Králové ve třetí třetině zaveleli k obratu a dokráčeli si pro vítězství!

Utkání proti Chebu vůbec nebylo procházkou růžovým sadem. Tým vedený kapitánem Strýčkem byl velmi nepříjemný a dohrával každý osobní souboj. Po dvou třetinách dokonce Cheb vedl, ale ve třetí periodě přišel famózní obrat v podání Písku, který stvrdil gólem do prázdné brány Vojtěch Šuhaj. Útočník Martin Matějček skóroval dvakrát a navázal tím tak na předchozí střeleckou formu.
2. liga - skupina Jih, 8. kolo, so 16.10.2021, Písek, Zimní stadion
Cheb
4:2
1:1, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 8. Matějček (Matějka, ČÍžek), 45. Novák (Čížek, Dvořák), 53. Matějček (Sýbek, Matějka), 59. Šuhaj (Bednařík, Januška) – 9. Holub (Strýček), 34. Kořán (Hafijanič, Krejsa). Rozhodčí: Glanc – Jurak, Maňák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 315. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 4:2.
Písek: Kříž (Novák D.) – Dosek, Dudáček, Dvořák, Bílek, Najman, Turek, Novák F. – Matějka, Bednařík, Novotný, Čížek, Matějček, Januška, Volf J., Šuhaj, Sýbek (C), Brož
Cheb: Kašpar (Vecka) – Kořán, Vápeník, Zavřel, Strýček (C), Leština (A), Stejskal (A) – Fečo, Kropáček, Trapl, Krejsa, Šťastný, Kuluris, Holub, Krutina, Hafijanič

Do zápasu vkročil lépe domácí Písek, který okamžitě přebral iniciativu. Skóre v osmé minutě otevřel Martin Matějček, ale Cheb přišel s okamžitou odpovědí, když David Holub potrestal nedisciplinovanost domácích hokejistů. Jihočeši se dostali v první části ještě ke dvěma zajímavým příležitostem. V první byl obránce Dudáček, který měl prostor a mnoho času si střelu připravit, ale jeho projektil minul branku a o pár okamžiků se ocitl přímo před brankářem Kašparem Čížek, ale ani jeho střela nenalezla cestu mezi tři tyče. První třetina tedy skončila smírně 1:1.

Prostřední dvacetiminutovka nebyla z pohledu domácích příliš povedená. Cheb byl aktivnějším celkem a dostával se do více nebezpečných situací. První nebezpečnější situaci si připravil Stejskal, který mířil do levého horního růžku, ale letící kotouč minul brankovou konstrukci o několik centimetrů. Aktivita Chebu přinesla kýžené ovoce v podobě vstřelené branky, když rychlou akci přesně zakončil Petr Kořán.

O druhé přestávce se muselo něco v domácí šatně stát, neboť k vidění byl úplně jiný tým. K píseckému obratu zavelel obránce Filip Novák, který bekhendem zakončil do horního růžku brány. Nadcházela přetlačovaná o každý centimetr ledu, ale oba brankáři svůj tým drželi ve hře. Osm minut před třetí sirénou rozjásal domácí publikum Martin Matějček, když v situaci 2 na 1 dostal nabito od navrátilce Najmana. Cheb se ale nevzdával a snažil se vyrovnat, k tomu mělo pomoci odvolání Kašpara, ale písecký Vojtěch Šuhaj se dostal ke kotouči a pečetil tak výhru svého týmu gólem do prázdné svatyně.