Téměř pět stovek diváků devátou výhru v řadě nevidělo

Bitva jako řemen se odehrála na píseckém zimním stadionu. Králové prohrávali po dvou třetinách 2:0, ale v závěrečné části se hned v úvodu dostali na dostřel. Dvoubrankové vedení si vzali Medvědi zpět, ale minutku a půl před koncem se Písek opět dostal na rozdíl jedné branky. Hra bez brankáře ale domácím štěstí nepřinesla a krásná vítězná série tak skončila. Prosadili se Pouzar a Hanus.
2. liga - Západní konference 22/23, 7. kolo, so 4.2.2023
Děčín
2:3
0:1, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 42. Pouzar (Koupal, Novák), 59. Hanus (Volf) – 18. Nezbeda T (Faigl, Brož), 34. Brož (Trávníček, Nezbeda L.), 56. Tůma (Nezbeda T., Faigl). Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Písek: Novák (Kříž) – Novák, Radoš, Pavlát, Hanus, Dvořák (C), Turek – Macháček, Hrakholski, Volf (A), Koupal, Andrle, Chocholoušek, Březina (A), Brož, Matiášek, Andrle, Novotný, Pouzar, Hollar
Děčín: Lavinger (Skokan) – Mikulec, Brož, Kaltenböck, Gottfried, Charvát, Kučera – Tůma D., Macek, Nowák, Volráb, Černý, Nezbeda T., Nezbeda L., Volráb (A), Tůma J., Faigl, Trávníček (C)

V úvodní třetině měl ze hry jednoznačně více Písek, který svého soka ve všech ohledech přehrával. Skvěle chytající Lavinger ale úspěšně deptal domácí střelce. Gólman na druhé barikádě moc práce neměl a tři minuty před první sirénou kapituloval, když ho prostřelil Tomáš Nezbeda

V prostřední části se hra vyrovnala a Písek už tolik nedominoval. Veškeré šance domácích ale opět s přehledem likvidoval Lavinger, který se rozchytal do veliké pohody. V polovině duelu se Děčín prosadil, ale branka nebyla z důvodu vysoké hole uznána. Posléze si Medvědi zahráli dlouhou přesilovou hru pět na tři, kterou zužitkoval ranou do horního růžku obránce Vladimír Brož. V samotném závěru druhé periody měl Písek obrovský tlak, který se jim ale nepovedlo přetavit v gól. Vybojovali alespoň přesilovou hru.

A v té se prosadili! Kotouč proskákal až k levé tyčce, kde byl připraven Jaroslav Pouzar, jenž rozjásal všechny domácí příznivce. Pět minut před koncem si ale Králové nerozuměli v útočném pásmu, ztratili kotouč a Děčín se dostal do přečíslení dva na jednoho, které úspěšně zakončil David Tůma. Naději domácím vrátil bek Vladimír Hanus, jehož dělová rána od modré čáry se odrazila od tyčky za brankovou čáru. Závěrečná hra v šesti už ale vyrovnávací branku nepřinesla a po osmí vítězstvích v řadě přišel Písek o body.