Přestřelku s Kralupy vyhráli Králové z Písku!

Před píseckým týmem byl ve středu 16. října těžký úkol zastavit rozjeté Kralupy nad Vltavou, které po sedmi kolech okupovaly pátou příčku tabulky. Do té doby osmí Králové sehráli se středočeským soupeřem vyrovnanou partii a nakonec slaví tříbodovou výhru po výsledku 5:4, která je ve vyrovnané tabulce posunula do šestky. Po dvou gólech mají Ondřej Šulek a Marek Matašovský, rozhodující trefu si připsal Jaroslav Pouzar.
2. LIGA - sk. ZÁPAD, 8. kolo, st 16.10.2024
IHC Králové Písek
HK Kralupy nad Vltavou
5:4
2:1
IHC Králové Písek – HK Kralupy nad Vltavou 5:4 (2:1, 2:2, 1:1) Branky a nahrávky: 6. Matašovský (Radoš, Hollar), 7. Šulek (R. Seidl, Zayml), 24. Šulek (R. Seidl, Zayml), 35. Matašovský, 53. Pouzar (Hollar, Matiášek) – 11. Arnošt (D. Němeček, Sklenář), 22. Arnošt (M. David, D. Němeček), 34. Arnošt (Sklenář, Hušek), 60. Lokajíček (Jobánek, D. Němeček). Rozhodčí: Battěk – Tuháček, Figer. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4. Diváci: 255.
IHC Králové Písek: Gába (15. R. Kříž) – Čančura, J. Turek, Hanus, Radoš (A), L. Novák, Janda, Čížek – Hollar, Volf (C), Zayml – Václav Brož, Pouzar, Matašovský – Matiášek, R. Seidl (A), Pechlát – Šulek.
HK Kralupy nad Vltavou: Sochůrek (Kalista) – Lokajíček, M. David (C), Zajíc, Hušek, T. Tůma, D. Němeček, J. Kučera – Sklenář, Hrala, Jobánek – Binko, Hampl (A), Uhlík – Soukup, Šilhavý (A), Broš – Arnošt, Bradáček.

Kdo ve středu v podvečer dorazil na písecký zimní stadion, určitě neprohloupil. Výborný vstup Králů do zápasu podtrhly dva rychlé góly. Nejprve se v pádu dorážkou prosadil svým prvním gólem v Písku Marek Matašovský, a chvíli po něm uspěl z pravé strany Ondřej Šulek – 2:0. Do první sirény stihli hosté srovnat hned v první přesilovce, když se ujala teč Dominika Arnošta. Chvíli po této brance musel kvůli zranění střídat brankář David Gába, kterého nahradil mezi tyčemi Richard Kříž.

Studená sprcha pro Krále přišla hned v úvodu druhého dějství a znovu u toho byl Arnošt, který z kruhu střelou přes beky zamířil přesně k tyči – 2:2. King’s si vzali vedení zpět o dvě minuty později po dobrém napadání dua Seidl – Šulek. Puk, který vyplaval do předbrankového prostoru, uklidil nejlepší střelec Písku Ondřej Šulek nekompromisně do horní části branky – 3:2. V této části zápasu Písek ubránil dokonce i dvouminutové oslabení tří proti pěti.

Krátce po polovině základní hrací doby ale znovu udeřily Kralupy a zase u toho byl Arnošt. Aktivní útočník si počkal na šanci u levé tyčky, kde zakončil tlak hostí – 3:3. Za minutu se však skóre měnilo znovu ve prospěch Písku, když se na útočné modré zmocnil puku Marek Matašovský, přebruslil bránící hráče a povedenou ranou z levého kruhu překonal gólmana Sochůrka.

Ve třetí třetině se Písečtí octli pod tlakem Kralup. Šance hasila obrana Písku a výborně chytající Kříž a v 53. minutě se domácí přiblížili k výhře. Rychlý brejk skončil krásným gólem, když puk putoval po ose Hollar, Matiášek, Pouzar. Když Jaroslav Pouzar v čase 53:43 rozjásal domácí publikum trefou z pravého kruhu, bylo to už 5:3. Dramatu ale neměl být konec. Hosté dostali v závěru možnost přesilovky a minutu před koncem snížili po zacloněné střele Lokajíčka na 5:4. To už byl ale přestřelce konec. Znamená to jediné – Králové slaví tříbodovou výhru.