Středeční večer v jasné režii píseckých Králů

Písek doma vlétl na hosty z Chebu a došel si pro vysokou výhru 9:1. Yahor Hrakholski, Lukáš Volf a Lukáš Pavlát mají po dvou gólech, další trefy přidali Jaroslav Pouzar, Pavel Chocholoušek a Jan Březina. V zápase padly hned čtyři trsty do konce utkání za bitky.
2. liga - Západní konference 22/23, 10. kolo, st 15.2.2023, Zimní stadion Písek
Cheb
9:1
4:1, 4:0, 1:0
Branky a nahrávky: Pavlát (Hracholski, Pouzar), 14. Volf (Březina, Hanus), 18. Volf (Hanus, Matiášek), 20. Chocholoušek (Hollar), 22. Pouzar (Hracholski, Hanus), 28. Hracholski (Hanus, Pouzar), 33. Hracholski (Hanus, Cháb), 40. Březina (Volf, Matiášek), 58. Pavlát ( Volf, Březina) – 17. Vrtek. Rozhodčí: Glanc – Žídek, Hradil. Vyloučení: 4:6, navíc Macháček a Pouzar (PIS) 5 plus do konce utkání, Iakhanov a Prošek (CHE) 5 plus do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 289.
Písek: Kříž – Novák, Hanus, Marcel Dvořák, Radoš, Pavlát, Turek, Kurfürst – Březina, Volf, Matiášek, Hrakholski, Koupal, Pouzar, Chocholoušek, Hollar, Macháček, Brož, Cháb, Novotný.
Cheb: Tichon – Strýček, Nerad, Iakhanov, Shikut, Kořán, Stejskal – Klíma, Prošek, Konášek, Krutina, Nekvinda, Rozhon, Shafeev, Fečo, Vrtek, Filippenko

Králové po sérii tří proher nutně potřebovali zase zabrat, protože jejich soupeři v boji o předkolo vyhrávají. Písek v zápase dominoval hned od úvodních minut, i když chebský Stadion příliž nezaostával, střelecká kvalita byla tentokrát na straně Jihočechů. Do vedení poslal Písek obránce Lukáš PAVLÁT, který dorážel na brankovišti - 1:0. Výstavní střelou z mezikruží do levé šibenice pak poslal Krále do vedení 2:0 Lukáš VOLF - 2:0.

Po chybě v obranném pásmu ale zvládli hosté snížit, když se střelou mezi Křížovy betony prosadil Vrtek - 2:1. Dlouho ale těsný stav nevydržel. Písek záhy využil po šesti vteřinách přesilovou hru, když na brankovišti dorážel mezi Tichonovy betony Lukáš VOLF - 3:1. Do pauzy stihli domácí ještě jeden gól - Tomáš Hollar zachytil rozehrávku hostů a mohl jet sám na branku. Zastavil ho nevybíravý faul kolenem, ale v singalizované výhodě dokončil práci Pavel CHOCHOLOUŠEK, který zavěsil po blafáku do bekhendu - 4:1.

Jestli chtěli hosté s několika absencemi v základní sestavě od druhé třetiny ukázat jinou tvář, vůbec se jim to nepovedlo. V přesilové hře totiž místo snížení inkasovali, když střelu Vladimíra Hanuse doklepl do prázné branky Jaroslav POUZAR - 5:1. Šestý gól Písku pak přidal Yahor HRAKHOLSKI, i když je otázka, jestli to skutečně gól byl. Střela po ledě přes beka nejspíš orazítkovala tyč, ale sudí Glanc uznal gól - 6:1.

Chvíli po tomto okamžiku se strhla první vážnější mela. Po přečíslení a střele Aleš Macháček máchl hokejkou k brankáři Tichonovi ve snaze zasáhnout puk. Seknutí se nelíbilo hostujícímu Viktoru Iakhanovovi, který Macháčka nejprve praštil hokejkou přes ruku a pak se do něj pustil pěstmi. Sudí nakonec potyčku vyhodnotil jako bitku a poslal oba kohouty do šaten s trestem do konce zápasu. Hráč soupeře pak dostal dvě minuty navíc za vyvolání bitky.

Yahor HRAKHOLSKI se znovu zapsal podruhé do listiny střelců povedenou tečí střely do modré čáry (7:1) a za chvíli se to pralo znovu. Po třenici kolem brankoviště se hostující Prošek chytl s Jaroslavem Pouzarem - další tresty do konce zápasu. Emotivní druhou třetinu uzavřela skvělá akce první formace - za brankou si od Jana Matiáška převzal puk Lukáš Volf, který našel před brankou volného Jana BŘEZINU. Ten zblízka nedal Tichnovi šanci - 8:1.

Třetí třetina se narozdíl od té druhé jen dohrávala. Frustrovaní hráči Stadionu Cheb rezignovali na odpor a Písek se příliš dopředu nehrnul. Fanoušci se desítky nedočkali, i když k ní nebylo daleko. V závěru zápasu našel Lukáš Volf najetého Lukáše PAVLÁTA, který střelou bez přpravy stanovil konečný výsledek zápasu 9:1.