Jan Kudrna: Nic než bojovnost nás z této situace nedostane

Navrátilec Jan Kudrna si obnovenou premiéru v píseckých barvách vítězstvím neokořenil. Písek sice v sobotním utkání o dvě branky vedl, nakonec ale stejným rozdílem prohrál. „Hokej bolí a pokud my budeme hrát stylem, že nás bolet nebude, pak nás nic jiného než baráž nemine,“ uvědomuje si staronová tvář Písku.

Ještě před pár dny jste v Písku nastoupil za Tábor. Teď máte za sebou první zápas v píseckých barvách. Co tomu předcházelo?
Je známo, že Tábor má velké finanční problémy. Hráčům bylo stále dokola něco slibováno, peníze ale pořád nepřicházely. Sám jsem si určil datum, do kterého vydržím a budu čekat. Verdikt byl jasný. Pokud se situace do 31. prosince nevyjasní, půjdu pryč. Sliby se nenaplnily a po Novém roce už jsem se v Táboře zkrátka neobjevil. Poté se začalo řešit, co se mnou bude dál. Nebylo pochyb o tom, že chci jít domů a mám radost, že to takhle dopadlo.

Finanční problémy potkaly také Nitru, ze které jste se do Čech vracel. Je to tak?
Ano. V Nitře jsem měl dvouletou smlouvu, po první sezoně jsem ale z vlastní iniciativy odešel. Tenkrát se zdálo, že by situace v Čechách mohla být přece jenom lepší, v Táboře na mě ale čekala ještě horší zkušenost. Nechtěl bych se k situaci v Táboře blíže vyjadřovat.

Teď už jste tedy hráčem Písku?
Do konce sezony patřím Ústí nad Labem, ze kterého jsem byl v Táboře na hostování. Záleželo tedy na tom, aby se hostování do Tábora zrušilo a povolilo se do Písku. O všem se jednalo týden a prakticky až v sobotu někdy kolem poledne bylo definitivní, že nastoupím. Hráčem Písku bych se naplno měl stát od nové sezony.

Myslíte si, že se sezona v Táboře dohraje do konce?
Zbývá deset kol nadstavbové části. Myslím, že to dohrají. Je fakt, že nyní uteklo asi pět hráčů a pár dalších už má z Tábora tak trochu vykročeno. Očekával bych, že v případě potřeby nasadí juniory.

Obnovená premiéra asi příliš příjemnou vzpomínku nezanechá.
Nebudu nic zastírat. Jsem velmi zklamán jak z výsledku, tak z přístupu hráčů. V Táboře byly finanční problémy, nikdo si ale nedovolil něco vypustit. Naopak. Mužstvo se neskutečně semklo a všichni makali naplno. Bylo jasné, že utkání s Chrudimí bude náročné. Podařilo se nám dostat se do dvoubrankového vedení, hráli jsme ale hrozně vlažně. V určitých úsecích hry jsme si hodně koledovali a soupeř se dostal do obratu. V závěru už to byl jenom vabank. Bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo.

Stačil jste po svém příchodu něco vysledovat?
Samozřejmě. I za ty tři dny si člověk něčeho všimne. Nálada v kabině je špatná, ale všichni si musí uvědomit, že hrají o svoje triko. Hokej bolí a pokud my budeme hrát stylem, že nás bolet nebude, pak nás nic jiného než baráž nemine. Tady si musí pár hráčů uvědomit, že takhle se o záchranu nebojuje. S takovýmhle přístupem by je odevšud vyhnali. Nic než bojovnost nás z této situace nedostane.

Rozdíl na týmy před vámi se opět navýšil. Věříte, že by se stále ještě dalo vyhnout baráži?
Po sobotním utkání už se ocitáme ve velmi těžké situaci. Litoměřice i Chrudim se nám začínají vzdalovat a zápasy ubývají. Tady už si asi nemá cenu něco nalhával. Baráž se nám po prohře s Chrudimí velmi přiblížila. V baráži jsou rozjetá mužstva z druhé ligy, která se baví hokejem. Je třeba se konečně probrat, zdravě se naštvat a připravit se na to, co nás pravděpodobně čeká.

Zdroj použité fotografie: hctabor.com

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy