a Jaroslav Pouzar.
2. liga - Západní konference 23/24, 22. kolo, so 9.12.2023
HC Benátky n.J.
IHC Králové Písek
4:2
Branky a nahrávky: 2. Zumr (Dvořák, Antoš), 22. Zumr (Šafránek, Klodner), 30. Hozák (Mašek, Lytvynov), 40. Havlas (Zumr, Lytvynov) - 35. Hrakholski (Zayml, Pouzar), 59. Pouzar (Zayml). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 23:46. Průběh utkání: .
HC Benátky n.J.: Brázdil - Mašek, Lytvynov, Klodner, Kliment, Němeček, Čížek - Zumr, Šafránek, Jankovský - Vágner, Havlas, Hozák - Kučera, Antoš, Dvořák - Příhoda
IHC Králové Písek: Novák - Hanus, Radoš, Pavlát, Turek, Velíšek, Vajner, Kurfürst - Hrakholski, Volf, Matiášek - Kolář, Zayml, Pouzar - Novotný, Hollar, Brož - Zátopek

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Měli jsme dobrý vstup do utkání a hned z první šance skórovali. Poté jsme ale na nějakých patnáct minut zcela nepochopitelně vypadli z role. Až poslední tři minuty první třetiny byly z naší strany dobré. Navázali jsme na to hned v úvodu druhé třetiny další vstřelenou brankou, čímž jsme soupeři odskočili. Mysleli jsme si, že si v klidu pohlídáme vítězství. Na konci utkání ale soupeř po jedné naší hrubé chybě snížil. Byly to nervy až do závěrečné sirény. Je důležité, že jsme navázali na výhru z Děčína. Ve středu nás čekají Letňany, které jsou neskutečně těžkým soupeřem. Doufám, že bodová šňůra bude pokračovat.

Milan Mazanec (IHC Králové Písek): Výsledek dnešnímu zápasu vůbec neodpovídá. Podle našich záznamů jsme soupeře přestříleli 46:23. Nejsme ale schopni dostat puk do branky. Už to říkám asi třetí nebo čtvrtý zápas, naše hra se mi líbí, jak kluci plní naše pokyny a pracují. Chybí nám to přenést do výsledku.