Písek do posledních minut trápil Havlíčkův Brod. Bruslaři nakonec ukořistili všechny tři body

Královská družina vstoupila do utkání proti Havlíčkovu Brodu skvěle. Po první periodě drželi Králové jednobrankový náskok, avšak v průběhu druhé třetiny se podařilo domácím borcům vyrovnat. Počátek závěrečné dvacetiminutovky se ale Písku nepovedl a celek z Vysočiny si vybudoval vedení 4:2. Svěřencům kouče Filipiho se ale povedlo duel zdramatizovat a rázem byl stav utkání nerozhodný 4:4. Tři minutky před třetí sirénou přišel krutý úder od Kuchty, a tak to Písek zkoušel v šesti. Power-play ale úspěchem neskončila a výše jmenovaný hokejista pečetil výhru svého týmu gólem do prázdné brány. Za Písek se dvakrát prosadili kapitán Jan Sýbek a neomylný střelec Jakub Čížek.
2. liga - skupina Jih, 39. kolo, st 16.2.2022, Havlíčkův Brod, Zimní stadion Kotlina
Havl. Brod
6:4
1:2, 1:0, 4:2
Branky a nahrávky: 13. Dvořák, 24. Třetina (Čermák, Holenda), 41. Kuchta (Mlynář, Voříšek), 44. Kliment (Tecl, Ludvík), 57. Kuchta (Voříšek), 60. Kuchta (Voříšek, Mlynář) – 5. Sýbek (L. Volf, Matějček), 11. Čížek (Sýbek, Kurfürst), 46. Čížek (Dudáček), 52. Sýbek (Matějček). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Erik Berger, Jiří Roupec. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 228. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 6:4.
Havl. Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Kliment, Čermák, Nepokoj, Benák, Dvořák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Čejka, Třetina, Bulín – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač
Písek: Kříž (Buchta) – Dosek, Tampier, Dudáček, Kurfürst, Novák, Turek – Čížek, Hrakholski, L. Volf, Novotný, Brož, Matějček, Januška, J. Volf, Sýbek (C), Bednařík