Chrudim si po obratu odváží z Písku důležité body

Jestli Písecké mrzí některá z posledních proher, tak porážka proti Chrudimi asi nejvíce. Hokejisté Chlustiny si vytvořili dvoubrankové vedení, o to ale ještě v průběhu druhé třetiny přišli. Ve třetí periodě Chrudimští dokonali obrat a nakonec zvítězili 4:2. O reparát se naši hokejisté budou snažit již v pondělí v Třebíči.
1.liga ČR, 34. kolo, so 8.1.2011
Chrudim
2:4
1:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 16. Pšurný (Dragoun, Vomela), 26. Ferebauer (Výborný, P. Zdráhal) - 27. Semorád (Sýkora, Klejna), 36. Šeda (Jaroměřský, Cyganov), 49. Král (Gyganov), 59. Král (Žák). Rozhodčí: Pavlovič - Šperl, Jílek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 765. Střely na branku: 46:40. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Písek: Hrubec - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Vojta, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Ferebauer, P. Zdráhal, Fadrný - Polodna, Bauer, Jiří Kudrna - Dragoun, Pšurný, Slavík - Diviš.
Chrudim: Landsman - J. Zdráhal, Mocek, Toužimský, Jamoměřský, Žák, Drtina, Táborský - Fořt, Král, Semorád - Sýkora, Cyganov, Šeda - Goiš, Kubišta, Kaut - Kapec.
Hned na začátku zápasu Jiří Kudrna řádně prověřil pozornost Landsmana, brankář hostů jedovatou střelu dokázal s obtížemi zkrotit. V páté minutě měl na hokejce stoprocentní tutovku Jan Kudrna, který už zakončoval do odkryté klece, ovšem Kaut mu v poslední vteřině vložil svou hůl do střely a zabránil tak jasnému gólu. O minutu později se mohlo potvrdit pravidlo nedáš, dostaneš. V dobré střelecké pozici se ocitnul Fořt, ale jeho pokus těsně minul levou tyč. V polovině první třetiny Hrubec předvedl dva výborné zákroky betonem. V čase 15:15 domácí otevřeli skóre. Dragoun našel volného Michala Pšurného, který povedenou forhendovou kličkou poslal Písek do vedení 1:0. V poslední minutě se puk odrážel v brankovišti hostů, Chrudimští nakonec vyhodili touš do bezpečí.

Ve dvacáté čtvrté minutě se do samostatného úniku dostal Kubišta, jeho nájezd zlikvidoval Hrubec. V čase 25:28 domácí využili přesilovou hru. Jiří Ferebauer překonal ležícího Landsmana, 2:0. Odpověď hostů přišla záhy. V čase 26.22 Hrubec neudržel střelu Sýkory a dojíždějící Jan Semorád měl snadnou pozici, 2:1. Po polovině druhé periody si domácí vytvořili tlak, ale několik dobrých příležitostí gólem neskončilo. V čase 35:51 Chrudim vyrovnala. Jan Šeda si rukou sklepnul přihrávku Cyganova a z mezikruží zakončil přesně do pravé šibenice, 2:2. V závěru druhé části se domácí snažili vrátit vedení, ale hosté všem atakům odolali.

Po třech minutách se tvrdou střelou prezentoval Toužimský, který prověřil pozornost píseckého brankáře od modré čáry, Hrubec naštěstí pro Písek vše vyřešil. V dalším průběhu hry byla kouskována častými přerušeními. V čase 48:22 Chrudim otočila skóre. Z Cyganovy přihrávky profitoval Lukáš Král, který překonal píseckého brankáře na druhý pokus, 2:3. Písečtí hokejisté se snažili o rychlou odpověď, ale sráželi je vlastní nepřesnosti v rozehrávkách. V padesáté páté minutě předvedl Landsman dva excelentní zákroky proti střelám Zdráhala a Výborného. V posledních dvou minutách třetí třetiny se dal očekávat nápor domácích, který byl navíc podpořen hrou bez brankáře. V čase 58:53 hosté rozhodli o vítězi sobotního utkání, jmenovitě Lukáš Král , který zakončoval do opuštěné klece, 2:4.

Pavel Rohlík, trenér Chrudimi: „Úvodní tlak Písku byl drtivý, nás v podstatě do žádné větší šance nepustil. Nápor jsme přežili, i když jsme v šestnácté minutě inkasovali. V následujících fázích hry jsme měli i více ze hry, vytvořili jsme si několik samostatných nájezdů. Za stavu 2:0 jakoby se domácí zalekli a opět jsme byli lepším týmem. Vyvarovali jsme se zbytečných chyb a nakonec se nám podařilo vývoj utkání otočit v náš prospěch a odvést si z Písku tři body.“