Archiv

Mládežnický hokej - zápasy
st 23.3.2022

Králové prohráli v posledním finále před svým publikem, Přerov slaví

Krále čekal dnes třetí finálový zápas proti silnému Přerovu, který do Písku přijel sérii ukončit. Od první třetiny se síla Zubrů ukázala, kdy hned v úvodní dvaceti-minutovce nastříleli domácímu týmu pět branek. V polovině boje měli domácí početní výhodu pět na tři, kterou ale nevyužili. Poté přidali v průběhu duelu přerovští hokejisté další tři branky a nakonec zvítězili rozdílem šesti branek. Za Krále se trefili jen Pešek s Dohnalem. Zubři tak ovládli i toto utkání a od Otavy si odvážejí trofej pro nejlepší tým ligy juniorů.

Mládežnický hokej
út 8.3.2022

Na písecké juniory čekají vyřazovací boje! Jak vůbec vypadá tým vedený trenérem Volfem?

Základní část čítající dvaačtyřicet zápasů je za námi a nyní se musí juniorské organizace připravit na play-off, které startuje již zítra. Písek opanoval skupinu Jih a vyzve silný tým z Brna – Techniku. Hraje se na tři vítězné zápasy. Osud toho prvního se začne psát zítra v 18:15.

st 18.8.2021

Junioři zazářili na turnaji v Přerově

Celek píseckých juniorů uspěl na turnaji v Přerově. Svěřenci trenéra Volfa změřili síly celky Přerova, Kralup nad Vltavou, Vsetína a Tábora. Z turnaje si nakonec odvezli pohár za druhé místo.

ne 17.2.2019

Junioři pokračují v krasojízdě, zvládli důležitý souboj se druhým Žďárem

Skvěle! Písečtí junioři i nadále úspěšně hájí své prozatímní prvenství v nadstavbové skupině a svými zdařilými výkony si vytrvale metou cestičku vedoucí k vytouženým bojům o extraligu. Ke svému vytyčenému cíli se znovu o krok přiblížili v neděli večer poté, co se jim na poslední možnou chvíli podařilo ukočírovat ve svůj prospěch důležitý duel se Žďárem nad Sázavou, který jim v tabulce zarputile dýchá na záda. Tuhou bitvu předznamenala již úvodní dvacetiminutovka, jejíž nevýrazný a poněkud vlažný ráz zapříčinil, že na jejím konci zelo na světelné tabuli skóre 0:0. To se velice rychle změnilo s nástupem do prostředního dějství, jehož začátkem domácí spěšně dohnali to, co v uplynulých minutách prováhali, když se díky své velké střelecké aktivitě dostali do příjemného dvoubrankového vedení. Plameny brzdila především jejich vlastní nedisciplinovanost, která je zbytečně stála spoustu sil. Do hry se hostující hráči zvládli naplno vrátit až v závěru periody při ponechané výhodě, jejímž využitím získal zápas nový náboj a zajímavou zápletku. Ta gradovala na přelomu závěrečné třetiny, kdy se obživlým hostům podařilo se na své žlutomodré vyzyvatele gólově dotáhnout. Rozseknout napínavý a vyrovnaný závěr duelu se pak pouhé dvě minuty před zazněním sirény povedlo píseckému Adamu Novákovi, jímž znovu vydobyté hubené jednogólové vedení si už jeho týmoví kolegové svedli do konce střetnutí ohlídat. Svěřenci trenéra Volfa tak nad svým tabulkovým pronásledovatelem zvítězili v poměru 3:2 a navýšili svůj náskok na stále více propastných sedmnáct bodů. O další upevnění své výchozí pozice budou usilovat již následující pátek, kdy v domácím prostředí vyzvou tápající Jindřichův Hradec.

so 12.1.2019

Junioři uhájili svou neporazitelnost, v nájezdech vyšachovali Budějovice

Písečtí junioři i nadále pokračují v úspěšném střádání důležitých bodů, které jim napomáhají k upevňování dosavadní nadvlády nad jejich nadstavbovou skupinou. Ty poslední ukořistili na ledě svého neoblíbeného soupeře z Českých Budějovic, kde v pátek vpodvečer odehráli své první venkovní utkání v novém roce. Předzápasové prognózy slibující vyrovnaný duel se i tentokrát potvrdily - své opodstatnění našly již v úvodní dvacetiminutovce, během níž si oba výběry připsaly shodně po dvou brankách. Obdobný průběh mělo i prostřední dějství, na jehož konci však mohli být posléze o chlup spokojenější domácí, kteří při skóre 5:4 rázem opatrovali hubený jednogólový náskok. Tím se ovšem svěřenci trenéra Volfa nenechali nijak zviklat, svou ztrátu v rámci závěrečné periody zdárně dohnali a vynutili si tak měření sil v dovednostní disciplíně. V té pak svého vyzyvatele zvládli předčit a získat pro sebe bod navíc. O prvním vítězství nad Českobudějovickými v letošní sezoně rozhodl svým nájezdovým triumfem Václav Pechlát, který navrch zaznamenal ještě jednu trefu a asistenci v řádné hrací době. Dvěma přesnými zásahy svému celku pomohl Matěj Přibyl, dva body zaznamenal kapitán Vojtěch Šuhaj.

ne 30.9.2018

Znovu a lépe! Desítka nestačila, juniorka zničila Český Krumlov

Jak to vypadá, když jsou písečtí junioři v ráži, o tom se hokejisté Českého Krumlova už jednou na vlastní kůži přesvědčili. Stalo se tak hned v samém úvodu soutěže, kdy od svého modrožlutého rivala obdrželi na uvítanou rovnou sedm kousků. Obdobně rozdavační byli svěřenci trenéra Volfa i ve druhém vzájemném střetnutí, k němuž došlo v neděli 30. září na ledové ploše píseckého zimního stadionu, kde následně stvrdili, že doma je zkrátka a dobře doma a jde to tam vždy o poznání lépe. Namouvěru - ve vlastním se Písečtí nijak nerozpakovali a bylo to znát: již po prvních deseti minutách se mohli těšit z více než příjemného čtyřbrankového vedení a bohužel pro hosty, nic nenasvědčovalo tomu, že by se tento rozjetý vlak měl v dohledné době zastavit. Krátce se sice zadrhl v prostředním dějství, během něhož zaznamenal pouze jeden jediný přesný zásah, své "zpoždění" však v závěrečných dvaceti minutách spolehlivě dohnal. Písecký expres nasázel Slavoji dalších šest gólů a poprvé v sezoně tak docílil dvouciferného výsledku - 11:0. Hattrickem se blýskl Václav Brož, po třech bodech si připsali Milan Petřík, David Pelant a Matěj Novotný, čisté konto si pak po zásluze vyčapal Petr Buchta. Uznání si ovšem zaslouží i pouze dvanáctičlenná českokrumlovská výprava, jež ani přes nepříznivý vývoj klání neztratila ze svých holí bojovnost a dohrála zápas bez jakýchkoliv bojkotů a výpustek.

so 26.11.2016

Pomalejší začátek Mladoboleslavští spolehlivě dohnali. Starší dorostenci jsou tak znovu bez bodu

Konec základní části NEON Extraligy staršího dorostu se neúprosně blíží. Dlouho dopředu bylo jasné, že ztrátu, kterou Písečtí v úvodu sezony nabrali, nemůžou již v žádném případě smazat, pročež se jejich hlavním cílem stalo alespoň ukrajování z bodového zisku soupeře. Po včerejším relativně vydařeném zápolení v Českých Budějovicích se i po skončení první třetiny dnešního zápasu s mladoboleslavskými Bruslaři vyrojily tajné naděje na další úspěšné tažení směřující do prodloužení, nicméně Středočeši velice rychle obrátili list a poučili domácí o tom, že předbíhat se zkrátka nemá. Po poněkud vlažném začátku se dle očekávání náležitě rozjeli a utkání zakončili ve velkém stylu vysokou výhrou 2:9.

ne 2.10.2016

V domácí odvetě starší dorost na Hradec nevyzrál

Na cenné tři body nedosáhli starší dorostenci ani v desátém kole NEON Extraligy. Na svém ledě přivítali rozjetý Hradec Králové, který aktuálně vévodí celé skupině. Hráči Mountfieldu měli sice pomalejší nástup do utkání, avšak to, co nestihli v jeho úvodu, bez větších potíží dohnali v jeho zbytku. Postupně do písecké sítě nasázeli celých jedenáct branek a zaslouženě si odvážejí radost z výhry s sebou na východ. Jediným domácím střelcem se stal Frederik Hakl, který tak svému týmu obstaral alespoň čestný zásah.

