Písečtí hokejisté ztratili zápas v Klášterci ve třetí třetině

Další nepříjemná ztráta. Tým IHC Písek si připsal třetí porážku v řadě, když nedokázal bodovat na ledě předposledního Klášterce nad Ohří. Jihočeši na severu prohrávali, ve druhém dějství sice dokázali stav otočit, ale o vedení přišli záhy. Rozhodující třetí třetinu zvládli lépe domácí a s jistým brankářem v zádech dokráčeli k vítězství. Do statistiky se z písecké družiny zapsali Ladislav Marek a obránce Libor Jirků.
2. liga ČR sk. ZÁPAD, 19. kolo, st 2.12.2015
Klášterec nad Ohří
5:2
1:0, 1:2, 3:0
Branky a nahrávky: 19. Vrtek (Andres), 39. Jáchym (Vrtek, Deveri), 52. Huňady (Hammerbauer, Deveri), 58. Vrtek (Andres, Charousek), 59. Mála (Jáchym, Žižka) – 30. Marek (Urbanec, Škopek), 36. Jirků. Rozhodčí: Schmejkal – Coubal, Klouček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0,.
Klášterec nad Ohří: Kaššák – Kuncl, Koblitz, Žižka, Kozák, Drobný, Schönauer, Pokorný, Andres, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Jáchym, Mála, Nguyen, Hammerbauer, Deveri, Huňady, Lehnert, Toman
Písek: Panec – Procházka, Jirků, Hrubý, D. Bernad, Hanus, Škopek, M. Hřebíček – Slavík, Růžička, Vlček, J. Bernad, Ciboch, Sýbek, Marek, Ferebauer, Urbanec, Suchan, Novák, Pašek

Hned v úvodní minutě se do zakončení tlačil přes dva domácí obránce hostující Růžička, ale jeho pokus zneškondil domácí brankář. Poté se dostal ke slovu také Klášterec, ale ani jemu nebylo zatím přáno. V 9. minutě se snažil tvrdou střelou od modré čáry poslat domácí tým do vedení Ladislav Nguyen, ale ani jeho dělovka nepřinesla první branku utkání. Poté se hrál velmi vyrovnaný hokej, ale ani jeden z týmu si nedokázal připravit vážnější akci k zakončení. To se povedlo až hostujícímu celku v 18. minutě. Písecký Václav Novák měl před sebou prázdnou domácí branku, skóre však neotevřel, když se po jeho střele vrhl tygřím skokem domácí strážce svatyně Jan Kaššák. O minutu později už bylo na kláštereckém stadionu veselo. Bronislav Andres a Vladislav Vrtek se dostali do přečíslení dvou na jednoho a situaci využili bez zaváhání když druhý jmenovaný rozvlnil síť za brankářem hostí.

Druhá třetina začala podobně jako ta úvodní. V jejím úvodu byl vyloučen domácí Jiří Charousek a hosté si tak mohli zahrát v početní převaze. Ta se jim ale nepovedla a stav utkání tak byl nezměněn. Ve 30. minutě už se hostům povedlo skórovat při přesilové hře. Po skrumáži před domácí brankou se nejlépe zorientoval Ladislav Marek, který poté poslal puk pod břevno domácí branky. Po této brance byl aktivnějším týmem na ledě právě Písek. Také 36. minuta přinesla další branku do domácí klece. Libor Jirků se dostal hned dvakrát k zakončení a nakonec se mu podařilo poslat puk do domácí branky. Hosté tak vedli 2:1 a nutno dodat že zaslouženě. Ve 39. minutě měl Klášterec výhodu, když byl signalizován trest pro Písek. Tuto výhodu domácí tým využil parádně, puku se ujal Marek Jáchym a střelou z mezikruží překonal Pance. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

V úvodu třetí třetiny byli vyloučeni za menší potyčku domácí Mála a hostující Bernad. Prvních deset minut se hrálo z jedné strany na druhou ale oba brankáři drželi své týmy, jak se říká, nad vodou. Ani jeden z týmů nechtěl udělat vážnější chybu, která by ho stála inkasovanou branku. V 51. se radoval Patrik Huňady se u levé tyčky hostující branky, když se dostal k puku a neměl problém poslat ho do poloprázdné branky. Písek se samozřejmě snažil utkání ještě minimálně vyrovnat, ale proti byl především Jan Kaššák, který odchytal parádní utkání. V 58. minutě se dostal k puku Vladislav Vrtek, který se nejprve parádně zbavil jednoho z obránců a poté šikovně zakončil na rameno Pance. V tu dobu už asi nikdo nepochyboval že si Klášterec připíše body do tabulky. Písek se ještě rozhodl ke hře bez brankáře, ta se mu ale nepovedla. Do prázdné branky se trefil František Mála.