Archiv

Preview k zápasu
út 5.12.2017

Písečtí zkusí zaskočit favorizovaná Žihadla

Hokejisté z královského města ve středu odcestují k dalšímu souboji, ve kterém se poperou o další body s Moravskými Budějovicemi. Žihadla jsou na tom po osmnácti kolech podstatně lépe. Vyhřívají se ve středu tabulky s osma-dvaceti body a jsou o bod za Kolínem. Jihočechům se od začátku sezóny příliš nedaří a nemohou najít cestu k dlouhodobějším výsledkům a zisku bodů. Se silnějšími soupeři se snaží v zápasech dlouho držet krok, ale v koncovce to většinou soupeři dokáží vyhrát.

Zápasy
st 16.8.2017

David Servis slavil výhru i na píseckém ledě

Ve čtvrtém zápase přípravy čekal Písek tradiční soupeř z Českých Budějovic. David Servis odehrál u Otavy dobrý zápas a i když byl hlavně během druhé třetiny pod velkým tlakem domácího týmu, dokázal nasázet čtyři góly. Postupně se trefili Petr Šulčík, Babka, Ferebauer a Roman Šulčík. Modro-žlutí dokázali skórovat jen dvakrát a po gólech Vlka a Jiřince prohráli odvetu 2:4.

út 20.12.2016

K poslednímu domácímu utkání roku přijede Pelhřimov

Tři dny před Štědrým dnem písecké hokejisty čeká poslední utkání v letošním roce. K Otavě přijedou Lední Medvědi z Pelhřimova, kteří po sérii výher v posledních týdnech neprožívají zrovna nejlepší období. Oběma týmům se momentálně moc nedaří a nachází se v druhé polovině tabulky, i když Písek se může cítil psychicky posilněn venkovními výhrami v Moravských i Českých Budějovicích.

Zápasy
st 9.11.2016

David Servis slaví výhru na ledě Písku

Na ledě Písku se dnes představil David Servis z Českých Budějovic. Domácí mužstvo bylo před zápasem favoritem, což se nakonec v zápase nepotvrdilo. Jedním z klíčových momentů zápasu bylo neuznání vstřeleného gólu do branky hostů,kdy byla posunutá klec. Další komplikace pro Písek nastala, když se ve vlastním oslabení trefil Marek, který tímto gólem v 50. minutě zařídil svému týmu vítězství. Hostující výběr tak slaví výhru na ledě favorita a odváží si všechny body.

pá 30.9.2016

Na Písek si brousí zuby Lední Medvědi z Pelhřimova

Písecké hokejové mužstvo čeká další ostrý test. Před domácím publikem se střetne s Ledními Medvědy z Pelhřimova. Utkání pátého kola II. ligy skupiny střed začíná u Otavy v sobotu 1. října v 17.30. Písečtí borci půjdou do zápasu namlsaní po středeční výhře v derby s budějovickým David Servisem. Pelhřimov v posledním kole sahal po výhře v domácím duelu s Moravskými Budějovicemi, nakonec však padl po prodloužení.

út 27.9.2016

Hokejisty Písku prověří David Servis, nepříjemný nováček soutěže

Z Budějovic do Budějovic. Tak by se dala popsat cesta píseckých druholigových hokejistů úvodem třetí nejvyšší soutěže. Po neúspěšném utkání v Moravských Budějovicích, kde Písek dlouho sahal po bodech a nakonec odjel s prázdnou po porážce 2:4, cestuje tým od Otavy k derby do Českých Budějovic. V Pouzar aréně ho bude na malém hřišti čekat nepříjemný David Servis – nováček soutěže.

Zápasy
st 17.8.2016

Posílený David Servis na písecké mladíky nestačil

Přípravný zápas mezi Pískem a David Servisem měl velmi divokou první třetinu. Domácí ji vyhráli 4:2 a zadělali na první vítězství v přípravě. Celý zápas pak nastřádaný náskok udržovali a dočkali se konečně vítězné radosti. V dresu hostů se představil například hráč prvoligového Motoru Jakub Babka, jeho kolega se zkušenostmi s první ligou v Budějovicích Adam Přibyl a v brance se ukázali také gólmani z širšího kádru českobudějovického Motoru Spáčil s Kůdelou. Za David Servis nastoupili i hráči, kteří v minulé sezoně oblékali písecký dres - Jiří Ferebauer a Petr Škopek.