Rozhovory
pá 25.3.2016

Odmakali jsme to, ale měli jsme štěstí, říká útočník juniorky Duchoň

Na letošním úspěchu ligových juniorů IHC Písek nese velkou zásluhu také útočník Jiří Duchoň. V krátkém ohlédnutí se vrací za napínavou skupinou o celkové prvenství ve druhé nejvyšší juniorské soutěži nebo za zvláštní sezónou, kdy Jihočeši prakticky v základní skupině neměli konkurenci. Naopak v extraligové kvalifikaci je čekali dva výteční soupeři, se kterými sehráli vyrovnané partie.

Aktuální zprávy
pá 8.6.2012

Písečtí na trávníku řádí – padla desítka!

Střelecká forma prvoligových hokejistů Písku kulminuje – tentokrát dohnali výši svého triumfu do dvouciferné podoby.

Preview k zápasu
so 19.11.2011

Písecké mužstvo se chystá k Jizeře, políčí na dravou štiku první ligy?

Po nesmírně cenném pětibodovém zisku v domácích zápasech s Třebíčí a Šumperkem se chystají písečtí hokejisté k další bitvě na cizím ledě. Cílem jejich sobotní výpravy se stane stadionek Benátek nad Jizerou. Utkání startuje v 17:00.

po 28.1.2008

Prodlouží Písečtí vítěznou vlnu proti Slanému?

Přesně po jedenácti dnech se vrací druhá liga do s.n.o.p. Arény. Poté, co Písečtí navázali na skvělou formu v Děčíně, kde vyhráli osmé utkání v řadě, čeká je hlavní aspirant na sestup v západní skupině - UHK LEV Slaný. Soupeř Písku prožívá velké trápení a má na svém kontě pouhé čtyři výhry a jednu prohru v prodloužení. V modrožlutých barvách by měl již být Jihočechům k dispozici dvacetiletý útočník Ondřej Ježek, kmenový hráč budějovického Mountfieldu, který v letošní sezóně startoval v prvoligové Jihlavě. Utkání začíná v 17:30, sledovat jej také můžete prostřednictvím podrobného online přenosu.

Ohlasy k zápasu
čt 15.2.2007

V Písku vládne pohoda jako už dlouho ne!

Čtyři výhry v řadě proti pěti výhrám v řadě. Písek proti Jindřichovu Hradci. A výsledek? Písek dohnal sérii Vajgaru a zároveň ukončil tu jeho. Stav 5:0 po závěrečné siréně navíc poměrně přesně odráží dění na ledě. Hosté tak prestižní derby nezvládli a zůstávají v současné době až pátým nejlepším klubem na jihu Čech. To Písek nabírá před play-off pekelně dobrou formu. Vyhrává, i když nehrají opory Filipi, Holec nebo Mikeska. „Na kluky jsem hrdý a pyšný,“ nešetřil tentokrát chválou trenér Písku Jan Rybáček. Mozaiku pohledů na derby doplňují Michal Pinkas, Petr Pechek (na obr.) a Josef Mazanec.

ne 4.2.2007

Soupeři pozor! Míra Holec se rozjel!

Dělá to vždycky, tentokrát to ale dělal ještě viditelněji a elegantněji. Pro Miroslava Holce sloužili v sobotu vpodvečer soupeřovi obránci jen jako názorné pomůcky, na nichž dokazoval svůj nesporný talent. Nepolapitelné průniky, překvapivá řešení situací, ladné bruslení. To vše bylo k vidění v dresu s jedenasedmdesátkou. „Oni ale nebyli nijak těžký soupeř,“ mává rukou hráč, jehož jméno znovuzrození písečtí příznivci skandovali během utkání nejčastěji. "Mííííra Hooooolec", neslo se tribunami vždy, když hbitý forvard provedl něco neobvyklého. Směrem ke kotli pak sám mladý hokejista nejednou děkovně pokynul.

čt 10.8.2006

Tomáš Květoň: Může se stát, že letos ani nezačnu

Sestava IHC by mohla po odchodech Kubeše, Procházky či Nikoly Gajovského schytat i další ránu. Excelentní technik Tomáš Květoň to má totiž v hlavě srovnané jako málokdo a je mu jasné, že sportem se nelze živit neustále. Proto se věnuje hlavně civilnímu zaměstnání, ve kterém se mu daří. A loňský nejproduktivnější hráč píseckého týmu i celé soutěže neví, jestli mu jeho pracovní vytížení dovolí naskočit do druholigového kolotoče i v nadcházející sezóně. Písecké vedení i trenéři mu ale vychází vstříc. Aby také ne, vždyť bez borce s jednačtyřicítkou by bylo mužstvo – se vší úctou k ostatním – určitě znatelně slabší.