Archiv

st 16.8.2017

David Servis slavil výhru i na píseckém ledě

Ve čtvrtém zápase přípravy čekal Písek tradiční soupeř z Českých Budějovic. David Servis odehrál u Otavy dobrý zápas a i když byl hlavně během druhé třetiny pod velkým tlakem domácího týmu, dokázal nasázet čtyři góly. Postupně se trefili Petr Šulčík, Babka, Ferebauer a Roman Šulčík. Modro-žlutí dokázali skórovat jen dvakrát a po gólech Vlka a Jiřince prohráli odvetu 2:4.

st 9.8.2017

Písek v Pouzar aréně dotáhl třígólové manko. Pak padl smolně v prodloužení

V hokejovém centru Pouzar byl ve středu 9. srpna k vidění velmi zajímavý zápas, kterému nechybělo snad nic. Góly, šance, střety, parádní zákroky gólmanů - to vše diváci viděli na malé ledové ploše zdejší haly. Sestava domácích byla prošpikovaná známými jmény - ve skvělém světle se předvedli bratři Šulčíkové, tým táhl zkušený Mrkvička z Tábora a David Servisu vypomohli také hráči loňského kádru prvoligového Motoru Babka a Škoda. V písecké sestavě se poprvé představil ještě nedávno extraligový a prvoligový obránce Martin Parýzek, který si do statistik připsal i jednu vstřelenou branku. Dva góly dal aktivní David Ciboch.

st 17.8.2016

Posílený David Servis na písecké mladíky nestačil

Přípravný zápas mezi Pískem a David Servisem měl velmi divokou první třetinu. Domácí ji vyhráli 4:2 a zadělali na první vítězství v přípravě. Celý zápas pak nastřádaný náskok udržovali a dočkali se konečně vítězné radosti. V dresu hostů se představil například hráč prvoligového Motoru Jakub Babka, jeho kolega se zkušenostmi s první ligou v Budějovicích Adam Přibyl a v brance se ukázali také gólmani z širšího kádru českobudějovického Motoru Spáčil s Kůdelou. Za David Servis nastoupili i hráči, kteří v minulé sezoně oblékali písecký dres - Jiří Ferebauer a Petr Škopek.

Preview k zápasu
st 26.8.2009

Na přípravné utkání opět doma

V šestém přípravném utkání se Písečtí opět vracejí na svůj domácí led. Čeká je již druhý odvetný zápas, tentokrát s SHC Maso Brejcha Klatovy. Západočeši od nedělního souboje s modrožlutými neabsolvovali žádné jiné hokejové klání a tak mají na svém kontě jen jedinou výhru a to v prodloužení se Sokolovem.

Aktuální zprávy
so 22.8.2009

Čtvrté přípravné utkání odehraje IHC Komterm v Klatovech

K čtvrtému přípravnému utkání vyjíždí Písek opět na kluziště soupeře, tentokrát na klatovské. SHC Maso Brejcha Klatovy má za sebou již dva přátelské zápasy – oba dva se svým tradičním soupeřem ze Sokolova. Doma se Klatovským podařilo zvítězit v základní hrací době 4:2. Venkovní zápas, který se odehrál v Karlových Varech, už ovšem přinesl o trochu více dramatičnosti. Našemu nedělnímu soupeři se podařilo zvítězit až na nájezdy 3:2.

út 2.12.2008

Písek přivítá nepříjemný Benešov

Středečním zápasem uzavřou hokejisté IHC Písek úvodní devatenáctku utkání, jež tvoří první polovinu základní části letošní soutěže. V druhé polovině má druhá liga na programu odvety s obráceným pořadatelstvím. Mužstvem, které letos jako poslední ze skupiny čeká na souboj s kádrem trenérů Rybáčka a Malého st., jsou benešovští Vodní Lvi. Píseckým se proti Lvům loni příliš nedařilo, ani jedno ze tří utkání nedokázali vyhrát. Nejprve v Benešově v přípravě podlehli 0:2, poté doma již v soutěžním zápase 0:4 a nakonec alespoň remizovali venku v odvetě 2:2. Jak si poradí Písečtí hráči s benešovskými Vodními Lvy tentokrát?

čt 21.8.2008

Proti Písku se představí Hauer a Vokatý!

P í s e k - Po prvním vyhraném domácím zápase čeká Písecké další prověrka před sezónou. Tentokrát ve s.n.o.p. areně přivítají HC Klatovy, které loni vyřadili v prvním kole play-off. Zatímco pro modrožluté bude toto utkání poslední domácí zkouškou na sezonu, západočeši svou přípravu teprve začínají. Mají za sebou pouze jedno přípravné utkání. V boji na sokolovské ledové ploše ovšem utrpěli těžkou porážku – 8:2. Utkání začíná v 18:00, připraven z něj bude také online přenos.

Rozhovory
ne 27.1.2008

Turek, Kolařík ani Babka už do bojů o postup nezasáhnou!

Dorostenci utkání s Benátkami vyhráli, jedna věc je ale mohla mrzet. Eddiemu Turkovi, Pavlu Kolaříkovi a Jakubu Babkovi skončilo v Písku hostování a míří do rozjetého extraligového vlaku budějovického Mountfieldu. Všichny tři čeká play – off dorostenecké extraligy. Přesto jim ale není osud dobře rozehrané sezóny v Písku zcela lhostejný: „Doufám, že kluci postoupí, budeme jim držet palce“ hovoří za všechny Pavel Kolařík. Spokojeně hodnotí své angažmá u Otavy také Eddie Turek: „Je tady úplně jiný kolektiv než v Budějovicích a já doufám, že se s klukama nevidím naposledy.“

Benátky poraženy, euforie pokračuje!

Písečtí dorostenci oslavují další důležité vítězství. V utkání s Benátkami otevřel skóre zápasu ve třetí minutě Bernad, když zároveň využil přesilovou hru. Druhá branka přišla téměř až v polovině zápasu. Dvořák si v oslabení vyzkoušel samostatný nájezd, v kterém nedal Formánkovi sebemenší šanci. Také Benátky se brankově prosadili a po střele Šefla od modré snížily ve třetí třetině na 2:1. Definitivně uzavřel skóre v poslední minutě Korous, který zakončoval do prázdné branky. Poslední utkání odehráli v Písku budějovičtí pendlové Babka, Turek a Kolařík, kterým končí u Otavy hostování. Dorostence čeká další domácí utkání následující neděli, kdy od 16ti přivítají Kobru.

ne 20.1.2008

Pět vstřelených branek, čisté konto a návrat na první příčku!

Dorostenci mají za sebou další poměrně snadné vítězství, které je posílá do vedení ligové tabulky. Skóre zápasu otevřel v šesté minutě Vlček a o sedmnáct vteřin později zvýšil Bernad. Písecký tlak přinesl další branku Pauknera a po přesném zásahu Durčáka vedli svěřenci Mazance a Lynche 4:0 po první třetině. Po bezbrankové druhé části upravil ještě konečnou podobu výsledku necelé dvě minuty před koncem Babka. Opora píseckého brankoviště Pavel Kantor nepřipustil sebemenší zaváhání a po zásluze si připisuje šesté čisté konto v sezóně. Další utkání čeká písecké dorostence následující neděli, kdy se u Otavy představí mužstvo Benátek.

pá 21.12.2007

Dorost se ztotožnil se středečním výsledkem „A“ mužstva a porazil Vajgar rozdílem třídy!

Stejně jako hlavní mužstvo porazilo ve středu Vajgar 5:0, o dva dny později stejných výsledkem skončilo také dorostenecké derby. První třetina přinesla pouze branku Jakuba Růžičky. Rozhodujícím momentem v utkání byly čtyři minuty ve druhé části, kdy zaznamenali Písečtí tři branky. V poslední fázi zápasu přidal branku Homola. Mezi čtveřicí nejlepších hráčů podle trenéra Mazance se objevil Jakub Babka, Bernad, Kantor a Kodad. Další utkání čeká dorostence 6. ledna ve Strakonicích, doma poté přivítají v pátek 11. ledna od 19ti hodin stejně staré hráče Nymburka.

čt 1.11.2007

Úspěšný vstup do sezóny může pokračovat, stačí porazit Benešov!

V deseti úvodních zápasech druholigové skupiny Střed písečtí hokejisté vybojovali 22 bodů, jejich cesta za dalšími možná pokračuje sobotním utkáním, proti Benešovu hráči od Otavy uzavřou první část letošního působení. Vodním lvům má Písek co vracet, v přípravě se spolu obě mužstva střetla začátkem září a Písečtí neznámému soupeři tehdy podlehli, s velmi oslabeným mančaftem, který v té době provázela rozsáhlá marodka, na jeho ledě 0:2. Momentální pohled na tabulku ovšem spíše utvrzuje, že to byla ze strany Benešovských víceméně šťastná souhra náhod, současné působení a stav bodového konta totiž dává najevo, že se tohle mužstvo dostalo na hranu rozpačitých výsledků...

ne 28.10.2007

Dorost opět naplno bodoval!

Po týdenní pauze vyjeli opět písečtí dorostenci k dalšímu ligovému utkání. Také jubilejní desáté kolo přineslo svěřencům Mazance a Lynche plný bodový zisk. Průběh utkání však vypovídal přesně naopak, což potvrzuje také fakt, že až do čtyřiapadesáté minuty drželi Benátečtí brankový náskok. Pak ale přišel zvrat – během jednatřiceti vteřin dokázali Písečtí otočit skóre, když napřed vyrovnával Homola a do vedení poslal domácí hráče, po Kolaříkově přihrávce, Jakub Babka. Osmadevadesát vteřin před závěrečnou sirénou pečetil skóre Turek. Dorostenci od Otavy výsledkově napodobili sobotní utkání „A“ mužstva, další zápas je čeká následující pátek v Pardubicích, doma pak v neděli s pražskou Kobrou.

po 24.9.2007

Dorost začal sezonu úspěšně, junioři ne

V neděli začala sezona oběma mládežnickým mužstvům IHC Písek. Zatímco trenér dorostenců Milan Mazanec může být se vstupem svých hráčů do sezony spokojen, juniorům se na domácím ledě tolik nedařilo a s Velkými Popovicemi prohráli 2:6. O branky domácích mladíků se podělili Sýbek s Bicanem. Dorostenci ten samý den zajížděli na hřiště Benátek a byli o poznání úspěšnější - Středočechy přehráli 7:3. Dvě branky vstřelil Daniel Přibyl, další trefy přidali Kučera, Bernad, Kodad, Babka a Homola.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 2.9.2007

Dorostenci v přípravě vyhrávají, naposledy přehráli Příbram vysoko 9:2

Nedělní drtivou výhrou 9:2 nad Příbramí si Písek připsal už šestou výhru v letošních přípravných zápasech. Písečtí dorostenci už pokořili příbramské kolegy podruhé, dále přehráli také hostující dorostenecký tým z Kanady a vrstevníky Tábora, Plzně B a Českých Budějovic B. Zbylé dva zápasy prohráli (ČB A a Havlíčkův Brod) a jednou s Táborem remizovali. Bude se dorostencům takto dařit i v sezoně? „Chtěli bychom v letošní sezóně hrát v horní části tabulky,“ zamýšlí se nad cíly mužstva pro blížící se sezonu jeho trenér Milan Mazanec.