Tři body Písku vystřelil v samotném závěru Prášek!

Velmi vypjatý duel s Klatovy se ve středu odehrál před zraky píseckých diváků. První dvě třetiny hájil Písek těsný jednobrankový náskok, avšak zkraje třetí periody hosté vyrovnali. Už to vypadalo, že šedesát minut základní hrací doby nerozhodně o vítězi, ale minutu a půl před koncem se Králové dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém uspěl nejproduktivnější hráč Písku Lukáš Prášek. Dále se na střeleckou listinu zapsali Koupal, Radoš a Hollar.
2. liga - Západní konference 22/23, 23. kolo, st 7.12.2022
Klatovy
4:3
2:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 8. Koupal (Novák, Pavlát), 17. Radoš (Volf), 31. Hollar (Bednařík, Novotný), 59. Prášek (Matiášek) – 7. Kosnar (Adamec, Pánek), 35. Matoušek (Adamec, Ženíšek), 43. Matoušek (Ženíšek, Adamec). Rozhodčí: Hacaperka – Maňák, Teršíp. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Písek: Novák (Kříž) – Novák, Dudáček, Radoš, Dvořák (C), Hanus, Turek, Pavlát – Březina (A), Hrakholski, Hollar, Macháček, Koupal, Matiášek, Brož, Novotný, Bednařík, Volf (A), Pouzar, Prášek
Klatovy: Kolář (Čech) – Kovařík, Pánek, Kanta, Vajner, Houfek (A) – Beníšek, Adamec, Prokop, Čech, Kvasnička, Beránek, Kolář, Matoušek, Kosnar, Ženíšek (C)

V úvodní dvacetiminutovce si první slovo vzal celek ze západu republiky. Klatovy se dostaly do brejku a Aleš Kosnar se trefil přesně do horního růžku. Odpověď domácích ale přišla okamžitě. O vyrovnání se postaral centr druhého útoku Martin Koupal. Čtyři minutky před první sirénou dostal Písek do vedení obránce Jan Radoš, jehož dělovka doputovala až za záda gólmana Kristiána Koláře.

Ve druhé části Králové do svého soka bušili ze všech stran. Klatovský obranný val nemohl odolávat věčně a kapitulace přišla v polovině utkání, když brankáře Koláře prostřelil Tomáš Hollar. Farma extraligové Plzně se ale dostala zpět na dostřel jedné branky, když se přesně trefil mladičký Aleš Matoušek.

Aleš Matoušek byl vidět i v samotném úvodu závěrečné třetiny, když na jeho střelu z hranice levého kruhu nedosáhl písecký muž pod maskou. Výkon píseckých hokejistů postupně uvadal a ze hry měl více celek z Klatov. Králové nedokázali využít dlouhou přesilovou hru pět na tři a vypadalo to, že utkání dojde až do prodloužení. Stala se ale zásadní chyba, o kterou se postaral Ženíšek, který špatně přihrával. Puku se ujal Matiášek, který se společně s Lukášem Práškem dostal do přečíslení dva na jednoho. Nejproduktivnější hokejista žluto-modrých se nemýlil a rozjásal necelé tři stovky fanoušků. Klatovy to ještě zkoušely bez brankáře, ale do žádné slibné příležitosti se nedostaly.

Trenér Písku Tomáš Matušík: "Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe, dostali jsme první gól. Do konce třetiny jsme zvládli otočit na 2:1 a ve druhé třetiny jsme Klatovy mačkali jak citron. Povedlo se nám dát na 3:1 a měli jsme velký tlak. Bohužel jsme ho nevyužili. V tu dobu jsme měli vést výrazně vyšším rozdílem a zápas v klidu dohrát. Hosté ale hráli dobře a ze dvou přesilových her vyrovnali. Mrzí mě, že od srpna trénujeme postavení v oslabení, ale dvakrát jsme dostali gól z totožné situace, kdy nám vyplave úplně volný hráč, který má klid na střelu. Ve třetí třetině jsme upravili taktiku a byli lepší. Na konci kluci ukázkově sehráli přečíslení dva na jednoho. Máme tři body, ale měli jsme i velké štěstí."