Archiv

Mládežnický hokej - zápasy
so 22.9.2018

Juniorka prvně bez bodů, s prázdnýma rukama přijela z Budějovic

Úvod sezony vyšel svěřencům trenéra Volfa na jedničku, na jejich konto putovala hned tři cenná vítězství v řadě. Svého systematického plánu na dobytí jižních Čech se dokázali držet až do sobotního utkání se zálohou českobudějovického Motoru, která pro mládežnické výběry IHC představuje pokaždé pořádnou výzvu. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Jestliže dosavadní zápasy píseckých juniorů připomínaly úspěšné výšlapy do mírných kopců, dnes se před nimi tyčil pořádný stoupák. Dech mladíkům od Otavy začal docházet relativně brzy, jejich vyzyvatel je zaskočil již v úvodní dvacetiminutovce, kdy nestoudně odskočil do dvoubrankového vedení, na které žlutomodří nesvedli prozatím nijak zareagovat. Dva kousky přidali domácí i v prostředním dějství, korigující trefa hostujícího výběru je tudíž zrovna dvakrát nezasáhla. Svůj triumf si hráči z jihočeské metropole pojistili dalšími dvěma trefami v závěru zápasu, na které Písečtí stejně tak jako v předcházejícím případě dokázali odpovědět pouze jedním jediným gólem a doupravit tak skóre na konečných 6:2. Branky Písku obstarali Tomáš Stauber a po zranění se navrativší Matěj Novotný. O návrat na vítěznou vlnu bude juniorka usilovat již příští pátek, kdy v domácím prostředí přivítá výběr HC DDM České Budějovice.

Preview k zápasu
út 11.9.2018

Písek začne sezónu v hnízdě Pucherových žihadel

Písecký druholigový tým čeká ostrý start soutěžního ročníku. Ve středu 12. září ho nemine utkání na ledě nepříjemných Moravských Budějovic, se kterými v minulém ročníku uhrál jen bod po domácí prohře v nájezdech. Utkání na žhavém ledě budějovických žihadel začíná v 18 hodin.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 9.9.2018

Úřadovat začali už i junioři, úvodní test v Krumlově zvládli s přehledem

Po dorostencích do svého nového soutěžního ročníku kolegiálně vstoupili v neděli 9.9. i junioři, kteří v závěru druhého zářijového víkendu usilovali o své premiérové vítězství v Regionální lize juniorů, která vznikla po další reorganizaci mládežnických kategorií a zcela navazuje na loňskou RLSD. Pod vedením trenéra Radka Volfa v ní budou nastupovat hráči ročníků 2002, 2001 a 2000, třeba však zmínit, že pravdila umožňují využít i dva hráče a jednoho gólmana ročníku 1999. Systém soutěže zůstává stejný, po základní části se v závislosti na tabulkové pozici odehraje část nadstavbová a to buď o postup, nebo o umístění. Svou první letošní partii rozehráli písečtí mladíci úderem 17. hodiny s hokejisty českokrumlovského Slavoje, s nimiž si tak trochu připomněli staré dobré časy. Ty v uplynulé sezoně v souvislosti s tímto soupeřem zavládly poté, co se hráčům IHC podařilo v obou vzájemných kláních zvítězit - nejprve vysoko 1:14, v odvetě pak o poznání skromněji v poměru 3:1. Domácí celek tak tentokrát nepochybně doufal v to, že bude vzhledem k aktualizovanému soutěžnímu prostředí v jakémsi přeneseném významu platit úsloví jiný kraj, jiný mrav, hoši od Otavy ho ale v průběhu zápasu rychle vyvedli z omylu. Oprášili krumlovskou knihu nepříjemných vzpomínek a aniž by ty předešlé stačily vůbec pořádně vyblednout, spěšně k nim přidali další. Na ledě Českého Krumlova se Písečtí propracovali k výhře 2:7 a nyní mohou s klidem na duši vyhlížet páteční venkovní duel ve Strakonicích, vedle nichž se v nadcházejících dvou měsících střetnou ještě s Táborem, béčkem českobudějovického Motoru a výběrem DDM České Budějovice. Triumf žlutomodrých řídily především staroznámé opory, z nichž dnes se třemi body vyčníval Vojtěch Šuhaj, dvěma góly pak svému celku pomohl novic Milan Petřík, své však k vývoji zápasu řekli samozřejmě i hráči, již mimo jiné pravidelně naskakovali do přípravných duelů A-týmu: Tomáš Stauber, David Pelant a Dominik Houdek.

