Písek slaví záchranu! Králové nejdůležitější zápas v sezóně zlomili ve třetí třetině!

Poslední kolo základní části rozhodlo o tom, kdo se utká ve skupině o záchranu o další příslušnost ke druholigovému hokeji. Písek se v úvodu dostal do vedení, avšak posléze přišel trojnásobný úder Buldoků. Jihočeská družina ale zabrala a vybojovala vedení zpět. Králové zvítězili 7:4 a zůstávají ve třetí nejvyšší soutěži. Třemi góly se blýskl snajpr Čížek. Na střeleckou listinu se dále zapsali Hrakholski, Matějček, Sýbek a Dosek.
2. liga - skupina Jih, 42. kolo, so 26.2.2022, Písek, Zimní stadion
Řisuty
7:4
1:1, 1:2, 5:1
Branky a nahrávky: 3. Hrakholski (Čížek), 28. Matějček (Novák, Sýbek), 41. Sýbek (Čížek), 43. Dosek (Brož, Novák), 51. Čížek (Hrakholski, Dudáček), 56. Čížek (Januška), 58. Čížek (Hrakholski) – 17. Patyk (Petráš), 24. Formánek (Patyk), 26. Malovický (Havlůj, Sýkora), 48. Formánek (Matula, Patyk). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:7, navíc Jan Sýbek (PIS) 5+OK nesportovní chování, Stanislav Dosek (PIS) 5+OK bitka, Šimon Náprstek (5+OK) bitka. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 655. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 7:4.
Písek: Kříž (Ludvík) – Hail, Kouba, Tampier, Dosek, Kurfürst , Novák, Dudáček – Jakub Volf, Bednařík, Matějček, Lukáš Volf, Brož, Čížek, Januška, Hrakholski, Sýbek "C", Lechnýř
Řisuty: Stahl (Pánek) – Řepka, Malovický, Matula "A", Pika, Zich, Jakub Kučera – Havlůj, Okegawa, Rendla, Sýkora, Janeček, Petráš, Formánek "A", Náprstek, Výrut, Čermák, Patyk "C", Michal Kučera

Již ve třetí minutě utkání vidělo přes šest set diváků úvodní branku, kterou vstřelil Yahor Hrakholski. Duel plný důrazu pokračoval a byly k vidění příležitosti na obou stranách. První úder Buldoků přišel v přesilové hře. Kapitán Petr Patyk obdržel přihrávku, když byl připraven v prostoru před brankou a pohotově zakončil.

V prostředním dějství se hned v úvodních pěti minutách hosté dvakrát prosadili. Přesilovou hru pět na tři úspěšně zakončil Roman Formánek. Posléze se ukázkovou trefou do šibenice vyznamenal obránce Matěj Malovický. Jihočeský celek následně zužitkoval přesilovou hru! Novák vypálil od modré čáry a kotouče se následně ujal Martin Matějček, jenž prostřelil brankáře Stahla. Náladu domácím mohl zvednout Čížek, který se dostal do samostatného úniku, ale na jeho kličku si gólman hostů počíhal. Domácím se ani nepovedlo využit dvojnásobnou přesilovou hru. Buldoky ve druhé třetině podržel především brankář Stahl, který zastavil několik nebezpečných šancí.

Závěrečná dvacetiminutovka byla pro Krále jako z říše snů. Již po půl minutě využil přesilovou hru kapitán mužstva Jan Sýbek. Následně přišel další přesný úder, o který se postaral produktivní bek Stanislav Dosek. Řisutům se podařilo ještě vyrovnat. Z pravého kruhu ostře vystřelil Roman Formánek. Následoval ale domácí trojský kůň s označením šedesát devět! Jakub Čížek zkompletoval za sedm minut hattrick a bylo vymalováno! Závěr duelu ozdobila bitka, které se účastnili Dosek a Náprstek.