Archiv

Rozhovory
út 5.8.2014

Hokejisté A-týmu vyjeli na led

Loňský vítěz základní části krajského přeboru odstartoval přípravu na ledě. Někteří hráči vyjeli na ledovou plochu již v minulém týdnu, v úterý se však poprvé kádr sešel v hojnějším počtu hráčů. Jádro zůstává prakticky stejné jako v minulém roce, několik staronových píseckých tváří by tým však mohlo vhodně doplnit.

Aktuální zprávy
pá 23.8.2013

A-mužstvo chce tvořit kádr hlavně z kmenových hráčů a odchovanců

P í s e k - Trenéři Jindřich Setikovský a Radek Volf již odtajnili zbývající přátelské zápasy a také předběžnou podobu sestavy IHC Písek.

so 2.8.2008

První přípravný zápas juniorům vůbec nevyšel

P í s e k - V prvním přípravném zápase se juniorka střetla s týmem HC Dukla Jihlava. Do zápasu vešlo lépe družstvo domácích. První písecký gól a taky jedinný vedoucí gól vstřelil Tomáš Kroupa. Potom se ale zápasu zmocnilo mužstvo JIhlavy.

ne 16.12.2007

Junioři Písku začínají doma zářit, pražská Kobra se u Otavy střelecky neprosadila

Junioři napravili páteční těsnou prohru v Rokycanech a na svém ledě čtyřbrankovým přídělem jednoznačně porazili pražskou Kobru. Do vedení se Jihočeši dostali již ve čtvrté minutě, když využil Kroupa špatné rozehrávky hostující obrany. Těsně před první přestavkou zvýšil po Tajblově přihrávce Ingriš . Po bezbrankové druhé třetině přišla další změna stavu v pětačtyřicáté minutě zásluhou Tomáše Růžičky. V závěru ještě přidal svoji druhou branku Ingriš, čímž zároveň uzavřel brankový účet. Poslední utkání před přestávkou čeká juniory v pátek na ledě Českého Krumlova.

Mládežnický hokej - zápasy
st 15.8.2007

Juniorka vzdorovala klatovskému áčku, Novák se blýskl hattrickem

Písecká juniorka stále čeká na své první vítězství v přípravě. Po porážkách s Příbramí a Českými Budějovicemi podlehli Písečtí i v Klatovech. Ovšem žádnou ostudu neutržili, protože jim soupeřem bylo druholigové áčko HC Klatovy, které nakonec zvítězilo jen nejtěsnějším poměrem 5:4. Hattrickem v dresu Jihočechů se blýskl útočník Vladimír Novák. Na druhé straně se třikrát prosadil Jiří Heřmánek.

so 17.3.2007

Není to ani překvapení ani zklamání!

Nepříliš dobrá letní příprava a pak velmi těžké rozlosování na začátku sezóny. Poté, co Písečtí mladíci vyjeli na led, vyvíjela se přípravná utkání "relativně" dobře - jejich výsledky napovídaly, že by pro dorostence mohl být letošní ročník celkem úspěšný. Se svým trenérem Václavem Šrámkem a jeho asistenty, kterými byli v průběhu sezóny jak Vokurka, tak Slabý a nynější hráč "A" mužstva Filipi, bohužel neskončili tam, kde by si všichni přáli. Podle slov hlavního trenéra Šrámka však není osmá příčka v tabulce zase takovým neštěstím - "My jsme sehráli spoustu vyrovnaných zápasů, asi tohle mužstvo mělo na víc, ale chyběla nám zkušenost a týmová pohoda."

so 3.2.2007

Mladíci vybojovali nakonec bod

Až do posledních minut napínali písečtí dorostenci diváky při pátečním zápase ligy dorostu. Dlouho prohrávali o jedinou branku. Šance spalovali jak na běžícím pásu. Gólman hostů Vejvoda s přehledem lapal každou nebezpečnou střelu. Hrozilo, že sérii tří proher v řadě se ještě rozroste. Minutu a půl před koncem si hosté vzali oddechový čas. Rady trenéra však nepomohly. Hned po následném buly vybojoval puk nejlepší hráč zápasu Tomáš Kroupa, předložil Tajblovi a ten zajistil, že nějaký ten bod zůstal doma v Písku.

čt 18.1.2007

Dorostenci jedou na led vedoucího Vajgaru!

