Písek si v Kadani otevřel střelnici

Králové si z Kadaně odvážejí tři body! Králům to sice nějaký čas trvalo, ale přeci jen se rozstříleli. Hlavní představení gólů proběhlo v závěrečné třetině, kde se hokejisté IHC prosadili hned pětkrát. Hattrick zaznamenal křídelník Matiášek.
2. LIGA - sk. ZÁPAD, 10. kolo, st 23.10.2024
HC Kadaň
IHC Králové Písek
2:8
1:1, 0:2, 1:5
Branky a nahrávky: 16. L. Klíma (D. Novák, Vrtek), 57. Príhoda (Filip, Vostiňák) – 15. Matašovský, 21. Matiášek (Radoš, Volf), 38. Hanus (R. Seidl, Šulek), 44. Matiášek (Volf, Hanus), 53. J. Turek (Václav Brož, Zátopek), 53. Matiášek (Matašovský, Radoš), 54. Čížek (Šulek), 58. Zátopek (Hanus). Rozhodčí: Glanc – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 2:7, 2:8.
HC Kadaň: Běhula (D. Král) – Týr, D. Novák, Václav Cestr (C), Psar, Filip, Vojtěch Cestr, Žižka – Konášek, L. Klíma, L. Novotný – Dautovský, Vostiňák, Rindoš – Hrdlička, Hauptvogel, Príhoda – Šmejc, Vrtek, Nekvinda.
IHC Králové Písek: R. Kříž (Císař) – Čížek, Čančura, Hanus, Radoš, Janda, J. Turek, Čunát – Volf (C), Zayml, Václav Brož – Pouzar, Matašovský, Pechlát – Matiášek, Bárta, R. Seidl – Šulek, Marcilis, Zátopek.

Písek odcestoval do Kadaně v nevděčné roli papírového favorita, který se nutně potřeboval oklepat ze studené sprchy, jakou dostal v předchozím kole v Hronově. Králové si tentokrát začátek pohlídali a byli aktivnější, nicméně domácí hrozili z brejků. Skóre otevřel na prahu 15. minuty písecký útočník Marek Matašovský, když vystihl chybnou rozehrávku domácího kapitána a ukázkovým blafákem vymíchal gólmana Běhulu. Za minutu ale přišlo vyrovnání. Kadani stačily k využití přesilovky jen tři vteřiny, když hned po buly přesně pálil Lukáš Klíma – 1:1.

V aktivní hře pokračovali Písečtí také ve druhém dějství, které otevřel gólem doposud spící střelec Jan Matiášek. Na svou první trefu v sezóně si loňský nejlepší střelec týmu počkal až do 10. kola. V čase 20:48 bek Jan Radoš našel přihrávkou na brankovišti právě Jana Matiáška, který z hrany brankového území ve skoku zasunul za gólmana domácích. Zahozené šance Kadaně, které likvidoval jistý brankář Písku Richard Kříž, potrestal přesnou ranou z pravého kruhu obránce Vladimír Hanus a bylo to 1:3.

Odpor Kadaňských zlomili Králové definitivně ve 44. minutě, kdy Písek dostal možnost přesilovky. Puk si ukázkově vyměnila trojice Hanus, Volf a Matiášek a pro posledního jmenovaného to byla druhá branka v zápase, když z levého kruhu zakončoval do odkryté branky – 1:4. V 52. minutě pak ztichlá hala v Kadani viděla další výstavní gól Jihočechů. Do rychlého brejku po vybojování puku vyrazili útočník Václav Brož a bek Jan Turek. K zakončení se v přečíslení dostal překvapivý střelec Turek, který z prvního doteku napálil puk nad lapačku Richarda Běhuly v kadaňské brance – 1:5.

Za 26 sekund to bylo už 1:6 – Králové se po buly zmocnili puku, Jan Radoš posunul puk k modré čáře a Jan Matiášek zakončil svou pouť do obrany domácích stahovačkou kolem obránce a bekhendovou střelou nad beton, čímž zkompletoval hattrick. Uplynula další minuta a hokejisté v modrém se radovali znovu, když dorážkou z ostrého úhlu uspěl bek Adam Čížek. Necelé čtyři minuty před koncem zkorigovali domácí skóre v přesilovce po trefě Ondřeje Príhody, ale poslední slovo měl Písek. Brejkovou situaci v čase 57:30 zakončil dorážkou po střele Vladimíra Hanuse junior Jan Zátopek.