Archiv

Aktuální zprávy
so 8.6.2024

Odchovanec Jan Rutta přivezl do Písku zlatou medaili!

PÍSEK – Stovky lidí dorazily v pátek před polednem na Velké náměstí v Písku, aby mohly pozdravit hokejového mistra světa Jana Ruttu. Obránce, který aktuálně hraje zámořskou NHL, pozval na setkání do Písku hokejový klub IHC Králové Písek. Akce se konala v rámci městské slavnosti Dotkni se Písku v části věnované školám.

pá 3.5.2024

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!

Nestihli jste pořídit vstupenky na český tým? Nevadí! To ale neznamená, že už nemáte šanci v Praze a Ostravě na vlastní oči sledovat zahraniční hokejové superstar.

pá 3.5.2024

A-tým Králů povede Tomáš Matušík

Na lavičku A-týmu Králů se po roční pauze vrací kouč Tomáš MATUŠÍK! Přípravu zahájí tým v pondělí 6. května. Tomáš Matušík půslbil na lavičce druholigového Písku už v sezoně 22/23, kdy dovedl své svěřence do předkola play-off.

Rozhovory
út 12.3.2024

Lukáš Volf: Letos jsme na předkolo asi neměli

Nejlepší v bodování, ani jednou nechyběl a osobně se angažoval v návratu fans do kotle v nejdůležitější části sezony. To je stručný výčet toho, jak se v píseckém dresu rval kapitán Lukáš Volf. Sezonu zakončil jako nejproduktivnější hráč Písku s 45 body ve 40 zápasech. Své dojmy sdělil po posledním utkání.

Mládežnický hokej - zápasy
čt 29.2.2024

Bruslaři otočili vývoj za necelých osm minut, mladí Králové padli o jediný gól

Ve čtvrtečním podvečeru se odehrál souboj v Kotlině. Jihočeši otevřeli skóre v 10. minutě zásluhou Hanzáka. Bruslaři se dlouho trápili, díky skvělému výkonu Schacherla a po dvou třetinách nedokázali srovnat krok. Vyrovnání přišlo až v poslední části, když hráli domácí přesilovku, kterou zužitkoval Windegger. V 52. minutě dokonal obrat Nový a havlíčkobrodští zvítězili nejtěsnějším rozdílem.

Preview k zápasu
po 26.2.2024

Poslední dva domácí duely jsou tady! Ve středu se v Písku ukáží hokejisté Chebu!

Oběma středečním aktérům již v letošní sezóně o nic nejde. Písek se vyhnul záchraně a Cheb ztrácí deset bodů na příčku, která zaručuje předkolo play-off. Oba celky ale ještě nic nevypouští. Písek v sobotu trápil favorita z Benátek až do poslední chvíle a Cheb sahal po bodech v Kralupech. Domácí utkání vypukne v 18:00.

po 19.2.2024

Jan Matiášek: Nechtěli jsme mít v hlavách, že bychom hráli o záchranu

Na předkolo play-off 2. ligy už Písek šanci neměl, ale k jistotě záchrany mu ještě jeden krůček chyběl. "Máme v týmu hodně mladých kluků, tak to možná někdo mohl mít v hlavách. Důležité bylo si to nepřipouštět s snažit se každý zápas," říká útočník Jan Matiášek, který u výhry nad Hronovem 8:4 zapsal dva góly a tři asistence. Písek díky zisku tří bodů definitivně rozhodl, že boje o záchranu soutěže se ho ani letos týkat nebudou.

ne 18.2.2024

Domácí Havířov slaví výhru, Králové se neprosadili

V nedělním odpoledni bylo na programu 35. kolo. V něm ve své aréně už na konci úvodní části šel Havířov do vedení prvním zásahem. Ve druhé třetině gól nepadl. V poslední části se ještě havířovští prosadili dvakrát, písečtí v tomto zápase nevstřelili žádný gól a z Gascontrol Arény odjíždějí s prázdnou.

pá 16.2.2024

Třemošná na svém ledě po vyrovnaném boji porazila Krále

V pátečním podvečeru přijeli mladí Králové do arény Třemošné. Ta už po sedmi minutách prohrávala o gól, když se trefil Lukáš. Vedení hostům vydrželo až do 54. minuty, když ve vlastním oslabení srovnal Krasanovský. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm v 65. vítěznou trefou rozhodl Šmíd.

st 14.2.2024

Divokou přestřelku u řeky Otavy opanoval tým Řisut!

To bylo teda něco! Souboj dvou posledních týmů skupiny Západ nabídl ofenzivní podívanou, kterou by snad málokdo očekával. Až do konce druhé třetiny držel Písek náskok, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce přišel trojitý úder Buldoků, kteří si nakonec dokráčeli pro všechny tři body. Černá série Písku se tak protahuje na šest prohraných duelů v řadě. Hattrickem se v utkání blýskl junior Filip Petrásek. Dvě trefy přidal v oslabení a podařilo se mu proměnit trestné střílení. Po jednom gólu mají Kolář s Koupalem.

so 10.2.2024

Králové tentokrát na Kobru recept nenašli

Písek mohl vyhrát čtyři vzájemná utkání proti Kobře v sezóně, avšak tentokrát to hokejistům od zlatonosné řeky Otavy nevyšlo. Přestřelka na Braníku vyzněla lépe pro domácí, kteří si dokráčeli pro vítězství 7:4. Za Krále se dvakrát prosadil Jan Matiášek. Po jedné trefě mají Lukáš Volf a junior Filip Petrásek.

čt 8.2.2024

Králové táhnou na Prahu! Uspějí i počtvrté proti Kobře?

Pražská Kobra je pro Písek v letošní sezóně tím nejpříjemnějším soupeřem, neboť Jihočeši dokázali všechna vzájemná utkání dotlačit do vítězného konce. Podaří se to trápícím se Králům i napočtvrté? Utkání o druholigové body vypukne na Braníku již tuto sobotu v 18:00.

po 5.2.2024

Jihočeši míří do Kralup nad Vltavou!

Královská družina se po pěti vítězných duelech v řadě zasekla. Aktuálně mužstvo Písku sužuje již třetí prohra za sebou a zároveň vyschnul Králům střelný prach. Ve třech odehraných zápasech vstřelili hokejisté IHC pouze jeden gól, a to proti Chebu. Králové nenašli recept na brankáře Hronova a Benátek nad Jizerou. Rozjede se brankostroj Písku proti Kralupům? Utkání o nadstavbové body vypukne ve středu v 18:00.

pá 2.2.2024

Všichni na zimák! Přijedou Benátky!

I po dvou venkovních nezdarech není nic ztraceno a Králové stále bojují o předkolo play-off. Tentokrát se jim do cesty postaví Benátky nad Jizerou, které jsou v nadstavbové skupině na druhé příčce. Zaskočí Jihočeši papírového favorita a předvedou před domácím publikem další skvělou show? Zápas vypukne v sobotu v tradičních 17:00!

st 31.1.2024

Králové nestačili na domácí Cheb

Ve středečním zápase jeli písečtí bojovat na chebský led, tam o vývoji rozhodla už první třetina, kde si hráči v modro-bílém připsali tři góly, postupně se radovali Čejka, Krutina a Rozhon. Za Písek se trefil až ve 47. minutě Koupal, nikdo jiný ze spoluhráčů neskóroval a tak Stadionu zůstaly body doma a Králové tak odjíždějí z prázdnou.