Zápasy
čt 30.8.2018

V odvetě okresního derby Písek soupeře nešetřil

Písečtí proti Milevsku potvrdili, že mezi soupeři je rozdíl jedné soutěže, a opanovali i druhé okresní derby v přípravě poměrem 11:2. Dvě branky dali Jan SÝBEK, Tomáš STAUBER a Jakub BERNAD. Po jedné trefě si zapsali Karel STRNAD, Roman JABŮREK, Tomáš ROD, Martin KOUPAL a Jan POLATA. O víkendu nás jistě čeká úplně jiná káva. Nastoupíme proti Rudým ďáblům z francouzského Brianconu (2. liga) a Modrým ďáblům z německého Weidenu (3. liga).

Aktuální zprávy
čt 23.11.2017

Domácí mužstvo jde do boje s Ledními Medvědy

Po týdenním půstu od hokejových zážitků, jak pro hokejisty tak i pro jejich věrné fanoušky se v sobotním večeru na ledě Písku utká Pelhřimov. Střet těchto rivalů vypukne již od 17:30.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 12.11.2017

Starší dorostenci rozmetali Rokycany tuctem přesných zásahů

Po pátečním představení, kdy úspěšně atakovali desetigólovou metu v zápase proti jim na paty šlapajícím Strakonicím, nezaháleli starší dorostenci ani v nedělním utání proti Rokycanům, kterým nekompromisně nasázeli ještě o dva góly více. Během dvou duelů tak nastřádali úctyhodných dvaadvacet přesných zásahů a výrazně si tak vylepšili své statistiky. Svěřencům trenéra Volfa se v žádném případě nelení, spolu s dnešním triumfem tak mimo jiné prodloužili svou vítěznou šňůru již na devět vyhraných klání v řadě. Začátek zápolení se západočeským výběrem přitom jakoukoliv jednoznačnou záležitost ani z dálky nepřipomínal. Rokycanští byli mladým Jihočechům v rámci první dvacetiminutovky minimálně vyrovnaným soupeřem, v úvodu prostředního dějství se pak dokonce dostali do vedení. Hoši od Otavy však nepropadli situaci, manko velice rychle smazali a převzali otěže zcela do svých rukou. Do konce druhé dvacetiminutovky se trefili ještě čtyřikrát, na což hosté alespoň ještě jednou odpověděli, v závěrečné periodě už ovšem vyšli střelecky naprázdno, zatímco hráči IHC své nápady i nadále úspěšně realizovali. Stvrdili, že fantazii se zkrátka a dobře meze nekladou, na konto čehož dokráčeli k onomu přesvědčivému výsledku 12:3. Hattrick zaznamenal Václav Pechlát, dvě branky vsítil Tomáš Stauber a pěti body pomohl dnešního rivala skolit kapitán Adam Novák.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 15.10.2017

Starší dorostenci vydrancovali led českokrumlovského Slavoje

Rozpis ligových utkání tentokrát nasměroval písecké mládí do malebného Českého Krumlova, kde mu v rámci nedělního odpoledne hrálo do karet snad úplně všechno: papírovým předpokladem, jenž jej pasoval do role zápasového favorita počínaje, následným hladkým průběhem celého klání a zejména jeho výsledkem konče. Přestože střetnutí s hokejisty Slavoje muselo mít pro část otavského výběru poněkud zvláštní příchuť, neboť někteří z řad modrožlutých mají s inkasováním obdobně bohatých gólových nadílek vlastní zkušenost z uplynulé sezony, hokejovým bohům jako kdyby skutečnost, že letošní sestava staršího dorostu udělala i spolu s novým lodivodem za minulostí pořádně tlustou čáru, neutekla. Úloha obávaných plenitelů soupeřova ledu tak byla pro dnešek přiřknuta právě hráčům IHC, kteří se s touto pomyslnou nálepkou na dresu vskutku vyřádili, když svého rivala z opačného pólu tabulky nekompromisně smetli čtrnácti přesnými zásahy. Na způsob, jímž sílící písecký tajfun zmírnit, přišel domácí celek pouze jednou jedinkrát, což ovšem na konečné sčítání škod nemělo de facto žádný vliv. Vedle čtyř dvougólových střelců, mezi něž se zařadili Novák, Fríd, Stauber a Novotný se vyjímaly především výkony obránců - Matěji Pokornému se podařilo zkompletovat hattrick, Ondřej Hora si pak vedle jedné trefy připsal ještě tři asistence.

Zápasy
út 29.8.2017

Zápas v Milevsku ovládli mladíci Písku

Přípravný zápas v Milevsku vyhrál Písek 2:0 po brankách útočníků Staubera a Paška, kteří se oba trefili ve druhé třetině. Jinak se skoro celý zápas nesl v podobě dobývání milevské branky, kterou zavřel nám dobře známý gólman Michale Panec. Ale i naši gólmani Jonáš Štekr a Richard Kříž předvedli několik důležitých zákroků a společnými silami vychytali první nulu v přípravě.