Velmi těžkého soupeře mají písečtí dorostenci na své cestě ligou. V pátek je čeká první tým tabulky – Vajgar Jindřichův Hradec. Písečtí však nejsou v zápase úplným outsiderem, vždyť jejich poslední výsledky dokazují, že špatný start do ligy byla velká náhoda. Karel Slabý vystřídal nyní aktivního hokejistu Filipiho a spolu s Václavem Šrámkem slavil minulý týden dvě výhry – 4:3 nad Nymburkem a 7:0 proti poslední Příbrami. V článku hovoří zkušený kouč o svých nových svěřencích. V pátek rovněž hrají junioři – od 19,00 přivítají na domácím ledě Klatovy!

pá 3.11.2006

Tři body nejsou dorostu přány...

Poprvé v pátek se na domácím ledě představili písečtí dorostenci. Přivítali druhý celek tabulky - pražskou Hvězdu. Ta dlouho tahala za kratší konec provazu, Písek jí nadělil v každé třetině po gólu a protože i poctivě bránil, do závěrečných pěti minut vstupoval s dvoubrankovým vedením. Při vyloučení Durčáka a Mečíře však padl první a při power play druhý a vyrovnávací gól hostů. K utkání se vrací trenér Václav Šrámek.

po 30.10.2006

Nešťastné dvě minuty Písek nepoložily

Velmi dobré utkání se smírným koncem odehráli dorostenci Písku a Kolína v nedělní podvečer. Změna času asi více rozhodila domácí tým, který začátek utkání doslova prospal a brzy prohrával o dvě branky. Brankáře Brandýse okamžitě nahradil Kantor a ten již více branek nepustil. A když se navíc domácím podařilo v poslední třetině zásluhou Javůrka a Miňhy vyrovnat a s druhým týmem tabulky se remizovalo, zavládla díky bodu a předvedené hře spokojenost.

Rozhovory
po 23.10.2006

Smolný víkend píseckého dorostu

Velká nespokojenost panuje v kabině píseckých dorostenců. Svěřenci trenérů Šrámka a Vokurky ze dvou posledních zápasů nevydolovali ani bod a útok na přední příčky v tabulce se tak odkládá. Zklamání je o to větší, že minulou neděli si dorostenci pohráli se svými vrstevníky z Příbrami a zavládla dobrá nálada. Písek v obou nešťastných zápasech dokonce vedl, jenže.... „Tak proti Příbrami jsme hráli dobře a soupeř se za chvíli položil sám. Nedá se ale čekat, že to samé udělá třeba Vajgar..,“ konstatoval po zápase trenér Václav Šrámek.

st 20.9.2006

Rádi bychom navázali na minulý rok!

Dorost IHC Písek v minulé sezoně vybojoval pěkné třetí místo. Tento úspěch by chtěl v nové sezoně jeho trenér Václav Šrámek opět alespoň zopakovat, a to přesto, že má s kolegou Josefem Vokurkou pod rukama zcela nové mužstvo. „Museli jsme odchozí hráče nahradit z jiných klubů, což se nám povedlo, přišli hlavně hráči z Č. Budějovic. Celkem přišli odjinud dva gólmani, čtyři obránci i útočníci,“ vypočítává Šrámek. To znamená, že nyní dorost tvoří krom dvou brankářů deset obránců a čtrnáct útočníků. „Navíc máme kam šáhnout, protože máme v deváté třídě několik hráčů, kteří by už mohli hrát za dorost.“ V článku představujeme s trenérem Šrámkem letošní mužstvo dorostu IHC Písek a přinášíme další informace z přípravy dorostenců.

pá 23.6.2006

Souhrn: Mládež v sezóně 2005/06

V článku naleznete kompletní statistické údaje k sezoně 2005 - 2006 mládeže a žáků od druhých tříd do devátých. Nejprve si připomenete umístnění jednotlivých týmů ve svých soutěžích a poté se můžete seznámit s kanadským bodováním mladých nadějí píseckého hokeje.

út 3.1.2006

Shrnutí vánočních turnajů žáků IHC Písek

Píseckým mladým nadějím se dařilo i o vánoční pauze! Důkazem toho jsou čtyři triumfy z turnajů, které se konaly během vánočních svátků. Cenný pohár Romana Turka z mezinárodní akce ukořistili ve Strakonicích deváťáci, páťáci si zase cestu na první místo prostříleli 19 góly. Třeťáci si poradili v Příbrami hned se čtyřmi konkurenty a konečně šesťáci triumfovali v domácím prostředí i díky deseti brankám střelce Marka. V článku přinášíme výsledky turnajů.

so 25.6.2005

Mládí IHC Písek v sezoně 2004-05

V článku naleznete kompletní statistické údaje k sezoně 2004 - 2005 mládeže a žáků od čtvrtých tříd do devátých. Nejprve si připomenete umístnění jednotlivých týmů ve svých soutěžích a poté se můžete seznámit s kanadským bodováním mladých nadějí píseckého hokeje.