Smolař Jan Polata: Chci být fit co nejdřív

Do minulé sezony vstupoval jako jeden lídrů týmu, ale moc toho v ní nenahrál. Hbitý a důrazný univerzál Jan Polata po otřesu mozku už pak do druhé ligy nezasáhl a přišel v podstatě o celou sezonu. Popisuje, že komplikace přetrvávají dodnes. Jan Polata se ale nevzdává. Věří, že bude co nejdřív fit a pomůže týmu.

so 14.9.2019

Kobra trestala písecké chyby

Písečtí nabídli Pražanům svými lacinými chybami až příliš šancí, které hosté proměňovali. Ač silný výběr z pražského Braníku domácí vyloženě nemačkal, zkušeně využíval naše hrubky. Za Písek dal gól sváteční střelec Tomáš Rod, když na konci první třetiny snižoval na 1:2, a trefil se ještě kapitán Jan Polata, který z pozice obránce přesně mířil od modré čáry při gólu naděje na 2:4.

Preview k zápasu
čt 7.3.2019

Písek vyzve znovu Draky. Podaří se Jihočechům srovnat série?

Na konci pracovního týdne přijede do královského města podruhé Šumperk. V sérii, hrané na tři vítězství vedou už 2:1 a v pátečním boji se budou snažit vyhrát a postoupit do semifinále. V cestě jim stojí IHC Písek, který na svém ledě musí za každou cenu uspět, jinak jim skončí sezóna. Utkání začne na zimním stadionu v 18 hod.

so 9.2.2019

Sympatický výkon na body nestačil. Hodonín rozhodl ve druhé třetině

Písecké hokejisty čekala další dlouhá cesta na východ republiky, kde je v rámci 38. kola vyzval druhý celek skupiny Východ - Hodonín. V první třetině branka nepadla, kdežto ve druhé třetině se s góly protrhl pytel. Písek definitivně pohřbila desetiminutovka v polovině druhé třetiny, kdy se domácí Hodonín prosadil hned čtyřikrát. Brankostroj započal Matula, kterého následoval Franek. Vzápětí rozvlnil síť písecké brány Škutchan a ještě jednou Matula. Písek dokázal odpovědět gólem Hučka na 4:1 , ale zhruba třicet vteřin na to dokázal Richarda Kříže prostřelit Jan Matějka - to už běžela třetí část utkání. Ve třetí části se dokázal prosadit i jeho jmenovec reprezentující písecké barvy David a osm minut před koncem třetí periody snížil nejproduktivnější hráč Písku Jan Sýbek, který svému týmu vykřesal ještě malinkou jiskru naděje, ale žádný další kotouč už brankář Hodonína Kubáň za svá záda nepustil.

pá 8.2.2019

Písečtí míří na led silného Hodonína

Po středeční důležité výhře v derby proti Kohoutům čeká o víkendu na hokejisty z Písku silný Hodonín, který bude mít podporu domácího prostředí a fanoušků. Bude to souboj mezi druhým celkem skupiny východ a čtvrtým týmem ze skupiny jih. Úvodní vhazování je naplánováno na 17 hod.

pá 1.2.2019

Složitá prověrka před derby: Na písecký led dorazí houževnatá Orlová

Druholigový kolotoč běží na plné obrátky a to znamená jen jediné – Písečtí příznivci se mohou těšit na další domácí zápas, který nebude pro svěřence trenéra Karla Herra vůbec jednoduchý, neboť Orlová dokáže svého soupeře pořádně potrápit a své o tom ví i hokejisté Písku, kteří se ve 24. kole utkali právě s Orlovou. První třetina skončila 2:2, ale ve druhé periodě dokázala Orlová vsítit tři branky a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Písek prohrál 6:4. Uvidíme, zdali se Písek dokáže ubránit náletům orlů, utkání začíná v 17:30.

po 14.1.2019

Do Písku míří silná Žihadla z Moravských Budějovic

V polovině ledna a uprostřed pracovního týdne k Otavě přijedou nepříjemná Žihadla. Bude to souboj mezi lídrem tabulky a výběrem Písku, který už delší dobu obývá čtvrtou příčku. Bitva vypukne na zimním stadionu v 18 hod, kdy na ledovou plochu bude vhozen úvodní puk.

čt 3.1.2019

Písek vydřel proti favoritovi bod! Padl smolně v prodloužení

Krásná bitva s favoritem - Písek má bod! Jihočeši nechali zapomenout na mdlé výkony z posledních kol a do nového roku vstoupili parádním výkonem proti aspirantovi na postup, týmu BK Havlíčkův Brod. Písek nakonec doma padl 3:4 brankou v poslední vteřině prodloužení. Bod pro Jihočechy zařídili trefami Jan Marcilis, Jan Polata a Petr Hučko. A hlavně skvělý brankář Martin Hauser.

st 2.1.2019

Druhá liga se vrací! Písek doma přivítá Havlíčkův Brod

První zápas v kalendářním roce 2019 sehrají hokejisté Písku před vlastními fanoušky. Na písecký led dorazí třetí celek skupiny Jih – Havlíčkův Brod, který se nachází neskutečných osmnáct bodů před čtvrtým Pískem. Písek s Havl. Brodem sehrál už jeden zápas, ve kterém se podařilo svěřencům Karla Herra uspět. Utkání začíná v netradiční den – čtvrtek, úvodní buly je naplánováno na 18:00. Uvidíme, zda-li hokejisté Písku přeruší nelichotivou sérii čtyř proher v řadě.

pá 28.12.2018

Univerzitní reprezentace vyučovala v trestání chyb

Univerzitní reprezentace se v Písku pomalu rozjížděla a s domácím týmem sváděla dvě třetiny vcelku vyrovnanou bitvu, po které vysokoškoláci vedli 2:3. Ve třetí třetině ale výstavními trefami definitivně rozhodli o své výhře 2:7. Za Písek otevřel skóre zápasu rychlého a tvrdého zápasu Jan Polata, na sklonku druhé třetiny pak snižoval na 2:3 Jakub Volf.

pá 21.12.2018

V sobotu směr Šumperk: Písečtí se pokusí dobýt Dračí sluj

V mysli i v éteru všech příznivců pootavského výběru se vyjma sváteční nálady aktuálně vznáší ještě jedna věc, a to sice hlodavá otázka, jakou vánoční specialitu po úspěchu lační Písečtí připraví v sobotu 22. prosince Šumperku, stávajícímu lídrovi tabulky skupiny Východ, na jehož horký led v závěru adventu cestují a kam nechtějí dorazit jen tak zbůhdarma. Je sice už tak nějak všeobecně známo, že v Herrově kuchařce lze nalézt spoustu vytříbených receptů, z nichž každý má něco do sebe, v poslední době však všem chybí jedna klíčová ingredience, díky níž by se jeho hoši znovu prokousali ke kýženému triumfu. Na ten hráči IHC čekají po skončení své úspěšné bodové série již tři zápasy. Nic jednoduchého je pochopitelně nečeká ani tentokrát, proti našlapanému a dobře motivovanému moravskému soupeři se tak dozajista společně pokusí oprášit starou recepturu a znovu vsadit na osvědčenou přísadu, která jejich výkon vždy jaksepatří správně okoření - bojovnost. S tou, stejně tak jako v předcházejícím vzájemném střetnutí ze sklonku října, kdy na šumperskou delegaci spektakulárně vyzráli, zkusí opět dokázat, že písečtí hokejoví princové, na rozdíl od těch pohádkových, zkrátka a dobře nejsou tak úplně na draka. Poslední zápas roku 2018 pro Jihočechy vypukne spolu s úderem 17. odpolední hodiny.

út 11.12.2018

Jihočeši se uprostřed týdne poperou o body na ledě Ledních Medvědů

Písecký celek jede bojovat na led Pelhřimova. Z dosavadních výsledků v letošní sezóně budou hokejisté od Otavy favoritem, ale nebudou to mít vůbec jednoduché. Domácí Medvědi potřebují body jako sůl, protože se chtějí odlepit ze dna tabulky. Písek se drží ve středu, ale bude chtít svým soupeřům odskočit o další bodíky. Oba celky budou mít o co bojovat. Úvodní vhazování v aréně je plánováno na 18 hod.

so 8.12.2018

To zamrzí! Písek v Orlové roli favorita nepotvrdil

Písecká výprava do Orlové nedopadla radostně. Písek se sice zkraje utkání ujal vedení zásluhou Hučka, ale po dvaceti minutách svítil stav 2:2. Osudným se stala druhá třetina, kde Orlová vsítila hned tři branky a Písku odskočila. Jiskru naděje vykřesal osm minut před koncem zápasu šikovný univerzál Polata, poté se v oslabení prosadil již podruhé Petr Hučko. Písek už ale do konce zápasu další branky nepřidal a utkání skončilo 6:4 pro domácí Orlovou. Po třech vyhraných zápasech za sebou tedy přichází první porážka. Velkou zásluhu na prohře má zajisté i velká nedisciplinovanost, celkem šestnáct trestných minut. Také Orlová inkasovala nespočet trestných minut, ale žluto-modří hokejisté proměnili pouze jednu početní výhodu. Třemi body se blýskl kapitán Martin Parýzek, který rozdával přesné přihrávky do palebných pozic.

út 4.12.2018

Písečtí se utkají s David Servisem

Ve středečním souboji na sebe narazí věční rivalové. Domácí vyzyvatel IHC Písek nastoupí proti David Servisu. V letošní sezóně jde o třetí vzájemný zápas. Úvodní vhazování na píseckém stadionu bude vhozeno v 18 hod.

so 1.12.2018

K Otavě přijede opavský Slezan

Druhá liga běží na plné obrátky! V první prosincovou sobotu doma přivítáme čtvrtý celek vyrovnané skupiny Východy, kterým je aktuálně HC Slezan Opava. Čeká nás jistě zajímavý duel, protože oba týmy teď hrají ve slušné formě. Těšíme se na vás v hledišti - zápas začíná v 17.30.