Letcům z Letňan došlo v Písku palivo. Sýbek dal pět gólů

Písek zvládl i třetí přípravný zápas, ve kterém se pěti brankami blýskl Jan Sýbek. Základy přesvědčivé výhry proti Letcům z Letňan Písečtí položili v první třetině, kterou vyhráli 4:1. Vítězství 9:2 zařídily ještě dvě branky Petra Hučka a trefy Jana Marcilise a obránce Romana Tintěry.
Přípravné zápasy A-týmu 2018/2019, 0. kolo, st 15.8.2018, Zimní stadion Písek
Letňany
9:2
4:1, 2:0, 3:1
Písek: Hauser – Hanus, Parýzek, Bílek, Tintěra, Turek, Červinský, Kodad, Pelant – Marcilis, Hučko, Sýbek, Koupal, Strnad, Novák, Jabůrek, Rod, Stauber, Drda, Vlček, Novotný
Letňany: Mičan - Keller, Duda, Beran, Kučera, Steinocher, Chvála, Vobořil, Uhlíř, Švarc, Horák, Žídek, Chlouba, Fabiánek, Doležal, Kejdana, Nedorost, Yegor, Cebiell

Třetí přípravné utkání už řídila trojice sudích podle nových pravidel, která v poslední době budí hodně emocí. Chvilku bude trvat, než si na ně hokejisté a fanoušci zvyknou. K vidění byl například trest pro píseckého brankáře Martina Hausera, který přikryl puk pod rukavici a nerozehrál ho, i když podle rozhodčích mohl. Útočník Karel Strnad zase dostal nový trest za "pozdní dohrání", když trefil hráče po odehrání puku.

V sestavě Písku se opět objevila nová jména hráčů, kteří se ucházejí o žluto-modrý druholigový dres. V dobrém světle se například předvedl Jan Marcilis, který hrál v píseckých dorostech, pak hrál juniorskou extraligu Jihlavě a Českých Budějovicích, poté přešel do týmu Butte Cobras v americké juniorské soutěži WSHL, v minulé sezóně pak okusil nižší švédskou soutěž v dresu Asle IK. Novou tváří v sestavě byl i třiadvacetiletý obránce Dominik Bílek, který hrál za mládež na Spartě, má i jeden start za sparťanské áčko, odkud putoval na prvoligovou farmu do Litoměřic. Naposledy hrál pražské Kobře a loňskou sezónu strávil ve třetí norské soutěž v týmu Moos Hockey. Za A-tým si v utkání s Letňany zahrál také písecký junior Matěj Novotný, který při zranění Jakuba Volfa sympaticky doplnil čtvrtou formaci.

Do první třetiny utkání proti Letcům vstoupili Písečtí aktivně, do tempa je dostala také přesilová hra, po které se díky Tintěrově přesné přihrávce prosadil Jan Sýbek. Hosté ale vyrovnali z první šance, kterou proměnil Yegor. Jan Sýbek vrátil Písku vedení v deváté minutě, když poslal za gólmana Mičana nekompromisní dělovku z druhé útočné vlny. Minutu po něm zvýšil vedení Jan Marcilis, když ujel v oslabení a vymetl levou šibenici. Ještě v první třetině dokonal Jan Sýbek hattrick, když si udělal z hráčů Letňan tréninkové kužely, objel dokola útočné pásmo a další výstavní střelou překonal brankáře - 4:1.

Úvod druhé třetiny patřil Letcům, kteří hráli aktivněji, než domácí. V polovině hrací doby mohl snížit Doležal z nařízeného trestného střílení, ale vůbec netrefil branku. Pak přišel trest za neproměněné šance hostů - šestadvacetiletý útočník Petr Hučko dal svůj první gól v dresu Písku, když za Mičana doskákala vyražená střela nebezpečně vyslaná z mezikruží. Petr Hučko hrál evropskou univerzitní ligu za Univerzitu Karlovu, druhou ligu v dánském Herningu a francouzském Mont-Blancu. Ještě do pauzy přidal svou čtvrtou branku Jan Sýbek.

Třetí třetina už se hrála ve volnějším tempu a už i mladý a dravý tým Letňan věděl, že se u Otavy výraznějšího úspěchu nedočká. Naopak. Své galapředstavení dotáhl do konce Jan Sýbek, když pěknou fintou po další přihrávce Filipa Vlčka vsítil pátou branku v utkání. Chvilku po něm se také po pěkném blafáku trefil podruhé Petr Hučko a deset minut před koncem skóroval bek Roman Tintěra. Na stav 9:2 pak už jen korigoval hostující Chlouba.