V sobotu zápas o šest bodů

Naše hokejisty čeká veledůležité utkání proti Chrudimi, kterou už hráči trenéra Chlustiny letos na vlastním ledě přehráli jasně 6:1. A jelikož Chrudim je soupeř, který se aktuálně nachází o jednu příčku před Pískem, hraje se de facto o šest bodů. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

HC Chrudim

Před letošní sezonou prošel hokejový klub Chrudimi spoustou změn v kádru. Ambice východočeských hokejistů mířily na hodně vysoké příčky. Při pohledu na tabulku a odehrané zápasy se ani nechce věřit, že se tento tým krčí až na patnáctém místě se šestatřiceti body. Ofenzíva Chrudimských se přesto dá hodnotit jako průměrná. V kolonce počet vstřelených branek našich sobotních soupeřů je číslo 90. Největší slabinou Středočechů bude patrně obrana. Počet inkasovaných branek za odehraných třicet tři kol mají 111, což je průměrně více jak tři branky na jeden zápas. Pro chrudimský tým je nelichotivé, že jejich obrana patří společně s defenzívou Litoměřic a Havlíčkova Brodu k nejhorším.

Vstup do nové sezony se Chrudimským vydařil a na svém ledě porazili nováčka soutěže – Litoměřice. Pak ovšem přišel totální výpadek hráčů. Výsledkem byla série jedenácti porážek v řadě. V rámci třináctého kola přijeli písečtí hokejisté do Chrudimi, kde se mohl zdát zisk bodů snadný. Opak byl pravdou. Chrudim proti Písku přerušila tuto sérii a od té doby vystupuje sebevědomím dojmem. Chrudim konečně začala vyhrávat a po delší době se také odrazili ode dna tabulky.

Chrudim má v této části soutěže střídavé výkony. V posledních čtyřech kolech zaznamenali Chrudimští dvě výhry a dvě porážky. V rámci třicátého kola zavítala Chrudim do Tábora, odkud si odvezla dva body za výhru v prodloužení 4:3. V dalším zápase Orlice podlehly Třebíči a z Vysočiny si neodvezly ani jeden bod za porážku 3:0. Ve třicátém druhém kole měla Chrudim možnost přiblížit se nebarážovým místům, avšak tuto příležitost promarnila. Na domácím ledě byly nad jejich síly Benátky nad Jizerou. Prozatím poslední zápas odehráli chrudimští hokejisté na ledě Tábora, kde již úspěšní byli. A mohli se radovat ze zisku tří bodů za výhru 5:1.

Poslední vzájemný zápas Písek - Chrudim 6:1

Písecké mužstvo v důležitém utkání rozstřílelo Chrudim 6:1. Domácím se dařilo především v přesilovkách a hned tři z nich svěřenci trenéra Chlustiny využili. Šest tref domácích zajistilo šest různých střelců. Píseckému týmu v utkání vypomohli Budějovičtí Tůma, Langhammer, Ježek, Červený a Michal Pšurný. V brance jistil vítězství Šimon Hrubec.

Hráči HC Chrudim:

Nejproduktivnějšími hráči Chrudimi jsou: Lukáš Král, tento útočník má na svém kontě jedenatřicet kanadských bodů za devět vstřelených branek a dvaadvacet asistencí. Druhým v pořadí je Jan Šeda, který za třicet tři odehraných zápasů vsítil osm gólů a u dvanácti branek se podílel asistencí. Třetím v pořadí je Patrik Fořt, který zasáhnul do pětadvaceti zápasů a nasbíral sedmnáct kanadských bodů (10+7). Jedničkou v bráně Orlic je Filip Landsman, který odchytal dvacet šest zápasů. Jeho průměr obdržených branek na zápas je 2,89 a úspěšnost zákroků má chrudimský brankář 91,99%. Náhradníky do brány jsou Adam Svoboda a Dominik Halmoši.

Ostatní zápasy třicátého čtvrtého kola

Skupina A:

Havlíčkův Brod - Olomouc 17:00

Ústí nad Labem - Jihlava 17:00

Znojmo - Beroun 17:30

Chomutov - Hradec Králové 17:30

Skupina B:

Litoměřice - Tábor 17:00

Kadaň - Třebíč 17:00

Písek - Chrudim 17:30

Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 18:00

Sestavy:

IHC KOMTERM Písek:

Hrubec - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Vojta, Vomela, Všetečka - Ferebauer, Zdráhal, Slavík - Kudrna, Bauer, Polodna - Ježek, Dragoun, Pšurný - Kellner, Suja, Fadrný.

HC Chrudim:

Landsman - Drtina, Charousek, Jaroměřský, Mocek, Táborský, Toužimský, Žák - Fořt, Goiš, Kapec, Kaut, Klejna, Král, Kubišta, Nosek, Semorád, Sýkora, Šeda, Cyganov.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy