Písek nedokázal srovnat v sérii krok. Králům tak končí sezóna v předkole play-off

Po čtyřech letech se objevily písecké barvy ve vyřazovacích bojích druhé hokejové ligy. Po těsné porážce v Mostě se Králové představili na domácí půdě a ihned v samotném úvodu bylo veselo, když dostal Jihočechy do vedení Jan Radoš. Pak už ale přesně pálilo pouze mužstvo ze severu, které si dokráčelo pro vítězství 4:1. Písecké hokejisty se rozhodlo podpořit téměř pět set fanoušků, kteří byli slyšet po celých šedesát minut.
2. liga - Západní konference 22/23, 2. kolo, po 6.3.2023
Mostečtí Lvi
1:4
1:1, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 3. Radoš (Volf, Hanus) – 6. Písařík (Smolka), 28. Šimeček (Hoffmann, Nedrda), 31. Procházka (Böhm, Drašar), 35. Řehoř (Urbánek, Havlůj). Rozhodčí: Čap, Pastier – Gregar, Teršíp. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Písek: Novák D. (Kříž) – Novák F., Dvořák (C), Kurfürst, Radoš, Hanus, Pavlát, Turek – Brož, Koupal, Březina (A), Macháček, Hrakholski, Chocholoušek, Andrle, Hollar, Volf (A), Pouzar, Novotný, Matiášek
Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kubík) – Havlůj (C), Steinocher, Šoustek, Křen, Urbánek, Hoffmann – Drašar, Řehoř, Stříbrný, Šimeček, Písařík, Kýhos, Nedrda (A), Procházka, Smolka, Böhm

Honba za vyrovnáním série začala velmi úspěšně, když Králové využili první přesilovou hru v utkání. Volfovu střelu od modré čáry vyrazil Hosnedl před sebe a Jan Radoš už uklízel kus černé pryže do prázdné brány. Vyrovnávací branka ale na sebe nenechala příliš dlouho čekat. Smolka se zmocnil puku na pravé straně u mantinelu a poslal střílenou přihrávku na zcela volného Pavla Písaříka, jenž překonal Davida Nováka.

V prostřední části začalo postupně dominovat hostující mužstvo, které v osmé minutě zahájilo brankostroj. Nápor v píseckém brankovišti dokázal přetavit v gól Jaroslav Šimeček. Po třech minutách už Most vedl o dvě branky. Drašarova střela prošla do píseckého brankoviště, kde úspěšně operoval šikovný Jakub Procházka. Králové následně vstřelili branku v nastavené výhodě, ale nebyla uznána. Ukázkově sehranou akci předvedli Lvi pět minut před koncem druhé periody, když Urbánek našel skvělou průnikovou přihrávkou Ivana Řehoře, jenž navázal na střeleckou fazónu.

Ve třetí třetině už branka nepadla a Most se za ničím nehnal. Píseckých šancí moc nebylo a s přibývajícím časem se už utkání dohrávalo pouze z povinnosti. Jihočeši tak v play-off končí nejkratším možným způsobem.

Tomáš Matušík, trenér Písku: "Mostu gratuluji, porazil nás v obou zápasech. Lepší utkání jsme sehráli v asi Mostě, kde jsme měli trochu smůly. Je možné, že nám to vzalo hodně sil. Chyby se staly, ale nemůžu klukům nic vytknout. Nasazení a bojovnost měli absolutní. Moc jim za to děkuji. Jsem na ně pyšný."