Stíhací jízda úspěšná nebyla. Bojovný výkon ale diváky potěšil

Písecké áčko čekal ve středu úvodní zápas přípravy proti Příbrami. Ta do boje vlétla už od první části, kdy si nastřílela čtyři branky. Písek pak nastartoval mohutnou stíhací jízdu, ale do konce ji dotáhnout nezvládl. Padl těsně 4:5. Branky Jihočechů vsítili Martin Matějček, Lukáš Bednařík a dvě trefy zaznamenal Jan Sýbek.
Příprava A-tým, příprava, st 5.8.2020, Zimní stadion Písek
Příbram
4:5
0:4, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 32. Matějček (Matějka, Novák A), 32. Bednařík (Turek), 43. Sýbek, 45. Sýbek (Novák F.) – 14. Gengel (Chlouba), 15. Furch, 16. Kolouch (TS), 20. Káník (Josefus), 39. Káník (Josefus). Rozhodčí: Šperl – Poskočil, Mitáš. Vyloučení:5:4. Využití: 1:1. Průběh utkání:0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 4:5.
Písek: Hauser (Kříž) – F. Novák, Turek, Šafář, Bílek, Růžek, A. Novák, Koupal, Sýbek, Bednařík, Matějček, Matějka, Strnad, Přibyl, Rod.
Příbram: Šorf (Bartoň) – Straka, Fiala, Grubner, Houška, Mašek, Vinz, Brzák, Dragoun, Gengel, Káník, Josefus, Kolouch, Rohlík, Chlouba, Seniov, Řepík, Furch.

Do první třetiny přípravného utkání proti Písku vstoupili lépe hokejisté Příbrami, kteří se dokázali prosadit v čtyřikrát po sobě. Písečtí sice příliš nezaostávali, ale v rozmezí zhruba dvou minut lovil Hauser puk z branky třikrát. První branku vsítil v přesilovce po pasu před odkrytou branku Gengel a pak si dal smolný vlastní gól atakovaný písecký útočník David Matějka, když mu při průjezdu kolem branky plácl do hole napadající hráč Baníku.

Ze třetí branky se radoval Kolouch a gól do šatny přidal v poslední minutě Káník, když zakončil pohlednou kombinaci Středočechů pohotovou střelou z mezikruží. Ve druhé třetině udeřili dvakrát Králové. Nejprve na začátku 32. minuty, kdy po nahrávce Matějky se kolem obránce prosmýkl Martin Matějček a přesně zamířil kolem ruky brankáře Šorfa. V té samé minutě na 2:4 snížil Lukáš Bednařík, který propálil gólmana Příbrami pod rukou. Jenže na konci prostřední třetiny znovu navýšil náskok Káník z dorážky na brankovišti.

Ve třetí části přidal dvě trefy navrátilec do písecké sestavy Jan Sýbek. Nejprve ve 43. minutě, kdy po individuální akci snížil na 3:5střelou z pravého kruhu. O dvě minuty později hráli Králové přesilovku. Obránce Filip Novák zakombinoval s Janem Sýbkem a předložil mu puk znovu na pravý kruh, odkud propálil maskovaného muže v příbramské kleci.

Trenér Písku Luboš Rob: "Příbram od začátku dobře bruslila a dostávala nás pod tlak. Za stavu 0:4 jsme se vzchopili a dvě třetiny hráli velmi dobře. Takhle bych si představoval, je vidět, že jsme schopní hrát dobrý nátlakový hokej i s týmem, jako je Příbram. Kvůli pracovním povinnostem i zdravotním důvodům chyběli Tomáš Rod, Martin Parýzek a Honza Polata, ale věříme, že se dají dohromady. Zase to ale byla příležitost pro jiné kluky. Na tři lajny a pět beků tým zápas zvládl. Udělat ze stavu 0:4 výsledek 4:5, to musel být pro diváky pěkný zápas."