Písek předvedl nevídanou bitvu v Táboře! Těsné vedení však Králové neuhájili

Pikantní souboj dvou odvěkých rivalů rozzářil středeční večer, neboť byla k vidění velmi vyrovnaná partie, kterou by před začátkem klání jen tak někdo netipoval. Písku se start nepovedl, když Tábor po necelých čtyřech minutách vedl 2:0, ale Králové se nevzdali a po prvních dvaceti minutách byl stav nerozhodný 3:3. Prostřední dějství patřilo hostům, kteří se dostali do vedení 5:3, avšak dvacet vteřin před koncem druhé periody stáhl náskok Písku Šulek. Těsný náskok si ale svěřenci trenéra Filipiho neuhlídali a Tábor si dokráčel pro vítězství 7:5. V brance Písku exceloval Richard Kříž, který lapil několik gólových příležitostí.
2. liga - skupina Jih, 27. kolo, st 5.1.2022, Tábor, Zimní stadion
Tábor
7:5
3:3, 1:2, 3:0
Branky a nahrávky: 3. Endál (Seidl, Černý), 4. Radoš (Matušík, Seidl), 20. Dančišin (Hasman, Endál), 40. Šulek (Hasman, Matušík), 47. Černý, 58. Matušík (Endál, Hajič), 60. Hasman (Hajič, Šulek) – 6. Tampier, 14. Dudáček (Sýbek, Novák), 17. Čížek (Bednařík), 30. Volf (Dudáček, Sýbek), 36. Čížek. Rozhodčí: Daniel Reich – Václav Kubíček, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 990. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 7:5.
Tábor: Kolář (36. Dvořák) – Zíb, Hajič, Černý, Havelka, Radoš, Pařízek, Hubata, Čížek – Seidl, Matušík, Šulek, Hasman, Dančišin, Endál, Bárta, Zayml, Prášek, Švec, Matiášek, Chocholoušek
Písek: Kříž (Buchta) – Kouba, Dudáček, Tampier, Dosek, Hail, F. Novák, Turek – Čížek, Bednařík, Novotný, Brož, Rod, J. Volf, Januška, L. Volf, Sýbek (C), Šuhaj

Tábor na svého soka ihned vlétl, o čemž svědčila i rychlá akce v podání Matušíka, jehož střelecký pokus Kříž vytěsnil. Domácí se ale radovali o pár okamžiků později, když se z pravého kruhu prosadil Lukáš Endál. O druhou branku Kohoutů se postaral obránce Jan Radoš, jehož dělovka od modré čáry prosvištěla za záda Kříže. Písečtí ale dokázali rázně odpovědět! Nejprve se dostal na hranici kruhu ke kotouči mladý bek Jan Tampier, jehož nenápadná střela skončila v bráně. V přesilové hře předvedl kapitán hostů Jan Sýbek skvělý přehled, když spatřil hůl Daniela Dudáčka. Písecký obránce hravě doklepl puk za brankovou čáru. Po skončení přesilové hry Písku se zdržel v útočném pásmu Jakub Čížek, kterému poslal puk Bednařík. Mladý kanonýr nezaváhal a brankáře Koláře překonal. Už to vypadalo, že Králové půjdou do kabin s jednobrankovým náskokem, ale proti byl Milan Dančišin, který vyrovnal na 3:3.

Tábor byl celkově po celých šedesát minut aktivnějším týmem a v první polovině druhé části měla hostující defenzíva plné ruce práce. Vyznamenal se však brankář Kříž, který vychytal minimálně tři jasné góly. Endál, Hajič a Šulek si na píseckém brankáři vylámali zuby. Písečtí ale udeřili opět v přesilovce. Šikovné ruce Lukáše Volfa změnili dráhu letícího kotouče a Písek se tak dostal opět do vedení. Pravděpodobně nejhezčí branku v utkání vstřelil Jakub Čížek, který zcela sám projel celé hřiště a obešel všechny strážce domácí tvrze a s brankářem Kolářem si i napodruhé poradil. Tato inkasovaná branka vyhnala táborského maskovaného muže z brankoviště, kde ho nahradil Dvořák. Kohouti opět udeřili těsně před druhou sirénou, když Ondřej Šulek stál ve správný čas na správném místě.

Písek dlouho vzdoroval táborskému nátlaku, ale ve třetí části bezmála tisícovce diváků předvedli domácí hokejisté famózní obrat. Na 5:5 vyrovnal zkušený obránce Kamil Černý. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny srazil písecké na kolena Jakub Matušík. Svěřenci trenéra Filipiho to zkoušeli v závěru bez brankáře, ale prosadil se opět Tábor. Brankový účet uzavřel Josef Hasman.