David Míka stačil góly střílet i chytat, Filip Procházka zazářil

Tak to bylo drama hodné existenčního zápasu! A co je důležité, Písečtí v něm ukázali, že ještě nechtějí praštit s letošní sezónou. S nožem na krku doslova nalétli na soupeře, ovšem úvodní tlak, který názorně předvedl, jak funguje drtička odpadků, využili jen k jedinému gólu. „Snažili jsme se na ně vletět a zkusit rozhodnout hned na začátku. Vedli jsme, měli jsme i nějaké přesilovky, ale ty se nám moc nepovedly,“ potvrdil David Míka, opět jeden z nejlepších hráčů na hřišti. Tentokrát písecký patriot svůj výkon okořenil nádhernou brankou na 3:1, která hosty nadlouho uzemnila a v konečném zúčtování se ukázala jako vítězná. Co na tom, že dráhu puku lehce poupravila brusle clonícího obránce, Míkův golfák do růžku byl výstavní. „Že to tečoval ani nevím, snažil jsem se to přes něj dávat nahoru. Byl jsem na ledě dlouho, střílel jsem ze stoje, ale zkusil jsem to a spadlo to tam,“ popsala domácí dvanáctka rozhodující úder.

Hlavním hrdinou večera byl ale přesto někdo jiný. Nenápadný pracant z třetí obranné dvojice Filip Procházka. Kromě toho, že si jako tradičně na výbornou plnil defenzivní úkoly, zařídil první dva góly svého mužstva. Nejprve se na začátku trefil mezi betony Pavla Damaška a dokázal tak, že ani fantom úvodních dvou zápasů série není neprůstřelný. „Dobře mi to naservíroval Fíla a já jsem hned koukal, kde má brankář místo. Rozhodl jsem se, že mu dám jesle,“ popisoval Procházka svůj zásah z pravého kruhu, kde ho osamoceného našlo šikovné prostrčení Filipiho.

Když pak na začátku druhé třetiny Klášterec vyrovnal, byl to opět starší z bratrského dua v píseckém dresu, kdo zaúřadoval. Skvěle napadající Kašpar mu poslal puk do podobné pozice a Procházka tentokrát ještě našel před bránou postaveného Kicu. I když to vypadalo, jako by mu spíše nesedla rána, bez váhání tvrdil - „Chtěl jsem to přihrávat.“. Narážka Jana Řehoře „Ale nepovídej,“ ho jen rozesmála a hned vysvětloval: „Naznačil jsem střelu, ale viděl jsem Píďu, tak jsem mu přihrál. On to perfektně tečoval do brány.“

Dva kanadské body v tak důležitém duelu, to je pro brzy třiadvacetiletého Procházku velké povzbuzení do zítřejšího klání. „Budu si víc věřit, mému sebevědomí to pomůže,“ přitakává. Takže se máme na co těšit…

Migas málem brankářem

V posledních vteřinách nervydrásající koncovky střetnutí se přihodil hodně kuriózní okamžik. Nejprve chybovali rozhodčí a nepřerušili hru v situaci, kterou popisuje jedno ze základních pravidel hokeje… „Oni nahazovali kotouč a dva hráči mezitím přejeli snad metr za modrou. Já jsem úplně přestal hrát, protože jsem čekal, že to bude ofsajd. Čárový ale rozpažil a my jsme z toho ještě málem dostali gól,“ vypráví David Míka. Vyrovnání však nepřišlo, a to hlavně díky gólmanské etudě právě domácího dříče. Ten se vrhl do brankoviště a podobně jako vítkovický obránce Petr Kuboš, kandidující na únorovou zlatou helmu, vytasil se spásným zákrokem. „Dostal jsem se k bráně s jejich hráčem, nějak se to tam motalo a najednou přišla střela odražená od tyčky. Já jsem jen reflexivně lapnul rukou a naštěstí jsem to vytáhnul,“ objasňuje svou záchranářskou misi. Ač se to tak tedy podle výsledku nezdá, hned dva písečtí hokejisté měli ve středu stoprocentní úspěšnost zásahů. Filip Kubiš, který v první třetině naskočil na pár minut za Michala Pinkase, upravujícího si výstroj, a právě Míka.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy