Královské zmrtvýchvstání skončilo hořce

Když byl ani ne po deseti odehraných minutách stav 3:0 pro Most, tak nikdo nepředpokládal, že by se snad Písek ještě mohl vrátit do zápasu. Písečtí hokejisté ale ve druhé a třetí třetině zabrali a dokázali utkání vyrovnat. Sen o obratu se ale rozplynul v závěrečných pěti minutách, když přišly přesné údery z hokejek Lvů. Na střeleckou listinu se postupně zapsali Zayml, Matiášek, Koupal a junior Dubský.
2. liga - Západní konference 23/24, 19. kolo, st 29.11.2023
IHC Králové Písek
Mostečtí Lvi
4:6
2:4, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 11. Zayml (Pouzar, Pavlát), 19. Matiášek (Zayml, Radoš), 34. Koupal (Šilhán), 46. A. Dubský (Vajner, Koupal) – 3. Böhm (T. Urban II, Mical), 5. Havlůj (J. Procházka, Šimeček), 9. Jindra (Šoustek, Písařík), 17. Písařík (Šoustek), 55. Písařík (Daniel, Nedrda), 59. Jindra (Písařík, Havlůj). Rozhodčí: Němec – Rubáš, Hošťálek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 4:4, 4:6.
IHC Králové Písek: Kříž (9.–21. I. Svoboda) – Radoš (A), Hanus, J. Turek, Pavlát, Šilhán, Vajner, Šipla – Matiášek, Volf (C), Hracholski – Pouzar, Zayml, Rousek (A) – Ženíšek, Koupal, Hollar – Brož, Šindelář, Dubský
Mostečtí Lvi: Hosnedl (Klika) – Urbánek, Havlůj (C), Šoustek, Nedrda (A), Rykl, Steinocher – Šimeček, Řehoř, J. Procházka – Daniel, Písařík, Jindra – T. Urban II, Böhm (A), Mical.

Králové úvodních deset minut doslova zaspali. Lvi z Mostu nasázeli tři rychlé góly a okamžitě si tak vybudovali slušný náskok. Nejprve se prosadil Milan Böhm a posléze zadák Aleš Havlůj, který využil přesilovou hru. O třetí nemilosrdný úder se postaral David Jindra. Nepovedený start odnesl brankář Kříž, který se ani ne po deseti odchytaných minutách poroučel, když ho vystřídal Ivo Svoboda. Efekt střídání gólmana zabral, neboť krátce na to skóroval Patrik Zayml. Lvi si ale dokázali vypracovat tříbrankové vedení nazpět, a to když Pavel Písařík potrestal nepřesnou rozehrávku domácích. Minutku a půl před koncem se ale opět radovalo domácí mužstvo, neboť Jan Matiášek vyslal pohotovou a přesnou ránu .

Před startem druhé periody se do píseckého brankoviště vrátil Richard Kříž, který dostal od kouče druhou šanci. Jihočeši hráli déle než minutu přesilovou hru pět na tři, avšak obrana Mostu byla pevná jako skála. O jedinou branku se v prostřední části postaral centr Martin Koupal, který tečoval pokus obránce Šilhána. Mostečtí Lvi si v závěru třetiny vytvořili tlak, avšak Kříž za svá záda žádnou střelu nepropustil.

Do třetí části vkročil lépe aktivnější Písek, který po pěti minutách hry skóroval. O vyrovnávací branku se postaral junior Alois Dubský, pro kterého to byla první druholigová trefa v kariéře. Králové pak přidali a cítili, že by se jim mohl podařit snový obrat. Tyto myšlenky se rozplynuly pět minut před sirénou, když jednobrankové vedení svému týmu vrátil Pavel Písařík. Lvi udeřili ještě jednou a to, když Kříže překonal David Jindra. Králové to v závěru zkoušeli ještě bez brankáře, avšak k další dramatizaci už nedošlo.