Archiv

Mládežnický hokej - zápasy
st 15.8.2007

Juniorka vzdorovala klatovskému áčku, Novák se blýskl hattrickem

Písecká juniorka stále čeká na své první vítězství v přípravě. Po porážkách s Příbramí a Českými Budějovicemi podlehli Písečtí i v Klatovech. Ovšem žádnou ostudu neutržili, protože jim soupeřem bylo druholigové áčko HC Klatovy, které nakonec zvítězilo jen nejtěsnějším poměrem 5:4. Hattrickem v dresu Jihočechů se blýskl útočník Vladimír Novák. Na druhé straně se třikrát prosadil Jiří Heřmánek.

po 19.2.2007

Tříbodový víkend písecké juniorky

Pražské juniorské týmy Písek nepřemohly. Nejprve Kobra v pátek a poté ani Hvězda v neděli nenašla více než dvakrát za zápas recept na spolehlivého Jakuba Myslivce v brance Jihočechů. A přitom zvláště z Kobry jde strach, vždyť v neděli uštkla na táborském ledě tamní kohouty. A ti přitom vedou tabulku. Písek po remíze a výhře bere tři body, zůstává na druhém místě a výrazně tak nakročil k blížící se baráži. K víkendu se vrací vedoucí mužstva Vladimír Bican.

ne 4.2.2007

Tři úspěšné přesilovky = dva body pro juniory

Poté, co v pátek ukořistili cennou remízu na ledě vedoucího Tábora, přivítali junioři o nedělním odpoledni Rokycany. A i když v první třetině existovalo na ledě jen jedno mužstvo - to domácí - vedli hosté po dvanácti minutách 0:2. V neuspořádaném a častým vylučováním poznamenaném klání pak ale nakonec díky neustálému dobývání soupeřova obranného postavení Písečtí uspěli. Postupně se trefili Petele, Šimoník a Kurz. Vyjma prvního inkasovaného gólu podal stabilní výkon gólman Matěj Lukeš, kterému však musela třikrát pomoct branková konstrukce.

čt 24.8.2006

Juniorka rozhadrovala Klatovy

Pouze jednu minutu a devětačtyřicet vteřin se zdálo, že Klatovští budou domácím juniorům adekvátním soupeřem. Ve zmíněném čase totiž hostujícího brankáře poprvé propálil písecký Petele a odstartoval tak netušenou kanonádu. Postupně se pak totiž trefovali jeden po druhém hráči ve žlutých dresech. Dvakrát uspět se povedlo Stropnickému, Fořtovi a Peštovi. Potřetí během čtyř utkání se trefil – a opět nádherně – bek Pavel Jankovský. Hosté stačili jen snížit na 4:1, pak už jen naštvaně mlátili do mantinelů při každé další ráně. Trenéři Rybáček s Malým v zápase protočili téměř šest útočných formací, šanci tak dostal v podstatě kompletní kádr.

čt 29.6.2006

Jan Rybáček už se těší na led

Po úspěšné sezóně zůstal Jan Rybáček trenérem píseckých juniorů, ačkoliv do poslední chvíle nevěděl, kde zakotví. Prvního května ale započal letní přípravu se svými ovečkami, které na jaře dovedl až do baráže o extraligu. Mužstvo, ochuzené o odcházející Gajovského, Ondrejce a Maršíka, ale i o Stropnického, Jungbauera, Klase či Růžičku, kteří se už hlásili trenérům Šperlovi a Slabému jakožto hráči A týmu, absolvovalo dva měsíce dřiny, na jejímž konci dostal jeho ambiciózní kouč možnost podělit se o své poznatky a plány.

pá 23.6.2006

Souhrn: Mládež v sezóně 2005/06

V článku naleznete kompletní statistické údaje k sezoně 2005 - 2006 mládeže a žáků od druhých tříd do devátých. Nejprve si připomenete umístnění jednotlivých týmů ve svých soutěžích a poté se můžete seznámit s kanadským bodováním mladých nadějí píseckého hokeje.

út 11.4.2006

Jan Rybáček: U všech hráčů došlo ke zlepšení!

Písecká juniorka se letos změnila. Hodně. Odešla řada hráčů, na nichž se v minulosti stavělo - ať už to byl Kica, Blovský, Mikl, Peroutka nebo Filip Procházka – a na jejich místa musela naskočit řada hráčů z loňského dorostu bez zkušeností s juniorským hokejem. Během letní přípravy přišel i nový kouč – strakonický učitel s trenérskou licencí A a několikaletými zkušenostmi Jan Rybáček, který z hordy mladíků vybudoval obstojný a konkurenceschopný tým. Soubor píseckých nadějí se však během dlouhé sezóny nevyhnul zaváháním, a nakonec si kýžený cíl, postup do baráže o extraligu, na jisto zařídil až v úplně posledním zápase. V následných bojích s dalšími třemi nejlepšími mužstvy juniorské ligy si vedli Písečáci statečně, nezískali ale ani bod. I příští rok tedy budou válčit s ligovými soupeři. O právě skončené sezóně jsme si s trenérem nejstarší mládežnické kategorie povídali na dlouhé cestě z přátelského utkání ve Vídni…

út 3.1.2006

Juniorka skončila na domácím turnaji třetí

Na samý konec roku, 29. a 30. prosince, přichystalo písecké vedení juniorský turnaj, kde startovaly čtyři týmy – vedle domácího IHC to byly extraligové České Budějovice, dále Třebíč a rakouský Linec, s kterým junioři sehráli 22. 12. přátelské utkání. Po cenné remíze 2:2 s HCČB prohráli Písečtí s Třebíčí vysoko 2:7 a na závěr podobným stylem převálcovali Linec 8:2. Zápas o třetí místo proti stejnému soupeři přinesl ještě větší výprask v podobě výsledku 12:1. V souboji o zlato uspěly České Budějovice, když porazily Horáckou Slávii 4:0. Nejlepším kanonýrem turnaje byl vyhlášen domácí Jan Hora, cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Matěj Lukeš za svůj výborný výkon v prvním utkání.

