Písek podruhé v sezóně zvítězil nad Kobrou!

Jasným favoritem středečního utkání byla pražská Kobra, která byla na vlně pěti vyhraných zápasech v řadě. Bodovou stopku jim ale vystavil tým poskládaný novým píseckým lodivodem Mazancem. Mužstvo bylo navíc doplněno hráči, kteří mají domluvené střídavé starty a taktéž hráči z juniorky, neboť mančaft kosí viróza. Nelehký úkol ale Králové zvládli na výbornou a pražskému týmu nedali šanci. Jihočeši zvítězili nekompromisně 6:3 a k řece Otavě vezou tři parádní body. Dvakrát se trefil Zayml, po jednom vstřeleném gólu mají Koupal, Radoš, Volf a Hrakholski.
2. liga - Západní konference 23/24, 17. kolo, st 22.11.2023
HC Kobra Praha
IHC Králové Písek
3:6
0:1, 2:4, 1:1
Branky a nahrávky: 29. T. Duda (Do. Novák, T. Urban I), 40. T. Urban I (Vlček, Šťastný), 59. Šťastný (Vlček, Petrák) – 5. Koupal (Hail), 24. Radoš (Matiášek, Hracholski), 24. Zayml (Rousek, Pouzar), 28. Volf (Matiášek, Pavlát), 39. Zayml (Rousek, J. Turek), 43. Hracholski (Hail). Rozhodčí: Kosnar – Hradil, Brtník. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.
HC Kobra Praha: Ondrík (24. Běhula) – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, T. Duda, Horáček, Dráb, Pelant – Houška, Šťastný (C), Vlček – Nagy, T. Urban I, Do. Novák – M. Kvasnička, S. Tichý, Petrák – Míšek, Janča
IHC Králové Písek: Kříž (I. Svoboda) – Radoš (A), Hanus, J. Turek, Pavlát, Velíšek, Hail – Matiášek, Volf (C), Hracholski – Pouzar, Zayml, Rousek (A) – J. Březina, Koupal, Hollar – Vá. Brož.

Úvod zápasu vyšel o něco lépe domácímu týmu, který neváhal ani chvilku a už zkraje první třetiny se dostal dopředu před píseckého gólmana Kříže. Skóre ovšem otevřeli hosté, konkrétně Martin Koupal, který v páté minutě tečoval Hailovu střelu z kruhu.

Díky tomu se Písečtí dostali více do hry, v čemž jim pomohly i početní výhody. Velkou šanci na navýšení vedení měl Jan Matiášek. Kobra se osmělila až v samém závěru této fáze utkání, přesto se na vyrovnání nezmohla a do druhé třetiny vstupovala se ztrátou jedné branky.

V té to zprvu vypadalo, že Branickým pomůže rychlá přesilovka. Paradoxně právě i v ní byli aktivnější Králové, kteří se také po jejím skončení odhodlali ke gólové trefě. V čase 23:33 převzal Jan Radoš povedený pas od Matiáška a namířil jej přesně do vzdálenějšího dolního rohu Ondríkovy svatyně. Navíc ještě ve stejné minutě navýšil písecké vedení ranou do pravého vinglu Patrik Zayml.

To byl pro Branické impuls ke změně gólmana, Matyáše Ondríka nahradila nová akvizice Kobry z Chomutova Richard Běhula. Ovšem i on bez inkasované branky dlouho nezůstal. O čtvrtý gól Králů se postaral po samostatném úniku Lukáš Volf, který procedil betony brankáře domácích.

Na to ale už dokázala Kobra odpovědět, navíc poměrně rychle. V čase 28:22 poslal Tomáš Duda přesně do branky kotouč z hranice kruhu pro vhazování. Hra se posléze poměrně vyrovnala, avšak gólovou příležitost měli tentokrát Braničtí v podobě trestného střílení po faulu hostujícího Velíška. Puk si postavil Filip Vlček, který vypálil k pravé tyči, avšak gólman Kříž jej vytěsnil ramenem.

Ze strany Písku tak záhy přišla studená odpověď v podobě pátého gólu. Ten padl necelé dvě minuty před koncem z hole Patrika Zaymla, jemuž se povedlo nejlépe zorientovat v zahuštěném prostoru před Běhulou. Kobra ale dostala rychlou šanci na nápravu v podobě dvojnásobné přesilovky. A to také dokázala využít, odraženou Vlčkovu ránu umístil za položeného gólmana Písku Tomáš Urban. Avšak i tak musela Kobra dohánět tříbrankové manko.

Do závěrečné periody ale vlétl lépe Písek. Ve 43. minutě totiž dokázal opět navýšit své vedení, když se po samostatném úniku prosadil Yahor Hrakholski. Poté to bylo poměrně dlouho vyrovnané s tím, že příležitosti byly k vidění na obou stranách. Žádná z nich ale ne taková, aby dokázala výrazněji ohrozit kohokoliv z gólmanů.

Přesto ještě v 59. minutě došlo k vylepšení skóre z pohledu Kobry. Z prostoru pro vhazování dokázal dopravit kotouč do branky Kříže Tomáš Šťastný a stanovil tak konečnou podobu výsledku na 3:6 pro hostující Písek.