Vítězný vstup do 2. ligy!

Nervózní začátek v Hronově dostal Krále pod zbytečný tlak, který na konci první třetiny setřásl pohotovou dorážkou po brejku Tomáš Rousek. Krátce po začátku druhé třetiny se ujala petarda z hokejky Martina Koupala a na 3:0 zvýšil přesilovkovou dorážkou Jan Matiášek. Domácí pak snížili také v početní výhodě. Další branky už nepadly. Varováním je vysoký počet vyloučených.
2. liga - Západní konference 23/24, 1. kolo, so 23.9.2023, Wikov aréna
HC Wikov Hronov
IHC Králové Písek
1:3
0:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 35. Murtazin (Vermeulen, Vaňkovský) – 19. Rousek (Matiášek, Ženíšek), 24. Koupal (Pouzar), 29. Matiášek (Volf, Radoš). Rozhodčí: Jan Bernat – Jakub Teršíp, Dominik Brož. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 358.
HC Wikov Hronov: Malychin (Meišner) – Babrusev, Kopecký, Vermeulen, Exner (C), Amirov, Voňka (A), Rubáček – Murtazin, Vaňkovský, Štrombach (A) – Popitich, Przybyla, Lederer – Kocián, Hovsepjan, Voděracký – Klátil, Lejdar.
IHC Králové Písek: Kříž (Svoboda) – Radoš (A), Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát, Turek, Kurfürst – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Hollar, Koupal, Pouzar – Kolář, Ženíšek, Hracholski – Brož.

Hned na úvod 2. ligy čekala písecké hokejisty cesta až do dalekého Hronova. Nepříjemný soupeř v minulém ročníku sice sestoupil, ale pro nový ročník získal administrativně zpět uvolněnou licenci, prošel řadou změn a postavil znovu nepříjemný kádr, který v přípravě dvakrát vyzrál na kvalitní celek Vrchlabí.

Králové nevstoupili do utkání dobře. Od začátku jim chyběl pohyb a důraz. Vynikající brankář Kříž s obětavou obranou uhasili celou času hronovských šancí, a tak se mohli nadechnout i Jihočeši.

V závěru první třetiny pak Králové z rychlého brejku udeřili poprvé. Kotouč vzal na obranné modré čáře Jan Matiášek, který jej posunul na rozjetého beka Jana Radoše. Rychlá kombinace pokračovala směrem na hokejku Adama Ženíška, který vrátil puk mezi kruhy Matiáškovi. Jeho blafák do bekhendu sice nevyšel, ale pohotový Tomáš Rousek dorazil nad ležícím brankářem – 0:1.

Gól do šatny Krále mohl uklidnit a od druhé třetiny předváděli o poznání lepší hokej. Odměnou jim byla další trefa. Po Koupalově vyhraném vhazování v útočném pásmu zkusil zakončit mezi kruhy Jaroslav Pouzar. Odražený puk se vrátil mezi kruhy, kde jej ze vzduchu sklepl Martin Koupal a rychlou pumelicí k pravé tyči zvýšil na 0:2.

Bolestí druhé třetiny byla vyloučení. Hned pět trestů dostal i Písek. Králové ale ve své početní výhodě také udeřili. Nahození kapitána Lukáše Volfa od pravého mantinelu trefilo souboj Jana Radoše s bránicím hráčem před brankou, kde sražený kotouč našel jako první Jan Matiášek. Zamířil přesně nad lapačku a bylo to 0:2.

Na jedno oslabení přece jen Písečtí doplatili. Domácím dali čuchnout po půlce zápasu, když od modré čáry nahazoval na branku Marat Murtazin. Kotouč před několikanásobnou clonu těl doplachtil až za Křížova záda a drama bylo na světě – 1:3.

Byla to ovšem poslední gólová situace zápasu. I když Hronovští hokejisté dál dotírali, pár šancí spálil také Písek. Stav už se do konce zápasu nezměnil, ani při hronovské hře bez gólmana.