Ztracené vedení Písek nepoložilo. V Ústí vyválčil cennou výhru!

Je zo už dvanáct let a dva měsíce, kdy Písek naposledy vyhrál v Ústí nad Labem. To tehdy ještě oba týmy válčily ve druhé nejvyšší soutěži. Pak se jejich cesty na dlouho rozešly. Střetly se už loni o patro níž a Králové dokázali, že favoritovi umí zatopit. Tentokrát ho na venkovním kluzišti překvapili výhrou za tři body! Písek v Ústí nad Labem dvakrát otáčel zápas a po trefách Jana Radoše, Martina Koupala, dvou gólech Tomáše Hollara a rozhodující ráně Yahora Hrakholskiho vyhrál 5:4.
2. liga - Západní konference 23/24, 5. kolo, so 7.10.2023, Zimní stadion Písek
HC Slovan Ústečtí Lvi
IHC Králové Písek
4:5
Branky a nahrávky: 13. Kuchynka (Roubík, Kubát), 44. Popela (Roubík, Stahl), 45. Bartoš (Gottfried, Špaček), 46. Rudovský (Dubský, Roubík) – 24. Radoš (Volf, Rousek), 28. Koupal (Hollar, Vajner), 38. Hollar (Hrakholski), 49. Hollar (Koupal, Radoš), 51. Hrakholski (Ženíšek, J. Turek). Rozhodčí: Hlinka – Žídek, Hradil. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 741. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.
HC Slovan Ústečtí Lvi: Stahl (Štěpka) – Kubát (A), Popela, Trefný (C), L. Sýkora, Funk, V. Hynek, Mareš, Gottfried – Kuchynka, Roubík (A), Dubský – Berčík, Petráš, Rudovský – Bartoš, J. Tůma, Krédl – Špaček
IHC Králové Písek: Kříž (Korytar) – Hanus, Kurfürst, Radoš (A), Vajner, Pavlát, J. Turek, Šilhán – Matiášek, Volf (C), Pouzar – Hollar, Koupal, Rousek (A) – M. Novotný, Ženíšek, Hrakholski – Dubský

Úvodní dvacetiminutovka začala po deseti vteřinách přesilovou hrou pro domácí Slovan, ale domácí hru nedokázali využít. V 5. minutě dostal výhodu jednoho muže v poli Písek, ale ani Písek neotevřel skóre. Ve 13. minutě se Jaroslav Roubík skvěle uvolnil a předložil puk na Štěpána Kuchynku, který si položil gólmana a poslal puk do sítě – 1:0! Největší šanci Písku měl Hrakholski, který tečoval nahození těsně vedle branky.

Hned z kraje druhé třetiny dostal Písek výhodu přesilové hry 5 na 3 a výhoda byla rychle využita, střelu Lukáše Volfa před branku tečoval Jan Radoš – 1:1! O čtyři minuty později bylo pro Slovan ještě hůře, nedůraz před brankou znamenal vedoucí gól, který vstřelil po dorážce Martin Koupal – 1:2! Domácí mohli během minuty skórovat, ale Jiří Špaček nestihl puk dostat do odkryté klece. Otěže zápasu držel Písek a 38. minutě bylo pro domácí ještě hůře, hosté se dostali do rychlého přečíslení tři na nikoho a Tomáš Hollar poslal puk z první do branky – 1:3. Na konci třetiny dostal Písek další početní výhodu pět na tři, která se protáhla do poslední třetiny.

Na začátku závěrečného dějství ujel z trestné lavice Ladislav Funk, který nastřelil tyčku. Ve 44. minutě přišlo na řadu vyloučení hostí a domácí ho rychle využili, Jaroslav Roubík našel Lukáše Popelu, který se nemýlil – 2:3! Hned o 38 vteřin později bylo vyrovnáno, když Pavel Gottfried našel skvělou přihrávkou Dana Bartoše, které doklepl puk do prázdné branky – 3:3! O další minutu bylo s Pískem ještě hůře, v brankovišti se rychle zorientoval Jan Rudovský a poslal puk za bezmocného gólmana – 4:3!

Ve 49. minutě, Králové vyrovnali, před brankou byl důrazný Tomáš Hollar a propasíroval kotouč mezi Staholvými betony – 4:4! V 51. minutě si vzali písečtí hokejisté své vedení zpět, když Yahor Hrakholski vybruslil na pravý kruh a střelou do šibenice překonal Davida Stahla – 4:5! Domácí se snažili ještě v závěru o hru bez brankáře což k vyrovnání nevedlo.