Proti Medvědům Písek vybojoval dva body a zůstává na sedmém místě

Písečtí pokračují v dobrých výsledcích i nadále. Proti Berounu sice jeden bod ztratili, i nadále jim ale patří sedmá pozice. Utkání, ve kterém Písek svého soupeře výrazně přestřílel, rozhodl v poslední minutě prodloužení obránce David Všetečka.
1.liga ČR, 44. kolo, so 28.1.2012
Beroun
3:2p
0:0, 1:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 40. Vaniš (Dalecký, Suja), 54. Pavlíček (Nouza, Luňák), 65. Všetečka (Nouza, Dalecký) - 32. Rubeš (Doležal), 49. Rubeš (Vlček, Špelda). Rozhodčí: Hejduk - Zika, Flegl. Vyloučení: 6:9, navíc Všetečka (PIS) - 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1090. Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Písek: Sedláček - Havran, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Vráblík, Lukáč, Dvořák, Kanov - Nouza, Bělohlav, Kudrna - Antončík, Luňák, Nedorost - Polodna, Šperger, Mrkvička - Dalecký, Vaniš, Suja.
Beroun: Slipčenko - Malý, Špelda, Nedvěd, Veselý, Soldán, Jebavý, Hertl, Hošťálek - Forman, Švagrovský, Kupec - Doležal, Rubeš, Přibyl - Palaščák, Klhůfek, Žalčík - Poletín, Vlček, Besser.
Pohled na tabulku dával před utkáním jasně najevo, jak moc důležité bude pro oba týmy bodovat. Zatímco Písek čelí útokům týmů dotírajících se na pozice zaručující účast play-off, Beroun usiloval o to, aby zastavil propad tabulkou dolu.

Úvodní část ale příliš pohlednou bitvu nepřinesla. Diváci sice mohli vidět rychlou branku v podání Mrkvičky, brankář Slipčenko ale ramenem přesměroval puk na horní tyč a z nejslibnější šance první části se tak nakonec vůbec nic nevyklubalo.

Na první brankový moment se čekalo více než půl zápasu. Hosté se dostali do vedení zásluhou Rubeše, který z pravého kruhu zamířil k bližší tyči a polovysoká střela slavila úspěch – 0:1. O chvíli později mohl zvýraznit vedení hostů Přibyl, z mezikruží ale tvrdou střelu namířil pouze do brankáře Sedláčka.

Medvědi nakonec brankové vedení do druhé přestávky udržet nedokázali. I nadále se dařilo mladíkům a jubilejní stou trefu svého týmu zaznamenal Marek Vaniš, který se prosadil obdobným způsobem jako Rubeš – 1:1.

Na začátku třetího dějství se domácím naskytla hned dvakrát možnost početní převahy. Písečtí se tlačili do branky, přičemž nejblíže skórování byl Polodna, ideální pas před branku ale promáchnul. Těžké chvíle Berounští přečkali bez obdrženého gólu a ve 49. minutě se podruhé v utkání dostali do vedení. Písecká obrana si opět nepohlídala Rubeše a šikovný útočník pražské Sparty se lehkou střelou k levé tyči podruhé v utkání zapsal mezi střelce.

Také podruhé se však podařilo domácím brankovou ztrátu dohnat. Při početní převaze domácích se kolem hostující branky obtočil Luňák, předal kotouč Nouzovi a písecký kapitán našel na modré čáře čekajícího Davida Pavlíčka, jehož střela švihem zamířila přesně k levě tyči – 2:2.

Zápas, ve kterém byli střelecky aktivnější domácí hráči nakonec za remízového stavu dospěl do prodloužení. Za začátku mohl definitivně rozhodnout Antončík, zblízka ale proti Slipčenkovi neuspěl. Ve chvílích, kdy se zápas chýlil k nájezdovému rozstřelu, nakonec přišlo rozuzlení. Nouza našel před brankou najetého Davida Všetečku, který uspěl kličkou do protipohybu brankáře Slipčenka a jeho trefa do odkryté klece připsala bod navíc píseckému IHC.

Písek tak výhrou za dva body uhájil sedmou pozici, Beroun naopak klesl na 11. místo. Další zápas čeká jediného prvoligového zástupce z jihu Čech, kdy se Písečtí představí na ledě jihlavské Dukly.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Máme vydřené dva body a já jsem spokojen. Bylo to velmi vyrovnané utkání. Soupeř nehrál vůbec špatně, k dispozici má řadu urostlých hráčů, proti kterým se nehraje snadno. Na nás se asi podepsala také únava z posledního utkání v Olomouci, které pro nás bylo po všech stránkách velmi náročné. Ale jak jsem říkal, i tak jsme se k tomu postavili velmi dobře. Dvakrát se nám podařilo srovnat a nakonec zápas také vyhrát. I to je pro nás do dalších zápasů velmi důležité. Nutno dodat, že jsme ani nebyli v kompletním složení. Chyběl Melka, který se zranil, Slavíka trápí viróza a Ferebauer má od posledního utkání potíže s ramenem. Velmi se nám hodilo, že z Kladna přijel pomoci Honza Dalecký, kterému zápas navíc velmi sednul. Trochu nás zklamala střelba, hlavně v první třetině jsme si vytvořili hned několikrát přečíslení jednoho i dvou hráčů, ale bohužel se nepodařilo nic z toho proměnit. Samozřejmě bych chtěl poděkovat divákům, atmosféra na stadionu je zápas od zápasu lepší a lepší.

Miloš Pecka (HC Berounští Medvědi): Dnešní utkání jsme odehráli velice důstojně, hráli jsme, co jsme si řekli před zápasem v kabině. Škoda individuální chyby ve druhé části, kdy domácí pár vteřin před koncem srovnali na 1:1. Ve třetí třetině jsme za stavu 2:1 nedokázali proměnit velikou příležitost. Domácí pak dokázali potrestat naše vyloučení a vyrovnat. V prodloužení se hrálo nahoru, dolů a bohužel rozhodující branka padla do naší brány.