Písek hodně kousal, ale Příbram splnila roli favorita

Na zimní stadion v Písku přijela v šestnáctém kole druhá Příbram. Hosté si vypracovali čtyřbrankové vedení, kdy se dvakrát prosadili v první a druhé třetině. Jihočechům se podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Poslední slovo měl Baník, který se v šedesáté minutě trefil do prázdné branky a vsítil pátý gól.
2. liga - skupina Jih, 16. kolo, st 17.11.2021, Písek, Zimní stadion
Příbram
2:5
0:2, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky:34. Čížek (Bednařík), 45. Čížek (Bednařík) – 8. Chlouba (Tlačil, Kutlák), 14. Josefus (Kolouch, Zdeněk), 23. Josefus (Kutlák, Jelínek), 26. Malý (Kolouch, Hlaváček), 60. Panna (Kraus). Rozhodčí:Pastier – Gregar, Hradil. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 215. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 2:4, 2:5.
Písek: Kříž (Buchta) – Najman, Novák, Dvořák, Tampier, Brož, Dudáček, Kulvejt – Januška, Sýbek "C", Bednařík, Čížek, Matějček, Novotný, Jakub Volf, Lukáš Volf, Šuhaj, Medek.
Příbram: Jiroušek (Čech) – Malý, Jelínek, Hlaváček, Saňa "A", Kutlák, Zdeněk – Josefus "C", Kraus, Chlouba, Seniov, Gengel, Kolouch, Pinkas, Tlačil, Panna "A", Furch.

Příbramští hokejisté šli do vedení v osmé minutě. Tlačilovo přihrávka našla Chloubu a ten se z blízkosti přesně trefil. Ve 14. minutě hosté navýšili svůj náskok, po vydařené kombinaci Koloucha na Josefuse. Kapitán hostů byl nehlídaný u branky a dopravil kotouč za Kříže.

Na začátku druhé třetiny Baník vsítil další dva góly. Nejprve v přesilové hře pět na tři, kdy Kutlákovu přesnou nahrávku využil druhým zásahem Josefus. Po něm další bod přidal Malý, který trefil spodní část branky a bylo to už 4:0. Domácímu áčku se podařilo šest minut před koncem prostřední části snížit. Bednařík nahrál Čížkovi, který se šikovně dostal do zakončení a nedal brankáři šanci.

V poslední třetině domácí znovu snížili. Bednařík poslal projektil na Čížka. Ten se prokličkoval přes velkou část kluziště a propasíroval ho až za gólmana hostů. Králové se snažili ještě něco s nepříznivým výsledkem vymyslet. Čtyři minuty před koncem šel Baník do čtyřech. Písečtí zkoušeli hrát v šesti bez brankáře, ale v poslední minutě dostali pátý gól, o který se postaral Panna.