Jeden krok udělán, teď je třeba zvládnout další...

Asi o něco šedivější je Jan Rybáček poté, co musel na střídačce přetrpět poslední okamžiky středeční bitvy. V ní jeho svěřenci, ač ze z počátku nasazeného tempa během utkání znatelně ubrali, vydřeli naději. „Dnešek dokázal, že se střetla dvě velmi vyrovnaná mužstva. Tady rozhodují chyby a momentální psychika v každé dané situaci,“ vysvětloval kouč, proč v sérii s Kláštercem určuje vítěze vždycky jeden, maximálně dva góly. „Vítězství nás stálo hrozně sil a nerodilo se lehce. Jsme ale moc rádi a já chválím všechny hráče a děkuju jim za to, jak makali,“ nešetřil také chválou. Na vybojovaný úspěch však musí on i celý tým rychle zapomenout. Písek totiž pouze snížil vedení soupeře, jemuž stále stačí jediný triumf ke konečnému úspěchu.
To, že se museli domácí ve středu o své vedení strachovat až do poslední sirény, zapříčinilo snížení Nováka na začátku závěrečného dějství. Předcházelo mu zaváhání Holce na obranné modré čáře a hostující útočník pak přesně trefil skulinku mezi secvaklými Pinkasovými betony. „Za stavu tři jedna doma jsme to měli v klidu hlídat, jenže my jsme udělali hrubku a zbytečně jsme si tak závěr zkomplikovali,“ mrzelo Davida Míku, který zařídil vítěznou branku a nakonec ještě spasil Písek od vyrovnání stavu obětavým zásahem. „Škoda toho gólu, byl takový laciný. Tři jedna, si myslím, bychom byli schopní uhrát,“ potvrdil i Jan Rybáček.

Na Kláštereckých bylo přece jen znát, že jim větší hřiště, než jaké mají na svém stadionu, dělá chvílemi potíže. Často například nestačili chytat rychlé písecké průniky po křídlech. „Máme tady víc prostoru. Jsme zvyklí dělat rotace v rohu a z toho vyjíždět,“ zmiňuje navíc Míka další poznatek. „Hlavně naše třetí lajna to tam hraje perfektně a kdybychom to dokázali dotáhnout do koncovky, tak oni nestíhají,“ souhlasí i trenér. „Tam bylo na podobné věci hrozně málo místa. Když chtěl člověk zahnout, tak na něm už visel bek a nebylo kam,“ srovnává ještě centr elitní řady IHC, jakou výhodou je pro Písek širší kluziště.

„Zezačátku jsme je přehrávali, pak to rozhodčí začal dost kouskovat,“ zmínil se při hodnocení zápasu Filip Procházka. Je totiž třeba poznamenat, že sudí Ondřej, ani jeho asistenti Fiala s Fléglem, si třetí duel série Písek – Klášterec za rámeček nedají. Tihle tři už totiž odpískali řadu lepších střetnutí. „Je pravda, že play-off se hraje o hodně tvrdějc než normální soutěž, ale já, ačkoliv jsem se nikdy nevyjadřoval k rozhodčím, musím dnes konstatovat, že aniž by někoho poškodili, byli v hodně případech nepřesní,“ zhodnotil muže v pruhovaném Jan Rybáček. Byl však kritický, i co se týče hry svých hráčů v tomto ohledu: „Řekli jsme si, že nesmíme faulovat, ale stále jsme zbytečně vylučovaní.“

Ve čtvrtek nanovo

Písečtí první mečbol odvrátili, jestli ale chtějí pomýšlet na zvrat v sérii, musejí si stejně počínat i o necelých čtyřiadvacet hodin později při dalším podání. „Bude to opět těžké. Oni jsou hodně nepříjemní, dohrávají souboje, ale já věřím, že to vítězství uhrajeme a že v sobotu pojedeme na rozhodující pátý zápas,“ burcuje David Míka a Filip Procházka se přidává taktéž optimisticky: „Budeme se snažit s co největším úsilím. Jdeme vyhrát!“ S příznivými vyhlídkami ke čtvrtečnímu boji vzhlíží i trenér Rybáček. „Kluci to určitě nevzdají, budou to rvát dál. Dnešní utkání mělo dobrou atmosféru a to samé čekám i zítra,“ odhadoval po prvním střetnutí na píseckém ledě. „Povzbudí nás, že jsme dnes vyhráli a zítřejší výkon by mohl být ještě lepší,“ tvrdil. Nezbývá, než se od 17.30 přijít do s.n.o.p. areny přesvědčit a podpořit domácí borce v jejich snaze.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy