Nymburští střelci měli víc klidu na hokejkách, u Otavy slavili výhru

Domácí zápas s Nymburkem se píseckým hokejistům příliš nepovedl. Středočeši využívali své velké šance a v první třetině odskočili na 0:2. Když pak nebyl Písku uznán zřejmě regulérní gól na 1:2, udeřili hosté v přesilové hře a zvýšili na 0:3. Písek se nadechl ve třetí třetině k náporu a snížil na 1:3. Další branka už mu ale dopřána nebyla a tak v nervózní a vypjaté koncovce udeřili do otevřené obrany opět hosté. Písek - Nymburk 1:5.
2. liga ČR sk. STŘED, 10. kolo, st 26.10.2016, Zimní stadion Písek
Nymburk
1:5
0:2, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 50. Sýbek (Vlček) – 2. Barbara (Smejkal), 18. Stehlík (Kuncek), 27. Pýcha (Knesl, Eis), 55. Ječný (Eis, Bičiště), 57. Arnošt (Bičiště). Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:5, navíc Šuhaj (PIS) 5+OK, Duchoň (PIS) 10 min OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Písek: Kadlec (R.Kříž) – Hřebíček, Hanus, Červinský, Pokorný, Koutenský, Kozák, Suda – Slavík, Urbanec, Vlček, Sýbek, Koupal, Pašek, Šuhaj, Strnad, Duchoň, Rod.
Nymburk: Brázdil (Krofta) – Loučka, O.Kříž, Knesl, Pýcha, Novák, Rittig, Saňa – Bičiště, Stehlík, Ječný, Šimek, Eis, Arnošt, Smejkal, Dyrynk, Barbara, Kuncek.

Hráčům domácího kádru se nedařilo už od první třetiny. Úvodní gól střelil Barbara už po necelých dvou minutách zápasu. Písek měl několik šancí, ale gól nedal. V osmácté minutě přidal další trefu Stehlík, kterého našel před brankou Kuncek. Po úvodní třetině Písek prohrával na svém ledě 0:2.

V 23. minutě si dobrou příležitos vytvořil Písek, ale Brázdil několika dorážkám odolal a udržel puk před brankovou čárou. O dvě minuty pozdějí se do šance protlačil Sýbek, ale nedokázal brankáře překonat. V 27. minutě přidal třetí gól Nymburku Pýcha. Poté na obou stranách bylo několik dobrých šancí, ale oba brankáři své týmy podrželi. Šest minut před koncem 2. třetiny byl vyloučen Šuhaj na 5 + do konce utkání za vražení na hrazení. Hosté měli hodně času v dlouhé přesilové hře navýšit svůj náskok, ale nakonec se písečtí hokejisté ve čtyřech ubránili.

Jedinou trefu zaznamenal v 50.minutě kapitán týmu Jan Sýbek, kterého před brankou našel Vlček. Po gólu píseckého kapitána hra domácích vypadala velmi dobře a bylo i několik dalších šancí. Pět minut před koncem základní hrací doby se trefil Ječný a domácí tak prohrávali znovu o 3 góly. V 56. minutě byl vyloučen Duchoň, který za faul na hlavu od sudího dostal 2+10 minut. Dalším hráčem, který šel na trestnou lavici byl Vlček a Nymburk hrál přesilovou hru pět na tři. V 57. minutě dvojnásobné oslabení týmu využil Arnošt, který protlačil puk za bezmocného Kadlece.

Během tohoto utkání bylo hodně vyloučených hráčů více ze strany Písku, což také rozhodlo v konečném výsledku zápasu. Z vítězství se radoval Nymburk a stal se prvním týmem, který si ze zimního stadionu v Písku odvezl všechny body. Hosté jsou po deseti kolech na první příčce. Písečtí po domácí prohře se propadli v tabulce na čtvrté místo.

Karel Slabý, trenér Písku: "Začali jsme vlažně a nemohli jsem se dostat do zápasu. Soupeř hrál dobře kombinačně a zvládal souboje jeden na jednoho. Neměli jsme klid na holích, dostali jsme dva laciné góly. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale nedali jsme pět gólovek a náš výkon vyzněl trochu do prázdna. Dali jsme jen jeden gól a to bylo málo. Na konci, kdy jsme se dostávali do tlaku, nás srážela zbytečná vyloučení."