so 10.9.2005

Junioři oplatili Hradci porážku

Poslední přípravné utkání před startem juniorské ligy absolvovali písečtí mladíci na domácím ledě proti Jindřichovu Hradci. První polovinu úvodní třetiny se zdálo, že zápas bude hodně vyrovnaný, pak však domácí Ondrejec otevřel skóre, a i když se Vajgaru podařilo ihned odpovědět, bylo to z jejich strany naprosto vše. Pešta, Kouba a hlavně dva beci – Švácha a dvakrát Petele - nasázeli ve zbytku hrací doby pět dalších branek a zařídili tak jednoznačné vítězství.

čt 1.9.2005

Juniorka propadla ve Znojmě

O víkendu se junioři IHC Písek zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje ve Znojmě. V konkurenci domácích, extraligové Komety Brno a Přerova skončili na čtvrtém místě, hlavně vinou žalostné produktivity. Za čtyři zápasy (hrálo se i o konečné umístění) totiž písečtí hráči dali pouhé dva góly. Z jižní Moravy tým navíc odjel pěkně pomuchlaný. Tomáš Růžička má natažené vazy v koleni a zhruba dva měsíce bude mimo hru. Potíže s kolenem měl i Kouba, zranění v obličeji si odvezl Jakub Šimoník a Martin Pangrác nedohrál poslední dvě utkání pro zřejmě lehký otřes mozku.

so 25.6.2005

Mládí IHC Písek v sezoně 2004-05

V článku naleznete kompletní statistické údaje k sezoně 2004 - 2005 mládeže a žáků od čtvrtých tříd do devátých. Nejprve si připomenete umístnění jednotlivých týmů ve svých soutěžích a poté se můžete seznámit s kanadským bodováním mladých nadějí píseckého hokeje.

čt 24.2.2005

Dorost doma opět roznesl Budějovice

Třetí a poslední derby této sezóny opět vyznělo příznivěji pro domácí tým. V tradičně vypjatém utkání, kde nervy pracují víc než kdy jindy vypadali písečtí dorostenci přece jen klidněji. Parádně se zápas povedl Karlu Jiříkovi, který se stal teprve druhým píseckým hráčem, jemuž se v tomto ročníku povedlo vstřelit hattrick. Přidejte dva dvougólové střelce Jana Kováře a Fořta a máte sedm domácích branek pěkně pohromadě. Klec IHC už potřetí hájil mladý Jiří Víšek a vůbec si nevedl špatně. Pochytal 28 střel a prosadili se proti němu jen tři českobudějovičtí hráči – Stejskal, Pankratz a dvakrát Ťoupal. Jedinými nešťastnými na domácí straně tak mohou být jen Formánek, který má zřejmě zlomenou ruku, a Petele, jenž si natáhl třísla.

ne 19.12.2004

Písek dal dva góly za sedm vteřin, na Třebíč to však nestačilo

T ř e b í č - Písek, poslední tým dorostenecké tabulky, zajížděl v sobotu do Třebíče, kde se chtěl porvat o body s tamní Horáckou Slavií. Na začátku měli otěže v rukou domácí, ve druhé třetině však Bíza a Petele během sedmi vteřin zaznamenali dvě branky, kterými snížili na rozdíl jediného gólu. Domácí ale nepřestali bruslit a nakonec vybojovali vítězství v poměru 6:4. Jihočeši tak domů opět odjíždějí s prázdnou.

čt 16.12.2004

Poprvé pod Mazancem a hned výhra!

Změna trenéra zřejmě dorostencům prospěla. Alespoň podle úvodního zápasu soudě. Milan Mazanec radikálně zpřeházel složení útočných řad, což se příznivě projevilo ve střelecké potenci. Pět gólů už žlutomodří dlouho nenasázeli. Po trefách Formánka, Peteleho a Bicana vedli domácí v polovině utkání už celkem jednoznačně 3:0, avšak během dvou minut se dokázal trápící se soupeř vzchopit a dvakrát překonat Jakub Kováře. Když už to s píseckým vedením vypadalo nahnutě, skóroval Jan Bíza a do poslední třetiny se tak nastupovalo za stavu 4:2. Stále se zvyšující snaha Komety o vyrovnání přinesla ovoce ještě jednou – ve 48. minutě stahoval nejaktivnější z Brněnských, mladík Vincour. To už však bylo vše a necelou minutu před koncem zpečetil výhru gólem do prázdné klece opět Bíza.

pá 17.9.2004

Zase smůla!

Špatná první třetina, výrazně lepší druhá a vyrovnaná třetí, v níž písečtí dorostenci sahali alespoň po bodu, ale marně. To byl zápas s Pardubicemi. Hostující tým dotlačili k výhře útočníci Zhorna, Nykl, Jindřich a Semorád, s nimiž si naše obrana jednoduše nevěděla rady. V bráně tradičně zářil Jakub Kovář, ovšem tentokrát ani jeho perfektní výkon na body nestačil. Celkem si připsal 52 (!) zákroků, z nichž nad některými, jak je obvyklé, soupeři jen kroutili hlavou… Uznáním. Na 1:2 stahoval svým prvním gólem ve žlutomodrém dresu David Formánek. Písek se musel obejít bez zraněných tahounů Pešty, Bicana, Peteleho a náhradního brankáře Čunáta.