út 16.8.2016

Do Písku přijede David Servis

Dne 8. března 2015 se doma Písek utkal s budějovickým David Servisem ve vypjatém finále krajské ligy, po kterém se radoval z postupu do kvalifikace a následně z přesunu do II. ligy. Od té doby se obou týmech hodně věcí změnilo, hráči z krajského města si na postup rok počkali, aby se ve středu 17. srpna představili u Otavy proti Písku znovu. Podle dosavadních výsledků se zdá, že David Servis nechce hrát ve třetí nejvyšší soutěži druhé housle. Písecké mladíky nečeká rozhodně nic jednoduchého. Přípravný zápas začíná v 18 hodin.

Aktuální zprávy
st 11.5.2016

Písečtí hokejisté se připravují na novou sezonu

Druholigoví hokejisté IHC Písek se začínají připravovat na novou sezonu. Nový sportovní manažer Karel Mošovský redakci klubového webu sdělil, že tým povedou trenéři Karel Slabý a Roman Vlček. Do suché přípravy se z loňského kádru nezapojili Tomáš Růžička, Jiří Ferebauer a Marek Hrubý. "Ostatní trénují buď tady v Písku s týmem, nebo tam, kde bydlí," dodal Karel Mošovský. Doplnil, že tréninků se zatím účastní kolem 20 hráčů, včetně mladíků z juniorky.

Zápasy
so 9.1.2016

Druhá třetina rozhodla o výhře Písku v Bílině

Vstup do zápasu 26. kola mezi Bílinou a Pískem vyšel lépe domácím, kteří se prosadili už v páté minutě a úvodní dějství vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Obrat v zápase nastal ve druhé třetině. Na 1:1 srovnal v přesilové hře svou premiérovou trefou urostlý bek Petr Škopek. Krátce po polovině zápasu strhl vedení na stranu Jihočechů ranou z mezikruží Jiří Ferebauer a necelou minutu a půl po něm zvýšil náskok Václav Pašek. Před druhou přestávkou trefil slibné vedení Písku Josef Slavík. Ve třetí třetině už žádný gól nepadl. V utkání podal výborný výkon brankář Michael Panec.

pá 8.1.2016

V cestě za druholigovými body stojí Draci z Bíliny

V sobotu 9. ledna od 17.30 sehrají druholigoví hokejisté IHC Písek zápas 26. kola na ledě severočeských Draků z Bíliny. Jihočeští hráči by měli být papírovým favoritem, sami už se ale několikrát přesvědčili, že tato role je velmi ošidná. Utkání mohou hokejový fanoušci sledovat i prostřednictvím on-line přenosu.

st 2.12.2015

Písek jede bojovat do Klášterce nad Ohří

V 19. kole západní druholigové skupiny se střetnou týmy, které v posledních kolech nemají zrovna oslnivou formu. Klášterec nad Ohří měl výborný vstup do soutěže a po třech výhrách v řadě okupoval první polovinu tabulky. Pak ale přišel strmý pád a od konce září Severočeši vyhráli jen dvakrát. Staronový nováček soutěže z Písku stále drží střed tabulky, ale v posledních utkáních se trápí hlavně v koncovce.

pá 27.11.2015

Začínají odvety, do Písku míří Jablonec nad Nisou

Základní část rychle plyne. Již v sobotu odstartuje druhá polovina ligy a v Písku se představí rozjetý Jablonec. Ten se nachází v ideální formě a i když první vzájemný zápas s přehledem ovládli Jihočeši, následující duel favorizuje spíše hosty ze severu. Jakým rytmem se zápas ponese, to ukáže až samotný duel, který startuje v sobotu v 17 hodin.

pá 20.11.2015

První půlku základní části zakončí Písek s Kolínem

Písečtí druholigový hokejisté změří v závěru první poloviny základní části soutěže síly s výtečným Kolínem. Středočeští kozlové se vyhřívají na špici západní skupiny se 44 body a svou formu budou chtít jistě potvrdit i na jihu Čech. Písek je osmý a má bodů 24.

so 14.11.2015

Písek se pokusí uhasit žďárské plameny

Tým SKLH Žďár nad Sázavou se zatím drží v tabulce II. ligy skupiny Západ na 12. místě. Plameny mají na kontě 18 bodů a na osmý Písek ztrácí pouhé tři body. Sobotní zápas startuje na píseckém zimním stadionu v 17 hodin.