Preview k zápasu
po 14.8.2017

Písecké mužstvo čeká čtvrtý přípravný zápas

Uprostřed tohoto týdne změří A-tým Písku síly s David Servisem. Zápasy mezi těmito týmy bývají často hodně vyrovnané a pro diváky o to zajímavější. Už první střetnutí v přípravě nabídlo zajímavou podívanou. Odveta přípravného klání začíná tuto středu od 18.30 hod.

Mládežnický hokej - zápasy
čt 23.2.2017

Juniorka pojala loučení s výběrem Krkonoš ve velkém stylu, v soupeřově síti tak skončila jedenáctka

První ze dvou posledních letošních zápolení zvládla juniorka Písku na výbornou. K Otavě po relativně dlouhé době opět zavítal výběr Krkonoš, který na ledě Jihočechů znovu tvrdě narazil, když musel skousnout další nepříjemnou vysokou porážku. Kromě toho, že se do brány hostů postavil teprve šestnáctiletý mladíček, byla velkým specifikem dnešního utkání i skutečnost, že své hole v jeho průběhu aktivně zkřížila hned osmička starších dorostenců. O něco úspěšnější byla nakonec přeci jenom písecká čtveřice, která se nejenže dokázala gólově prosadit, mimo to se tak velkou měrou podílela i na konečném vítězství svého celku, jenž v domácím prostředí dokázal triumfovat v poměru 11:5. Chuť z nevydařené sezony si tak náležitě spravili především Tomáš Stauber a Patrik Šebesta, vedle nichž prožil vskutku povedený večer i Tomáš Kozák, jemuž se podařilo docílit hattricku. Za zmínku stojí i fakt, že svěřenci trenéra Volfa dnes úspěšně těžili i z přesilových her, kdy z pěti pokusů dokázali využít slušné tři.

Mládežnický hokej - zápasy
so 14.1.2017

Kladenští Rytíři na ledě naprosto jasně dominovali, starší dorost musel hrát podle jejich not

Po pátečním nevydařeném utkání s Litvínovem čekala na starší dorostence další těžká zkouška. Na písecký zimní stadion zavítali v rámci osmého kola extraligových bojů o udržení kladenští Rytíři, jimž aktuálně náleží třetí příčka nadstavbové skupiny B. Poté, co hráčům IHC znovu nevyšel začátek zápasu, hostující celek jasně potvrdil, proč patří k nejlépe střílejícím týmům tabulky. A zatímco hoši z Kladna pálili ostrými, Jihočeši museli zkousnout další dvoucifernou gólovou nálož, přičemž sami svedli skórovat pouze dvakrát. Stav klání svými brankami korigovali Frederik Hakl a Tomáš Stauber.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 8.1.2017

Překvapení! Starší dorost zaskočil třetí Slavii

Vítězství staršího dorostu v aktuální extraligovém ročníku by se dala spočítat na prstech jedné ruky. I proto je zatím poslední výsledek staršího dorostu IHC Písek velkým překvapením. Svěřenci trenéra Setikovského si v Edenu vyšlápli na třetí tým nadstavbové skupiny B - pražskou Slavii, a po tuhém boji a brankách Hakla, Wallera, Přibyla a Staubera zvítězili po skvělém obratu 4:3. Písečtí dorostenci touto výhrou stáhli o tři body ztrátu na předposlední Vsetín, na který teď vzhlížejí s rozdílem šesti bodů.

Mládežnický hokej - zápasy
so 15.10.2016

Starší dorost nestačil na hostující Dynamo

Domácí tým podlehl favorizovanému týmu z Pardubic. O výhře Dynama rozhodla již úvodní třetina, kdy hosté nastříleli do branky Kříže čtyři góly. Postupně se trefili Chára, Černý, Blümel, Pochobradský. V druhé třetině ještě přidal gól Tobiáš a Blümel, který dal svůj druhý gól v zápase. Hosté už vedli 6:0. Až ve 34. minutě se prosadil domácí hráč Stauber a po něm o několik minut později Hakl. Domácí tým prohrával jen o čtyři branky. Další gól hostů přidal Pochobradský, který skóroval ve vlastním oslabení. V další šanci se prosadil hostující Chára. Domácím se podařilo ještě snížit díky gólům Hakla a Nováka. Nakonec Písek prohrál nad Dynamem 4:8 a hosté si tak od Otavy odváží všechny body do tabulky.

Rozhovory
čt 17.3.2016

Trenér Jindřich Setikovský: Postup je pro mě zadostiučiněním

P í s e k - Před několika dny oficiálně skončily poslední zápasy Ligy staršího dorostu, kterou Písek letos opouští - svěřenci trenéra Jindřicha Setikovského totiž postoupili do Extraligy staršího dorostu a v nadcházející sezóně je čeká boj mezi elitními týmy. Hodnocení uplynulé sezóny a plány na sezónu příští vám přinášíme v rozhovoru s hlavním trenérem.

Další stránky
1>>

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy